Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tanie radia z cd/mp3 - warto to kupować ?

07 Lis 2004 12:23 8482 36
  • Poziom 13  
    Witam !

Chciałbym się dowiedziec cos na temat tych tanich radyj samochodowych dostępnych np przez allegro ( na cd albo cd/mp3 - raczej cd/mp3) typu first , redstar i inne . Domyślam się ze ich jakość jest dużo gorsza niz orginalnych - interesuje mnie głownie zeby po ewentualnym kupnie nie występowały problemy z gubieniem stacji radiowej lub przeskakiwaniem cd na wybojach . Może znacie jakieś konkretne modele za małe pieniadze , które są warte polecenia . Jakość dzwieku ma drugorzędne znaczenie - radio chce kupić mój ojciec , który ma w tym względzie niewielkie wymagania - chodzi głownie o to zeby nie wystepowały wyzej wymienione problemy i ciągle sie nie psuło . Pozdrawiam wszystkich i z góry dzieki za odpowiedzi :)
  • Poziom 18  
    odradzam kupowac poniewaz jak sam powiedziles bedzie ono przekakowalo na wybojach lepiej kupic uzywane a firmowe a i jeszczejedno ich moc to np 4x15 a firmowe to 4x45 przynajmniej i jeszcze jest problem z gwarancja
  • Poziom 24  
    calkowicie odradzam! szybko przestaja czytac MP3 - pozniej bedzie sluzyc jako radio FM ;-)
    Napisz jaka sume chcesz przeznaczyc, a postaram sie pomoc.

pozdrawiam
  • Poziom 16  
    Lepiej zaczekać aż mp3 playery się bardziej rozpowszechnią i będzie można kupić firmówke w dobrej cenie.
  • Poziom 13  
    na allegro mozna juz kupic firmowe radia za 500-600 PLN, wartosc sklepowa okolo 900-1000 PLN. Sam ostatnio dokonalem zakupu takiego radia i jestem z niego bardzo zadowolony:)
  • Poziom 18  
    a tak sie sklada ze mam mp3 sony model cdx mp 40 i sprzedam go za 600 zl
  • Poziom 11  
    ja polecam radia JVC , tak niezawodny sprzet ze chyba sie nie psuje :)
  • Poziom 11  
    Około półtora roku temu zakupiłem 2 tanie radia mp3. Zakup poprzedzony był kilkudziesięcioma mailami do osób /z prośbą o recenzję/, które wcześniej zakupiły takie sprzęty różnych firm. Okazało się /w moim sondażu/, że nie było żadnych kłopotów i usterek tylko w przypadku medion i chyba tevion. Zakupiłem mediony, są stale użytkowane zarówno mp3, jak i radio. Przeskoki na płycie to naprawdę rzadkość. Moc - rzeczywiście może nie jest 4x45W /na moje "ucho" po porównaniach z firmowymi radiami wychodzi około 4 x 20-30W, ale radia te grają zaskakująco dobrze /szczerze mówiąc nie słyszę większej, znaczącej różnicy między droższą firmówką i medionem - głuchy nie jestem, ale wielkim melomanem również nie/.

Wrażenia negatywne: nie używam mediona w swoim samochodzie, więc gdy muszę obsługiwać go "od czasu do czasu", to szlag mnie trafia - beznadziejnie rozmieszczone niektóre klawisze, dziwne zakresy regulacji /np. tony co 2 punkty, volume do kilkudziesięciu punktów przy zbyt wolnych przeskokach, itp./

