logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

nieprawidłowe działanie modulatora sygnałów HORN ELEKTRONIK

czipi26 24 Kwi 2011 13:56 2058 4
REKLAMA
  • #1 9434792
    czipi26
    Poziom 13  
    Posty: 140
    Ocena: 5
    Jeżeli jest w złym dziale, bardzo proszę o przeniesienie we właściwy.

    Witam. Od pewnego czasu posiadam modulator sygnałów Horn Elektronik a wygląda on tak:
    nieprawidłowe działanie modulatora sygnałów HORN ELEKTRONIK
    i mam następujący problem, gdy był jeszcze zamontowany w samochodzie na 12 V zapaliła się instalacja od tamtej pory modulator działa ciszej (dużo ciszej) a gdy chce coś powiedzieć przez megafon to trzeszczy i strzela w głośnikach. Wina modulatora czy głośników? Może pomożecie mi to naprawić?
  • REKLAMA
  • #2 9435134
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe
    Posty: 21595
    Pomógł: 2511
    Ocena: 2795
    czipi26 napisał:
    mam następujący problem, gdy był jeszcze zamontowany w samochodzie na 12 V zapaliła się instalacja od tamtej pory modulator działa ciszej (dużo ciszej) a gdy chce coś powiedzieć przez megafon to trzeszczy i strzela w głośnikach. Wina modulatora czy głośników? Może pomożecie mi to naprawić?


    Radzę sprawdzić stopień końcowy modulatora, co do trzeszczenia i strzelanie jeśli występuje przy poruszaniu przewodem to może być po prostu przełamany.
  • REKLAMA
  • #3 9435146
    czipi26
    Poziom 13  
    Posty: 140
    Ocena: 5
    Cytat:
    Radzę sprawdzić stopień końcowy modulatora, co do trzeszczenia i strzelanie jeśli występuje przy poruszaniu przewodem to może być po prostu przełamany.

    Jak mam to sprawdzić? Trzeszczenie występuję po wciśnięciu przycisku od nadawania na gruszce, wymieniałem gruszki i to samo
  • REKLAMA
  • #4 9437131
    jdubowski
    Specjalista - urządzenia lampowe
    Posty: 21595
    Pomógł: 2511
    Ocena: 2795
    czipi26 napisał:
    Jak mam to sprawdzić?


    Po pierwsze prawidłowość napięć w stopniu końcowym.

    czipi26 napisał:
    Trzeszczenie występuję po wciśnięciu przycisku od nadawania na gruszce, wymieniałem gruszki i to samo


    "Gruszki" jak rozumiem wymieniałeś z przewodem?
    Jeśli tak to problem najprawdopodobniej masz w modulatorze.
  • #5 9443607
    czipi26
    Poziom 13  
    Posty: 140
    Ocena: 5
    jdubowski napisał:


    Po pierwsze prawidłowość napięć w stopniu końcowym.

    "Gruszki" jak rozumiem wymieniałeś z przewodem?
    Jeśli tak to problem najprawdopodobniej masz w modulatorze.

    Tak gruszkę wymieniałem razem z przewodem. spróbuje trochę pokombinować ;)
REKLAMA