Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Toyota Carina E - nie ma pełnej mocy

kk.2000 04 Lis 2004 10:17 6243 8
  • Toyota Carina E - nie ma pełnej mocy

Poziom 26  

Czy ktoś ma doświadczenia z silnikiem 1,6 16V w Toyocie?

Nie osiąga pełnej mocy, przy mniejszej prędkości obrotowej słabo ciągnie, przy obrotach 3000 mocno drga, a przy dodawaniu gazu do końca czasem mocniej czasem słabiej ciągnie nawet na wysokich obrotach...

Kont zapłonu lekko opóźniłem, bo na benzynie spalanie stukowe (albo dobijanie zaworów) powodowało jakiś przydźwięk.

Czy takie silniki mają elektroniczną regulację otwarcia przepustnicy?
    A może w kolektorze ssącym jest jakaś dodatkowa przepustnica?

0 8
    Poziom 12  

jesli to nie jest silnik na uboga mieszanke to nie ma dodatkowej przepustnicy w kolektorze, nie ma tez on elektronicznej regulacji przepustnicy, ma tylko czujnik jej polozenia....
    sprawdz czy nie ma zapamietanych bledow diagnostycznych....
    w razie czego na priv.....

0
    Poziom 26  

Toyota ogólnie prowadzi politykę oszczędzania na ubogiej mieszance...

Oprócz TPS musi mieć jakiś boczny system podawania powietrza, bo przecież wolne obroty sam sobie reguluje!

A czy ma ktoś może SOFT do Cariny?
    Interface też nie mam, więc... mile widziane podpowiedzi...
    Albo może listę błędów, bo bez interface też da się zczytać nr błędu.

0
    Poziom 12  

silniki na uboga mieszanke mozna na palcach jednej reki w Toyocie policzyc....
    jest zawor wolnych obrotow, ktory po otwarciu przepustnicy jest zamykany....

3
    Spec od samochodów

Pompa paliwa,zapchane wtryskiwacze.Zastosuj płyn do czyszczenia wtryskiwaczy.

1
    Poziom 26  

Mocy nie ma na BP ani na LPG, więc nie pompy i wtryskiwacze.

Dodam jeszcze: przy zmianie konta zapłonu obroty się zwiększają, ale dodatkowy stuk zaczyna być słyszalny, więc nie mogę podkręcić obrotów by lekko silnik pracował.

0
    Poziom 12  

witam
    jeśli te same objawy i na lpg i benzynce to zostaje zapłon,(i wszystko co z nim związane) w zasadzie tu zapłonem steruje komp ale moim zdaniem to raczej wina cewki albo czujnika halla.(mam taką na części więc .....)

0
    Poziom 16  

witam
    Świece i przewody to podstawa. Toyota nie lubi gazu i jest na niego bardzo czuła, jak coś się zacznie tylko dziać objawy pojawiaja sie i na lpg i na pb. cewka bardzo malo przypuszczalne.

0
    Spec od samochodów

Sprawdzić wydech, może być zapchany katalizator.

Pozdrawiam.

0