Sumując: niedroga zabawka dla osób o niezbyt wielkich wymaganiach /nie polecam przesiadać się z firmowego sprzętu na ten/, choć w zupełności wystarczająca. Wyraziłem swoje spostrzeżenia odnośnie tego radyjka, wnioski wyciągnijcie sami...
  • Poziom 16  
    Dodam jeszcze , że tuner w niektórych z nich strojony jest pokrętłem (linka na kółkach i kondensator ) , a więc nie można wprowadzić stacji do pamięci . Wykonanie wewnątrz poniżej krytyki . Nie polecam .
  • Poziom 23  
    Lepiej kupić używane ale poważnej firmy typu Pioneer, Sony, BP. Odradzam.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Są nawet ładnie wyonane Roadstary z aluminiowym panelem. Wygląda całkiem , a i gra nieźle. Tylko nie wiem czy długo. Osobiście poleciłbym coś firmowego. W tej chwili można kupić promocyjne JVC z trzy letnią gwarancją.
  • Poziom 27  
    te roadstary to chyba w biedronce sa za 399zl :P znajomy ma cos podobnego, ale kupil w okolicach wiosny, gra do tej pory bez problemow, zamontowane w skodzie favorit, zadko kiedy przeskakuje na cd, na mp3 nigdy, rado bardzo dobrej jakosci (co mnie zaskoczylo) tylko moc wyjsciowa troche mala, ale dodal wzmacniacz i nie narzeka, gra calkiem przyjemnie, moze troche dolne partie za malo uwydatnia, ale reszta, srodek i gora sa grane czysto (oczywiscie sporo zalezy od glosnikow)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    TEn za 399, o którym wswpomina martinpol, to podstawowy model z mp3. Te z alu panelem to wydatek rzędu 550 - 600 zł. Dokładnie nie pamiętam. Ale mając te model już naprawdę nie ma się czego wstydzić.
  • Poziom 16  
    Hmmm no wlasnie niedawno kupilem radyjko firmy Red Star RCD-103 moc 4x25 (u mnie chodzi na wzmacniaczu wiec to jest malo wazne) wyjscie RCA, cd+mp3 ... na wroclawskich dziurach nie odnotowalem jeszcze zeby mi mp3 przeskoczylo. wyszukiwanie utworow (troche zamotane ale dziala) ladny wyglad, 3 miesiace gwarancji (gielda elektroniczna we Wroclawiu) a co najwazniejsze 240!!! pln ... przesiadlem sie z soniaka XR-5103R i nie nazekam jakosc dzwieku przyzwoita (u mnie i tak zalezna od wzmaka) nie trzeszczy nie wylacza pelny odchylany panel ... nie zaluje wydatku jak do tej pory nie mam zastrzezen.
  • Poziom 21  
    Witam. Na pewno zadne no name'y...to wyrzucenie pieniedzy w bloto. Alternatywa dla no name'ow (medion, roadstar, tevion itd.) to proste i tansze modele ale renomowanych producentow. Jesli ktos potrzebuje krysztalowo czyste brzmienie :) to w gre wchodzi czolowka: Alpina, Jvc (wyzsze modele), Clarion (wyglada wiejsko ale ma szlachetne wnetrze), Pioneer (wyzsze modele, szczegolnie te z wyjsciem Highvolt).......Blaupunkt hmmm...mozna zaakceptowac szczegolnie najnowsze modele wygladaja w testach odsluchowych imponujaco......cala reszta: Sony (niech pozostana lepiej przy telewizorach i obrobce video :)), Panasonic, Kenwood moga robic wrazenie ale nie powiem gdzie...bo jeszcze usuna mojego posta ;) to sa firmy sprawdzone w innych dziedzinach sprzetu i przy tym powinni pozostac :)

A tak poza tym na nic zda sie najlepsze radio bez dobrego wzmacniacza (nie moc jest wazna lecz brzmienie !) kickerow z przodu + sopran z przodu + woofer z tylu.....
    moda na mocniejsze glosniki z tyl niz z przodu to profanacja....NA KONCERCIE TEZ NIE STOISZ PLECAMI DO SCENY !!!

P.S. Przeswiadczenie niektorych uzytkownikow ze posiadaja head unit (radyjko) o mocy 45W jest smieszne...zapraszam do pomiarow.....jesli ktos zanotuje 17-18 Watt RMS to wszystko na co mozna liczyc.......
  • Poziom 22  
    Ja ostatnio zaryzykowałem i kupiłem właśnie w Biedronce radio odtwarzacz CD/MP3 o nazwie MICROMAXX. Jak sie dowiedziałem z internetu, robiony jest przez firmę MEDION. Koszt: 299 zł. Radio wygląda porządnie (także wewnątrz - a jakże), ma RDS, dość ładny (ale nie udziwniany) wyświetlacz, pamięć 18 stacji na FM, bufor 40 sekund dla CD i 120 sekund dla MP3. Moc 4x25W. Narazie jeszcze go nie zamontowałem (brak czasu), ale jak już uruchomie to poinformuję szanownych forumowiczów o wrażeniach.
  • Poziom 22  
    Heh.. zamontowałem w końcu to radio z Biedronki. Gra bardzo porządnie. Ma chyba wszystkie funkcje porządnego radia (RDS-y i te inne). MP3 też odtwarza prawidłowo.. nawet na bardzo wyboistej drodze nie zgubiło ani razu tracka.

