Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka Tecumseh sama zwiększa obroty.

26 Sie 2011 15:02 8955 14
  • Poziom 17  
    Witam, mam taki problem z ww kosiarką, gdy silnik jest zimny to kosiarka pracuje na właściwych wolnych obrotach, gdy się rozgrzeje to sama przyspiesza (jedynie zwalnia na większej trawie). Czy przyczyną może być uszkodzony wew. regulator obrotów. Gaźnik wyczyszczony. Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Oś przepustnicy ma chyba luz i też mi się wydaje, że to może być przyczyną problemu.

Dodano po 1 [minuty]:

Rycho T napisał:
    Sprawdź szczelność, uszczelek kolektora ssącego.
    Oś przepustnicy, nie ma, przypadkiem, dużego luzu?

A gdzie sprawdzić te uszczelki kolektora ssącego? Jestem początkującym. Można prosić o zdjęcia tego kolektora?
  • Poziom 17  
    Teraz pojawił się nowy problem - kosiarka nie chce zapalić tzn. załapie na chwilę i gaśnie jakby nie dostawała odpowiedniej ilości paliwa. Już nie mam cierpliwości do tego sprzętu. Ostatnio kosiarka zwiedziła wszystkich okolicznych pseudomechaników z takim skutkiem wracała od nich, że po 1 góra 2 koszeniach dalej coś szwankowało tzn. albo nie chciała zapalić (jak w tej chwili), albo falowały jej obroty, albo po rozgrzaniu sama sobie zwiększała obroty. Proszę wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc bo ręce już mi opadają. Na następnego rzęcha obecnie mnie nie stać i muszę się męczyć tym co mam - aby do zimy to od niej trochę odpocznę.
  • Poziom 27  
    moja rada , metoda która zawsze skutkuje, rozwierc dysze główną wiertełkiem 0,8 mm i wszystko bedzie ok
  • Poziom 17  
    Wczoraj przedmuchałem jeszcze raz gaźnik dokręciłem śrubkę łączącą filtr powietrza z gaźnikiem i kosiarka ładnie zapaliła i chodzi na właściwych obrotach (pewnie łapała przez tą niedokręconą uszczelkę lewego powietrza). Jutro wymienię też uszczelkę łączącą gaźnik z kolektorem ssącym i filtrem powietrza a także kolektor ssący z cylindrem silnika. Z jedną tylko śrubką będzie problem z tą drugą, której nie można odkręcić (jest zjechana), ta nieszczęsna śrubka też mogła powodować problemy, ponieważ nie łączy dobrze z jednej strony filtra powietrza i gaźnika. Znacie może jakieś sprawdzone patenty na odkręcenie zjechanych śrub (na śrubokręt krzyżakowy?
  • Poziom 16  
    Jeżeli jest dojście to brzeszczotem można naciąć na śrubokręt płaski. Jeżeli nie to przystaw śrubokręt do kantu śruby i uderzaj pod kątem ok 45 stopni młotkiem do momentu w którym zrobisz odpowiedni rowek aby można było pod kątem odkręcać za pomocą młotka i śrubokręta. Jeżeli jest jeszcze gorzej to konieczne jest wywiercenie otworu i zastosowanie wykrętaka (posiada lewe gwinty/zobacz na google).
  • Poziom 17  
    zylax4 napisał:
    Jeżeli jest dojście to brzeszczotem można naciąć na śrubokręt płaski. Jeżeli nie to przystaw śrubokręt do kantu śruby i uderzaj pod kątem ok 45 stopni młotkiem do momentu w którym zrobisz odpowiedni rowek aby można było pod kątem odkręcać za pomocą młotka i śrubokręta. Jeżeli jest jeszcze gorzej to konieczne jest wywiercenie otworu i zastosowanie wykrętaka (posiada lewe gwinty/zobacz na google).

Dzięki wielkie za wskazówki na odkręcenie zajechanych śrub (przydadzą się w przyszłości), kilka dni temu zrobiłem nacięcie piłką do metalu na śrubokręt płaski i jakoś udał się ją odkręcić (była mocna zakręcona, myślałem, że nie puści) i wymienić uszczelkę i śrubę na nową. Jutro mam przewidziane koszenie trawnika więc dam znać jak kosiarka się sprawuję.
  • Poziom 17  
    Po odgięciu blaszki w lewo obroty się zwiększy, ale i kosiarka po rozgrzaniu znów sama zwiększa obroty. Chyba będę musiał przemęczyć się z tym do końca tego sezonu. Od następnego sezonu trzeba będzie rozejrzeć się za czymś innym. Co polecacie jakie kosiarki są godne uwagi a jakich unikać. Czy kosiarka z ręczną regulacją obrotów na dźwignię jest lepsza niż ta automatyczna odśrodkowa, która jest w mojej kosiarce? Z jakim silnikiem szukać kosiarki Briggs&Stratton, Tecumseh, Honda może innym, który ma najlepszą ekonomikę (spalanie, koszt naprawy, cena części). Jaka, według was, jest najlepsza regulacja wysokości koszenia wkręcane koła ze śrubą na gwinty w obudowie, na suwaki z podziałką?