Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poszukuję urządzenia lub schematu alarmu pod 12V

10 Mar 2011 18:31 1931 3
  • Poziom 9  
    Witam.

Jak w temacie poszukuję urządzenia, lub (najlepiej) schematu alarmu, który będzie działał możliwie długo np podłączony pod akumulator samochodowy. Kolega na problem - ma domek na odludziu i co jakiś czas ktoś włamuje się do niego. Niestety nie ma tam prądu, więc pozostaje coś co będzie można zasilić w.w. akumulatorem.

Domek jest malutki, więc nie ma potrzeby podłączania fotokomórek - wystarczyłoby umieścić ukryte czujniki w drzwiach i oknach. Prosta sprawa, ale niestety w pobliżu nie ma innych domów, więc alarm mógłby sobie wyć w nieskończoność i i tak nikt by go nie usłyszał (chociaż może to zniechęcić włamywacza), więc pomyślałem że może dałoby się podłączyć do niego jakieś ustrojstwo z kartą sim, które zadzwoniłoby do właściciela domku, albo ukrytą kamerkę, która uruchamiałaby się dopiero po włamaniu (ze względu na zasilanie akumulatorowe) - włamań było już pół miliona i to prawdopodobnie ta sama osoba. Są podejrzenia, nie ma dowodów więc zdjęcie byłoby tu na wagę złota.

Będę wdzięczny za jakąkolwiek pomoc, choć dodam, że mam nadzieję na schemat ;) jestem zielony jeżeli chodzi o elektronikę, ale bardzo mnie to interesuje i chciałbym rozpoczynać moją przygodę z elektroniką od czegoś pożytecznego a nie migających lampek ;]
  • Poziom 35  
    Jest takie urządzenie: Link
    Podłączyć 2 czujki ruchu, bez syren wewnętrznych i zewnętrznych (cichy alarm).
    Do tego w ramach uzupełnienia kamera z rejestratorem włączana po wyzwoleniu alarmu: Link
    a do kompletu wyzwalane alarmem reflektory na podczerwień: Link
    Akumulator 60 Ah powinien wystarczyć na około miesiąc.
    Algorytm działania:
    - czujki wykrywają ruch
    - startuje kamera
    - startuje oświetlenie w podczerwieni
    - moduł GSM dzwoni na 4 wybrane numery
    - zdalnie można uruchomić np syrenę, lub komunikat słowny.
    Koszty utrzymania - karta SIM pre-paid w zależności od operatora np. w Erze 50 zł na 3 miesiące oraz wymiana akumulatora 1 raz na miesiąc.
  • Poziom 17  
    schemat działania jak poprzednio ale takie urządzenia, do domków letniskowych rewelacyjna sprawa:
    MGSM40+
    FGR4
    AMR1
    Algorytm działania:
    - czujki wykrywają ruch
    - startuje kamera i IR z wyjścia ALARM
    - moduł GSM dzwoni i masz dźwięk z mikrofonu (+SMS-y)
    - w międzyczasie fgr4 zrobił sekwencje zdjęć z kamery, jak skończy dzwonić dostaniesz MMS-a oraz masz rejestracje na SD
    - zasilanie modułu i kamer robisz przez taki moduł i masz bezpiecznik elektroniczny + zabezpieczenie przed nadmiernym rozładowaniemLink
    - do zasilania aku fotoogniwo 30W i poza zimą masz bezobsługowy system (zimą i tak czeka odśnieżanie i/lub podmiana aku)
  • Poziom 31  
    Zasilanie np. Soltec EKO 12/30, do tego kamera IP i router GPRS/UMTS...
    Na karcie abonamentowej ERY masz ciągły monitoring bez dopłat za transfer.
    Analiza obrazu, rejestracja i alarmy na odpowiednim sofcie robisz w innym miejscu, np. w miejscu zamieszkania.
    Podobnie realizowane są systemy monitorowania budów.
    Chociaż tam zwykle jest zasilanie, często brak Internetu.