PS.
    W przyszłym tygodniu znowu będą w Biedronce radia z MP3 - tylko już nie Medion a Clarion.. wyglądają bardzo podobnie... ale to tak na marginesie.

Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku oraz szampańskich zabaw Sylwestrowych.
  • Poziom 10  
    renard m. napisał:
    Jesli ktos potrzebuje krysztalowo czyste brzmienie :) to w gre wchodzi czolowka: Alpina, Jvc (wyzsze modele), Clatronic (wyglada wiejsko ale ma szlachetne wnetrze), Pioneer (wyzsze modele, szczegolnie te z wyjsciem Highvolt).......

Cos mi tu jedna marka smierdzi ;-)
  • Poziom 16  
    hehe chyba zaszla istotna pomylka ... mianowicie w postach pomylone zostaly firmowa Clariony z biedronkowymi Clatrinic'ami :) mam nadzieje ze to tylko przejezyczenie kolegow :) bo roznica jest znaczna hehe
  • Poziom 21  
    Na usprawiedliwienie powiem: patrz na czas pisania tego postu :) czlowiek ma prawo sie pomylic gdy myslami juz w nagrzanym lozeczku z kobietka, a palce bezwladnie "klepia" jeszcze klawiature....:) posta poprawilem bo na tym forum oczywiscie nie ma miejsca na: Clatroniki i Hanseatiki itp. :) pozdrawiam wszystkich uwaznych R.

P.S. do "emeryta": jesli jestes zadowolony z jakosci "Biedronki" to coz sprawa gustu ;) , ale nie proboj porownywac Mediona do Clariona bo to dwa rozne produkty z odleglych sobie planet :) ...Medion proboje sie podszyc wzornictem do drozszych i lepszych firm i jak widac czasem mu sie nawet udaje :) . Problem nie dotyczy wylacznie radyjek samochodowych. Otoz koledzy z Medion zaatakowali juz wiele segmentow rynku swoimi tanimi produktami (drukarki, scanery, monitory LCD, kamery, telewizory, itd.) a jednym wyjatkiem w tej "regule niskiej jakosci" sa komputery firmowane ta marka, sprzedawane w Niemczech w sieci discountow Aldi-Sud/Aldi-Nord - gdzei otrzymaly najwyzsze noty w testach profesjonalnych czasopism - ale nalezaloby dodac ze w tym przypadku firma Medion sklada tylko te "klocki" - nie produkuje....no ale juz wystarczy bo odbieglismy od tematu... :)
  • Poziom 22  
    Broń Boże nie mam zamiaru porównywać sprzętów "biedronkowych" do markowych urządzeń, tak samo jak nie mam zamiaru porównywać potrzeb czy ambicji różnych ludzi. Poprostu wychodzę z założenia, że istnieje grupa ludzi, której wystarczy cos, co w miarę przyzwoicie jest zrobione i w miarę przyzwoicie gra i do nich kierowałem swoje uwagi. Ja należę właśnie do tej grupy i mimo poczatkowych wątpliwości zaryzykowałem, zaś moimi obserwacjami chciałem sie podzielić z innymi, należącymi do podobnej grupy.

Pozdrawiam wszystkich - zarówno zwolenników porządnych marek za porządną kasę, jak i tych, którym wystarczy do, co oferuje Biedronka ;)
  • Poziom 10  
    Kupiłem rok temu first nowy na gwarancji nigdy się nie zapsulo troszkę syczy jak jest cicho nigdy nie przskoczyło czasami problem z mp3 ale tylko na płytach wypchanych na maxa jesli nagrywam płyte w 80%-90% czyta mp3 bez żadnych problemów i szybko przełącza. jestem zadowolony choć oczywiście słyszało się lepsiejsze dzwięki:)
  • Poziom 11  
    Powiem tak: mam teraz mediona w samochodzie- ciężko mu coś zarzucić.
    "gra i buczy". Samochód służbowy z 2 głośnikami -więc nawet nie ma się co rozczulać. Chciałęm mić radyjko z mp3 - i ten medion całkiem mi wystarcza. Po co do sluzbowego ładować sprzęt za 1000 zł?
    Przez chwilę miałem też tego "biedronkowego" clatronica. Swietny wygląd (jak na tą cenę), i mimo braku antishocku elektronicznego - dziura naprawdę musiała być duża- wyrywająca koło - aby płytka przeskoczyła.

