Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo R60 puste haslo bio

Wojtas710 04 Mar 2011 08:56 3308 10
  • #1 04 Mar 2011 08:56
    Wojtas710
    Poziom 9  

Witam, mam taki problem, miałem na moim lenovo r60 hasełko do biosu, wpisałem je i udało się wejsc, chciałem ustawić puste to tez wpisałem stare hasło i dałem 2 razy enter ( myśląc że będzie puste) zapisałem dane i teraz on nadal chce hasło do biosu żeby wejść, wcisnięcie enter nic nie daje :(
    Jakieś pomysły ?
    Czy wyciągniecie bateryjki na dłużej coś da ?

Proszę poprawić niechlujstwo językowe w swoich wypowiedziach! Dostępny jest przycisk "Pisownia" Lenovo R60 puste haslo bio Regulamin pkt. 8.1, 15. [DriverMSG]

0 10
  • #2 04 Mar 2011 09:08
    Hucul
    Poziom 39  

Wojtas710 napisał:
    Jakies pomysly ?
    Czy wyciagniecie bateryjki na dluzej cos da ?

Co na ten temat mówi instrukcja użytkownika ?
    Wyciągnięcie bateryjki nic nie da .
    W razie gdybyś chciał zapytać o usunięcie hasła , to przeczytaj ten temat .

0
  • #3 04 Mar 2011 09:37
    Wojtas710
    Poziom 9  

infolinia lenovo milczy... (nie da się dodzwonić)
    a co sądzicie o tych kodach przez internet które zdejmują hasła ?

0
  • #4 04 Mar 2011 09:56
    Hucul
    Poziom 39  

Instrukcja po angielsku mówi :

Code:
    1.      Turn  on  the  computer;  then,  while  the  “To  interrupt  normal  startup,  press  the 

blue  ThinkVantage®
    button”  message  is  displayed  at  the  lower-left  of  the
    screen,  press  the  ThinkVantage  button.  The  Rescue  and  Recovery  screen  opens.
    For  models  supporting  the  Passphrase  function,  press  F1  while  the  POP  icon  is
    appearing  on  the  screen;  then  enter  the  POP.  For  the  other  models,  enter  the
    POP.
    Note:    To  check  whether  the  ThinkPad  computer  supports  the  Passphrase
    function,  enter  the  BIOS  Setup  Utility  and  go  to  Security  -->  Password.
    If  the  Using  Passphrase  item  is  displayed  in  the  menu,  this  function  is
    available  on  the  ThinkPad  computer.
    2.      Click  Access  BIOS.  The  system  Restart  Required  window  is  displayed.
    3.      Click  Yes.  The  computer  restarts,  and  the  BIOS  Setup  Utility  screen  opens.
    4.      Select  Security,  using  the  cursor  directional  keys  to  move  down  the  menu.
    5.      Select  Password.
    6.      Select  Power-On  Password.
    7.      Type  the  current  SVP  in  the  Enter  Current  Password  field.  then  leave  the  Enter
    New  Password  field  blank,  and  press  Enter  twice.
    8.      In  the  Changes  have  been  saved  window,  press  Enter.
    9.      Press  F10;  then,  in  the  Setup  confirmation  window,  select  Yes  .

As  many  as  three  passwords  may  be  needed  for  any  ThinkPad  computer:  the
    power-on  password  (POP),  the  hard-disk  password  (HDP),  and  the  supervisor
    password  (SVP).
    If  any  of  these  passwords  has  been  set,  a  prompt  for  it  appears  on  the  screen
    whenever  the  computer  is  turned  on.  The  computer  does  not  start  until  the
    password  is  entered.

Jeśli znasz hasło administratora to bez problemu możesz wyłączyć Power On Password - nie zapomnij tylko zapisać zmiany w BIOSie przyciskiem F10 :D

0
  • #5 04 Mar 2011 10:14
    Wojtas710
    Poziom 9  

No to umnie wyglada to tak, odpalam komputer, wciskam niebieski przycisk think pad i chce odrazu haslo....
    nie bardzo rozumiem ta instrukcje =

0
  • #6 04 Mar 2011 10:52
    Hucul
    Poziom 39  

Wpisujesz hasło , wchodzisz do BIOSu wykonujesz punkty od 5 do 9 , restartuje Ci się laptop i powinien zabootować bez pytania o hasło .

0
  • #7 04 Mar 2011 11:02
    Wojtas710
    Poziom 9  

tylko problem jest taki ze wpisuje haslo i ono nie idzie..., nie przyjmuje go :(

0
  • #8 04 Mar 2011 11:30
    Hucul
    Poziom 39  

Wojtas710 napisał:
    tylko problem jest taki ze wpisuje haslo i ono nie idzie..., nie przyjmuje go :(

W takim wypadku nie możemy pomóc :cry:

0
  • #9 04 Mar 2011 12:23
    Wojtas710
    Poziom 9  

czyli zablokowalem sobie lapa i nic nie da sie z tym zrobic ? w lenovo opwiedzili mi ze wymiana plyty glownej ;/

0