Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik kosiarki Tecumseh regulacja obrotów.

CanudoPń 28 Apr 2011 22:40 14581 3
 • #1
  CanudoPń
  Level 9  
  Kosiarka AL-KO 40B model z 1999 roku, silnik Tecumseh 4-suw. Problem w tym, że 'wajcha' regulacji obrotów (fast-slow) wcale obrotów nie reguluje. Po odpaleniu silnika i ustawieniu pozycji SLOW, kosiarka po kilku sekundach dostaje maksymalnych obrotów. Dopiero popuszczenie głównej manetki i przestawienie na pozycję FAST, powoduje spadek obrotów... Co tu jest nie tak?
 • #2
  orzel-jak
  Level 16  
  Możliwe że uszkodzony jest regulator obrotów. Znajduje się wewnątrz silnika. Ale najpierw sprawdź cięgna oraz spręzynke, sprawdź też przepustnice czy pracuje lekko i nie zacina się. U góry przepustnicy znajduje się filc nawilż go olejem. Jeśli tu wszystko będzie ok to pozostaje regulator. Acha sprawdź jeszcze wąs regulatora który jest umieszczony na wałku wchodzącym do silnika. Możliwe że poluzowała się śrubka- tylko uważaj tam jest lewy gwint.
 • #3
  Anonymous
  Anonymous  
 • #4
  CanudoPń
  Level 9  
  Rycho T, jak zwykle znowu chodziło o cięgna (popychacz był nie w tej dziurce co trzeba). Poprawiłem i wszystko działa, poza lekko falującymi obrotami. Pozdro i dzięki. PS. Chętnie kupię szczelny pływak gaźnika do Tecumseha 3,5 KM.