Jedno radio już straciłem - i jak jakiś wieśniak, ma mi podpierdzielić drugie - to niech sobie kradnie radio za 300 zł, a nie za 1000.
  • Poziom 22  
    ja tez kupilem tego micromax (mediona) na allegro
    uważa że gra ok
    ma tylko jedną wade
    jakość wykonamia przycisków troche ciężko chodzą w porównaniu z firmowymi radiami
    a tak wogóle to w grę wchodzi jeszcze opcja kasy
    zastanawiałem się co kupić za te pieniądze ,samo CD- firmowe używane
    czy MP3 nowe (mediona)
    tak więc jest to sprawa gustu
    i na mój gust jest ok
    ja tam bym polecał
  • Poziom 10  
    moje zdanie co do tanich radyjek jest jednoznaczne - NIGDY W ŻYCIU!
    na allegro kupilem sobie radyjko z CD (bez mp3) za 270 zł firmy kenwood model KDC-4070R jest w idealnym stanie swietnie czyta wszystkie plyty, liczac ze jade w daleka droge zabieram 5 cd i pasuje, mp3 nie jest az niezbedne, dzis plyty sa tak tanie ze codziennie mozna posluchac innej :) goraca polecam radia firmy kenwood, przedtem mialem kaseciaka tej firmy, poprostu super wedlug mnie wyprzedza pioneera, jvc, no i posiada rds eon :D
    pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Kenwood jest dobry z ta swoja winda - dopóki dobrze działa. Ja bym draństwa w życiu nie kupił własnie przez ta winde. Mowisz, ze nigdy nie kupisz taniochy?? Zobacz, ze ostatnio tak zwane dobre marki tez coraz kiepsciejsze te radia robia. 4x45W? - ludzie gdzie Wy zyjecie? To razem 180W. Przy 12V to 15A!!! A jakim kablem podlaczacie radio i jaki jest w radiu bezpiecznik? - 8A na maxa. Pominmy fakt, ze przy obciazeniu 4 ohm nie da sie tyle wyciagnac nawet w mostku. Podlaczcie 2 ohmy - zobaczymy jak dlugo pogra, hehe - nawet firmowka. Zadnych przetwornic tam nie znajdziecie, o nie!
    Jak mam wierzyc w jakosc np. Sony jak oni juz na panelu oszukuja klienta? W radiach samochodowych nie ma co liczyc na wiecej niz 4x15W rms w najlepszych przypadkach.
    Wsrod taniochy MOZNA wybrac cos fajnego. Wiele z nich ma pomontowane koncowki TA8210AH lub podobnej klasy - ci co to znaja wiedza, ze gra calkiem niezle. Medion juz chyba po trochu zdobywa marke. A przy okazji - wie ktos? - oni wogole cokolwiek robia czy tylko "oznaczaja" chinski sprzet swoja nalepka? Kiedys istniala taka marka UNIVERSUM, ktora byla sprzedawana np, przez katalogi QUELLE i sprzet ten wbrew potocznej opinii taniochy byl calkiem porzadnie robiony, z markowych komponentow... Czy medion to nie jest cos podobnego?
  • Poziom 15  
    Kiedys gdzies czytalem ze RedStar robi dobre radyjka (niby kicz a w srodku dobre komponenty) nigdy nie mialem okzji przetestowac ale moj kumpel mial redstara to mu przeskakiwal na byle kamyczku na drodze. Ja przyzwyczailem sie ze jednka FIRMA to firma :D i dlatego jak kupie jakis sprzet to firmowy.
  • Poziom 11  
    Nic mi nie wiadomo o tym, aby Medion miał "swoje" fabryki. Chyba jedynie składają sami komputery. Resztę - tak jak inni, kupuja z Chin. Kwestia tylko tego z jakiej fabryki i co kupią.
  • Poziom 20  
    Co do firmowego sprzętu to głownie płacimy niestety za ten "znaczek" .Mam SONY CDX400L z serii X-PLODE.Padł mi laser co poruszałem na forum ,na szczęście dostałem "tył " radi ana allegro CDX380 jest to to samo radio a wyroznia sie jedynie panelem i cala linia z tej serii to to samo radio z roznymi dodatkami .Otóz nowy laser kosztuje 150zł .A to tylko dlatego że jest to radio SONY.W tanich radyjkach lasery są na pewno gorszej jakości i mniejszej zywotności ale mają juz glupi bufor a w moim sony nie ma nic .Fakt jak jest w dobrym stanie to nie przeskakuje ale potem nawet super laser KSS720 traci emisje .Zastanawiałem się sam nad zamiana tego radia na cos tańszego z MP3 jednak faktem jest ze ceny płyt jaki i 80 min muzyki na jednej to wystarczajaca ilość a w długa trasę mozna zabrac kilka sztuk .
    Druga sprawa to sprawa jakości przeciez ogólnie wiadomo że MP# jako format jest okrojony i nigdy nie będzie mial jakości normalnego nagrania CD.Poza tym w samochodzie nie mamy sali odsłuchowej gdzie słychac każdy szczegół ,pomijajac fakt pracy silnika i innych halasów.
    Moc na obudowach jest faktycznie mocno przesadzona u mnie 4 x 45 ale tez mam philipsy 4x 30 co jest smieszne a dzis w sklepach moizna spotkac radia 4x50 ,co jest kompletna bzdura .takie radio musiałoby być zbudowane z samego radiatora żeby to wychłodzić .
    Co do firmy UNIVERSUM to naprawiałem kiedys magnetowid HI FI tej firmy i był to Samsung w 100% łącznie z pilotem tyle ze z nadrukami UNIVERSUM.A sprzęty te pochodzą albo z początków lub koncówek linni produjcyjnych, lub poprostu zamawiane po tańszej cenie przez duze koncerny .Tak jak w wymienionej wyzej biedronce np. sok pomidorowy TOMI jest robiony przez Tymbark a kosztuje wiele taniej bo jest produjowany na zamówienie .
    Reasumujac ,wołałbym kupic radio za 300zł i wymienic je na nastepne za 1,5 - 2 lata niz kupowac radio za 1200 ktore mogloby sie uszkodzic za 2 lata i musialbym wydac sporo kasy na jego naprawe.A jakośc cóz to tylko samochód i głownie sluzy do przemieszczania się .Pozdrawiam
  • Poziom 21  
    qbis19 napisał:
    .Poza tym w samochodzie nie mamy sali odsłuchowej gdzie słychac każdy szczegol...

