Czy ktoś ma doświadczenia z silnikiem 1,6 16V w Toyocie?
Nie osiąga pełnej mocy, przy mniejszej prędkości obrotowej słabo ciągnie, przy obrotach 3000 mocno drga, a przy dodawaniu gazu do końca czasem mocniej czasem słabiej ciągnie nawet na wysokich obrotach...
Kont zapłonu lekko opóźniłem, bo na benzynie spalanie stukowe (albo dobijanie zaworów) powodowało jakiś przydźwięk.
Czy takie silniki mają elektroniczną regulację otwarcia przepustnicy?
A może w kolektorze ssącym jest jakaś dodatkowa przepustnica?
Nie osiąga pełnej mocy, przy mniejszej prędkości obrotowej słabo ciągnie, przy obrotach 3000 mocno drga, a przy dodawaniu gazu do końca czasem mocniej czasem słabiej ciągnie nawet na wysokich obrotach...
Kont zapłonu lekko opóźniłem, bo na benzynie spalanie stukowe (albo dobijanie zaworów) powodowało jakiś przydźwięk.
Czy takie silniki mają elektroniczną regulację otwarcia przepustnicy?
A może w kolektorze ssącym jest jakaś dodatkowa przepustnica?