Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odczyt kodu PIN audi a4 tdi 2000 (magneti marelli)

10 Kwi 2011 11:16 14576 22
  • Poziom 10  
    witam,

Potrzebuję odczytać pin z zamieszczonego wsadu,
    Jest to eeprom z licznika audi A4 b5 tdi 2000r; magneti marelli 8D0920900R 1/2fis
    Odczytany za pomocą VAG TACHO 3.01 - program ten twierdzi że powinno być 3276, ale z tym pinem nie da się zalogować do licznika [17- instruments] [ login-11]; pojawia się komunikat o błędnym kodzie.

z góry dzięki za pomoc.
  • Poziom 17  
    pin to 3276 czyli dokładnie tak jak odczytałeś. Ale coś mi się wydaje że ten pin nie służy do logowania do licznika tylko jest to pin do immo.
  • Poziom 10  
    cześć, czego używacie do odczytu tego wsadu co kolega przesłał ? mi mój coś padł ;/
  • Poziom 21  
    Kolego odłącz aku na 1g i spróbuj jeszcze raz pin jest ok
  • Poziom 10  
    Dzięki bardzo za pomoc.
    Mam więc dwa zegary z potwierdzonymi pinami ale ciągle jestem w lesie )-;
    Próbuję zaadaptować "nowy" licznik VDO do tego audi a4 b5 2000 tdi z licznikiem MM. Procedura adaptacji VAG COM niby prosta, ale już punkt "1" kodowanie CAN [10-CAN Gateway] kończy się "no response from controller"
    [17 instruments] [recode 07] - jest ok
    [login - 07] - pin z nowego - jest ok
    [adaptation - 10] ...kanał 50 i klapa "ERROR chanell 50 not Available"

Macie może pomysł co może być nie tak???
    próbowałem pełnymi wersjami vag com 409 i 311, (błędy powstałe na zegarach i silniku kasowane)
  • Poziom 17  
    Matching the Cluster to the Engine ECU
    [Select]
    [17 - Instruments]
    [Adaption - 10]
    Leave channel at "00"
    [Read]
    [Save]
    [Done, Go Back]
    [Close Controller, Go Back - 06]
    Switch ignition Off and then back On within one minute, but do not start vehicle.

Notes: On some Euro Audi models with Immobilizer II, a PIN will be required.

Key Matching
    Prerequisites:

While adapting each key, make sure to place the other keys away from the ignition lock (reader coil). The passenger seat is an adequate place.
    Battery voltage at least 12.5 V.

[Select]
    [17 - Instruments]
    [Login - 11]
    There are 2 possibilities how to enter a PIN, choose the one that applies for you.

4-digit PIN
    Enter zero followed by the 4-digit PIN. For example, if your PIN is 1234, enter 01234.
    7-digit PIN
    [Use 7-digit PIN/SKC]
    Enter the 7-digit PIN, Date on which the PIN was generated by the dealer, along with the Workshop Code (WSC) and the Importer number of the dealer that generated the code.
    [OK]
    VCDS will validate the data you have entered and return you to the Login screen, where the Login Code will show as "XXXXX".
    [Do it!]

[Adaptation - 10]
    Enter 21 in "Channel Number".
    [Read]
    The "Stored Value" is the number of keys currently matched.
    Enter a "new value" corresponding to the total number of keys to be matched, including any existing keys.
    The old keys are automatically being cleared.
    [Save]
    [Done, Go Back]
    [Close Controller, Go Back - 06]

Repeat the following steps until all keys have been matched:

Switch ignition off and remove key.

Insert next key to ignition and switch ignition on again.

The warning light for the Immobilizer will light up for ~2 seconds, then go out Switch ignition off and remove key.

Note: The above steps after saving the adaptation, should not exceed 60 seconds!

Retrieved from "http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Immobilizer_II_Key_Matching_(Cluster)" Categories
    Main Page
    Fault Codes
    Diagnostic Procedures
    Control Module Maps
    Meta
    Log in
  • Poziom 10  
    kris81orzesze dzięki,

czyli mam rozumieć że w tym audi jest immo 2 generacji ? bez CAN ?
  • Poziom 17  
    tak powinno być immo 2
  • Specjalista grupy V.A.G.
    Z czego to odczytałeś?
  • Poziom 22  
    czytałes to ze sterownika silnika ?
  • Poziom 10  
    Odczytałem ze sterownika silnika edc15um Bosch
    steacz napisał:
    kris81orzesze dzięki,

czyli mam rozumieć że w tym audi jest immo 2 generacji ? bez CAN ?

Coś źle kombinujesz. Z tego co pamiętam to wystarcz chyba wejść w licznik, zalogować się i wybrać adaptację a później kanał 00 i wpisać 0, test, zapisz i powinno być ok.
  • Poziom 33  
    pin 05**6 tak wyglada z pliku i przebieg okolo 232000
  • Poziom 22  
    dla mnie jest to sterownik bez pinu , aby go zalogowac robisz tylko adaptację a pin musisz wyciągną z zegarów tam masz hc12
  • Poziom 10  
    yaroo co oznaczają " ** " w tym pinie co podałes ?
  • Poziom 22  
    tam ma byc 44 ale raczej nic z tego nie bedzie
    zarebaluk napisał:
    yaroo co oznaczają " ** " w tym pinie co podałes ?

Pinów nie wolno podawać więc kolega podał tylko pierwszą i ostatnią cyfrę inaczej post byłby usunięty.
  • Poziom 10  
    ziarus1 napisał:
    tam ma byc 44 ale raczej nic z tego nie bedzie

Dlaczego tak kolega mysli ze nic nie bedzie ??, pin potrzebuje aby zrobic adaptacje pompy bo jest inna
  • Poziom 10  
    Ok jak loguje sie vag do silnika to wyskakuje blad "too many communication errors to continue" zaraz po wpisaniu loginu sterownika silnika 12233 .

Acha i czy ktoś orientuje sie czy moge zmienic pompe vp44 tj oryginał 059 130 106 J a ta którą chce zamontowac 059 130 106 DX i co powinien zrobić aby auto odpaliło - z przełożeniem mechanicznym poradze sobie bez problemu

Auto to audi a6 2.5TDI V6 z 2002 roku sterownik komputera to BOSCH EDC15UM+ 4b1907401 D
  • Poziom 10  
    No to kolega chyba mnie wprowadził w błąd bo bez pin adaptacji pompy nie zrobie wiec trzeba go zczytać, z liczników nie bardzo bo mam VDO D13 C5 KOMBIINSTR. ktorego mój fejs tacho vag 3.01 nie obsługuje (invalid immo boxes) wiec pozostaje vag k+can commander oraz zczytanie z sterownika tylko jak ?
    Chodzi o to że dochodze do adaptacji kanał 50 i prosi mnie o 7 cyfrowy kod pin jak go wygenerować ? Bez tego nie moge zrobić dopasownia (brak aktywnych funkcji test oraz zapisz, na kanał juz wejść moge i odczytać wartosc)