Tutaj sie z Toba niezgodze...po pierwsze gdyby samochod sluzyl tylko do przemieszczania sie to nie istnialaby taka piekna dziedzina "audiofilstwa" jak caraudio. Po drugie: jesli tendencjonujesz do tanich firm typu: Medion, Clatronic i Hanseatic - to nie dziwie sie ze w Twoim samochodzie nie ma sali odsluchowej , gdzie slychac kazdy szczegol...szkoda ze nie moge Cie zaprosic do siebie na probe odsluchowa w moim kombi, gdzie po "zapuszczeniu" Diany Krall lub Katie Melua mozesz po zamknieciu oczu wskazac palcem gdzie stoi na scenie fortepian, gdzie skrzypce, a gdzie sama solistka...ale kupujac w biedronce nigdy tego nie doswiadczysz, do tego dochodza jeszcze podstawy wiedzy z zakresu elektroniki, fizyki i akustyki !!! bez tego nie ma profesjonalizmu...a kupujac najtanszym kosztem trzeba byc swiadomym ze nie kupuje sie dobrze. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze szczypta kompromisu...jesli ktos wie ze bedzie sluchal tylko tylko discopolo lub Stachurskiego - to nie ma sensu wychylac sie poza Magnata, Ravelanda i Pyle...i to tyle :) pozdr.R.