Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka Fleurelle BA 451 z silnikiem Tecumseh - regulacja

masteriusz 24 Cze 2012 17:25 17019 7
  • #1 24 Cze 2012 17:25
    masteriusz
    Poziom 21  

Mam problem z kosiarką jak w opisie Fleurelle BA 451 silnik Tecumseh 5KM problem jest następujący - kosiarka posiada regulację prędkości obrotowej jednak tylko w położeniu na MAX działa względnie poprawnie - czasami pryknie sobie w wydech ale poza tym OK jednak wystarczy tylko troszkę przesunąć dźwignię a kosiarka mocno prycha i ma niestabilne obroty dalsze zmniejszanie obrotów i kosiarka gaśnie - regulowałem minimalne obroty kosiarki ustawiając wyższe ale w tedy niema zbytniej różnicy między nim a max. Gaźnik był całkowicie czyszczony - nie posiada regulacji składu mieszanki ani nic podobnego jedynie 3 śrubki na dźwigniach sterujących przepustnicą oraz możliwość zapięcie cięgien na inne dziurki.

Nie mam instrukcji do tej kosiarki a nie znalazłem opisu tego gaźnika.
    Świeca miała kolor w normie ciemna kawa z mlekiem :P

Dodam, że śruba C reguluje minimalne obroty kosiarki, A maksymalne a B nie wiem co.
    Kosiarka Fleurelle BA 451 z silnikiem Tecumseh - regulacja Kosiarka Fleurelle BA 451 z silnikiem Tecumseh - regulacja

0 7
  • #2 24 Cze 2012 18:03
    helena33
    Poziom 27  

Śruba oznaczona jedynką, jest od składu mieszanki.

Rozkręć jeszcze raz gaźnik, przeczyść dokładnie dysze główną, wykręć śrubę którą zaznaczyłem, dokładnie oczyść kanaliki, możesz psiknąć WD 40 aby sprawdzić czy się wydostaje dyszami w gardzieli gaźnika.
    Sprawdź połączenie kolektor cylinder, może być luźne i bierze lewe powietrze.
    Sprawdź czy wałek przepustnicy gazu nie ma luzu na boki.
    Filtr powietrza - jeśli jest to gąbka, nasącz delikatnie olejkiem.
    Powodzenia

1
  • #3 24 Cze 2012 22:39
    masteriusz
    Poziom 21  

Hmmm wykręcałem tą śrubkę "1" wygląda jak najzwyklejsza dysza, w gaźniku sprawdzałem oś przepustnicy psikałem wszystkie ruchome elementy WD40.

Nie wiem czy mam dobrze cięgna ustawione, zapięte w odpowiednim miejscu

na ramieniu wychodzącym z komory silnika mam na ostatnim (licząc od dołu)zapięte cięgno bezpośrednio do tarczy obracającej przepustnicą a na przedostatnim mam sprężynkę mocowaną do dźwigni której pozycja jest ustalana poprzez dodanie lub odjecie "gazu" .
    Jutro wymontuję gaźnik i porobię dokładniejsze fotki

A jaki to w ogóle model silnika? ani to Prisma ani Centura jak tak po fotkach i częściach patrze:/

2
  • #4 24 Cze 2012 22:55
    helena33
    Poziom 27  

Sprężyna i cięgno są na swoim miejscu, czyli cięgno na pierwszym od góry a sprężynka na drugim od góry.
    Śrubą 1 regulujesz tylko na niskich obrotach, przed odpalenie zakręć ją do końca i wykręć o 1,5 obrotu, odpal i wkręcając lub wykręcając szukaj stabilnej pracy silnika, na niskich obrotach.
    Paliwo jest dobrej jakości? Świerze czy stare?

3
  • #5 25 Cze 2012 06:32
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 25 Cze 2012 17:29
    masteriusz
    Poziom 21  

Wydaje mi si, że fotki wszystko wyjaśnią :)
    Śruba nr 1

płytka z dźwigniami ma regulację jak na fotce w zakresie około +/- 8mm

Tutaj cięgna i miejsca ich zapięcia

2
  • #7 24 Kwi 2014 19:45
    Siweek01
    Poziom 1  

Witam dostałem kosiarkę taka tylko nie wiem ile wlać oleju do silnika proszę o pomoc Pozdrawiam

1
  • #8 24 Kwi 2014 20:46
    2056504
    Użytkownik usunął konto  
  Szukaj w 5mln produktów