Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Play Station I

Jachou 30 Oct 2004 17:28 1504 5
    Jachou
    Level 17  
    Witam wszystkich!
    Posiadam konsolę Play Station I ale jest troszkę z nią kłopot. Mianowicie nie miałem kiedyś zadnej gry i postanowiłem sprawdzić na płycie muzycznej. I kiedy włożyłem płytę konsola się uruchamiała tylko że płyty z muzyką nie zawsze widział. Trzeba było czasem kilka razy uruchamiać żeby się pokazała lista dostępnych piosenek. Z grami jest to samo. Dodam jeszcze że laser był czyszczony.Czy ktoś może spotkał się z owym problemem. Jeśli tak czekam na odpowiedzi.
    Pozdrawiam
    buzer
    Level 13  
    Najprawdopodobniej trzeba wymienic laser.
    marioner
    Level 15  
    witam, czyszczenie laseru jest sposobem doraźnym ponieważ niemamy możliwości rozłożenia w warunkach domowych soczewek i wyczyszczenia ich z dwuch stron tę wierzchnią i ewentualnie pryzmat ze spodu, tak bo jest dostęp ale ... jak sie dostać do środka by oczyścić wewnętrzne strony soczewek? hymm ja nieumie <zapłce za wiadomość o takim zabiegu, klejenie rozklejanie ustawiane lustra ewentualnie pryzmatu i uwaga na diode jest wrażliwa na ESD> jeśli czyszczenie nie pomaga i sprężone powietrze to niestety czeka wymiana lasera <120-150zł> próba podregulowania pr-ką na module gloowicy raczej efektów nieda może na krutko ale i tak nic do stracenia nie masz<podkręcać w niewielkim promieniu i ostrożnie tak do 5stopni w lewo i prawo>
    justtomm
    Level 13  
    Nie trzeba rozkładać lasera żeby go wyczyścić. Urządzenie do czyszczenia to wanna ultradźwiękowa.

:arrow: Jachou jak był czyszczony laser, góra soczewki czy cała optyka? Spróbuj postawić konsolę na boku.
    MARK69
    Level 11  
    wyczyść soczewke lasera eterem ze spiyrolem
    Jachou
    Level 17  
    Dawno mnie nie było i po wizycie mam dużo odpowiedzi. Dzięki wszystkim za rady. Więc laser był czyszczony tylko z góry. Nie mam pojęcia jak się czyści cały laser. Zamówiłem już nowy laser na Allegro i będę próbował. Lasery tam są po 75 zł. Pozdrawiam. Odezwę się jak wymienię bo może to nie laser?:(