Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amplituner + kolumny. Tani, mała moc, dobry dźwięk.

hamilton32 14 Kwi 2011 20:18 3168 8
  • #1 14 Kwi 2011 20:18
    hamilton32
    Poziom 11  

Witam

Szukam zestawu Amplituner + kolumny w układzie stereo lub 2.1.
    Sprzęt raczej używany, markowy żeby dobrze grał. Zależy mi na ciepłej barwie dźwięku i soczystym basie do muzyki. Pokój 18 m²
    Zestaw może mieć miewielką moc, wystarczy chyba 2x30 Wat.
    Do wydania mam okło 300 - 600 zł
    Na allegro można kupić różne amplitunery z 200 zł, do tego trzeba wybrać jakieś kolumy. Fajnie by było gdyby amplituner miał wyjście na suba pasywnego (taki żeby nie wymagał zasilenia osobnego)

Co poradzicie? Średnio się znam na tym. A może lepiej będzie kupić miniwieżę?

0 8
  • Pomocny post
    #2 15 Kwi 2011 21:43
    wariato
    Poziom 43  

Koniecznie musi być ten amplituner ? Często słuchasz radia ? Może lepiej byłoby zastanowić nad wzmacniaczem stereo.
    Na początek zaproponuję zestaw składający się z kolumn Diora Polaris 180 - można kupić w okolicy 300-350 pln. Zostaje nam ok 250-300 na amplituner, w tej kwocie dostaniesz sensowną Yamahe R-5. Często polecana jako tani w miare przyjemnie grający ampli. Na więcej nie pozwala budżet.
    Z reguły amplitunery nawet od kina domowego nie mają dodatkowego ,,kanału'' żeby zasilać subwoofer, a co najwyżej wyjście sygnałowe dla suba aktywnego.

0
  • #4 16 Kwi 2011 09:51
    hamilton32
    Poziom 11  

Dzięki za rady

Nie musi to być Amplituner, może być zwykły wzmacniacz. Widzę że zaoferowane kolumny Diora Polaris 180 chyba będą za wielkie i mocne. Nie chcę organizować imprez :), chce po prostu zrelaksować się przy muzyce. Wzmacniacz może być jakiś mini np 2x 25W (małe rozmiary i obór prądu będą zaletą) Od dźwięku wymagam jakości dobrego HiFi i siczystych niskich tonów.
    Miniwieża była by dobra ale jakością dźwięku odbiegają ponoć?
    Ten Denon DRA-350 godny polecenia?
    Może jakiś inny Pioneer/Yamaha wyróżniający się jakością w tej cenie niekoniecznie mocny?

0
  • #5 16 Kwi 2011 12:58
    wariato
    Poziom 43  

Polarisy względnie wydają się duże, w rzeczywistości są dość smukłe i jedynie wysokie ok 1metra, a moc to tylko parametr ile kolumny mogą przyjąć mocy na siebie a przecież nikt nie każe ich ,,rozkręcać'' na full. W domowym zaciszu wystarczy w zupełności 40-50W. Pamiętaj że pomieszczenie to 18m2, więc nie takie znów małe a małym sprzętem będzie ciężej je nagłośnić (oczywiście nikt nie mówi tu imprezach), w dodatku o ,,soczystym'' basie można zapomnieć. W takim przypadku musisz wspierać ,,dół'' subwooferem, a koszta wtedy rosną.

Właśnie na myśl przyszedł mi wzmacniacz NAD 3020 (zaproponowany w innym temacie przez kolegę z forum). Kupisz w okolicy 350-400 pln. Jakością brzmienia zabije prawdopodobnie wszystkie wzmacniacze w tym budżecie. Ewentualnie tańszy ale ciepło i przyjemnie grający Denon 250SE, można również zaproponować 350SE ale on z kolei nie ma regulacji tonów wysokich/niskich a niektórym to przeszkadza, więc trzeba byłoby zaopatrzyć się dodatkowo w korektor dźwięku.

0
  • #7 17 Kwi 2011 00:23
    hamilton32
    Poziom 11  

Dzięki za rady,

mam już ampliuner Philips 2x55 W (kupiłem dziś ikazyjnie) ale wiem że jakość dźwięku bardziej zależy od kolum.

Co polecicie w cenie do 300 zł. Nie zależy i na głośnym graniu, chodzi mi o dobry dźwięk + soczysty bas. Są jakieś harakterystyczne modele? Niestety większość modeli ma (-3dB) już przy 40 Hz

może to:
    http://allegro.pl/kolumny-carnegie-90-ciezkie-debowe-super-i1543315701.html

http://allegro.pl/bangolufsen-beovox-mc35-stan-idealny-i1550837038.html

http://allegro.pl/kolumny-braun-l8060-wspaniale-stereo-i1566265967.html

widiałem też subwoofer Bose pasywny z wyjściem na dwa monitory
    http://allegro.pl/subwoofer-pasywny-bose-acoustimass-5-ii-i1566435309.html

są też takie ale w niższej cenie/zestawie?

0
  • #8 18 Kwi 2011 20:44
    hamilton32
    Poziom 11  

nikt mi nie doradzi ?

0
  • #9 18 Kwi 2011 23:30
    pioreK.
    Poziom 17  

Obawiam się, że nikt po prostu nie zna wyżej wymienionych przez Ciebie kolumn.
    Korzystając z opinii ludzi na kilku forach mogę polecić Tonsil Perfect 150 bądź Tonsil Scherzo/Mazurek 110 - kolumny te mogą się okazać zbyt słabe do tego pomieszczenia, no ale 300zł to stosunkowo niewiele.
    Forumowicze elektrody poleciliby Ci Mildton bądź Alton 80.
    Może gdzieś upolujesz Diora Polaris 180 choć będzie ciężko wyrobić się do 300zł.

PS. Post pisany zupełnie na podstawie opinii wyszukanych na forach (w tym na elektrodzie).

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo