logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Satel: kontaktron S1 i czujka INDIGO na jednym wejściu

bmw316 02 Maj 2011 13:26 5717 4
REKLAMA
  • #1 9460629
    bmw316
    Poziom 12  
    Posty: 41
    Witam.
    Mam mały kłopot ze skonfigurowaniem kontaktronu S1 (2EOL/NC) i czujnik INDIGO (2EOL/NC) gdy spinam je równolegle do jednego wejścia, pojawia mi się sabotaż.
    Użyte oporniki to 1k1, wg. instrukcji producenta. Gdy rozłączę S1 i INDIGO na oddzielne wejścia to problemu nie ma, wszystko działa jak trzeba.

    Kontaktron i czujka stłuczenia szkła podłączone pod płytę główną, zasilanie do INDIGO ze złącza OUT8, próbowałem również na ekspanderze, wtedy zasilanie na +12V. Niestety taki sam rezultat.

    Używam Integra32 i ekspander CA-64E (3x).

    Muszę zastosować takie rozwiązanie ponieważ mam zajęte - nie uwzględniając INDIGO - 31 wejść.
  • REKLAMA
  • #2 9460657
    Konto nie istnieje
    Poziom 1  
  • REKLAMA
  • #3 9460757
    bmw316
    Poziom 12  
    Posty: 41
    sharp napisał:
    Szeregowo je połącz, a nie równolegle.
    Oczywiście styki sabotażowe także w szereg.


    Dzięki za zaintersowanie tematem, ale trochę jestem zielony jeśli chodzi o instalacje alarmowe.

    Tak mam to podłączone w tej chwili i wykazuje mi sabotaż.
    Satel: kontaktron S1 i czujka INDIGO na jednym wejściu

    Próbowałem w ten sposób ale również i to nie dało efektu.
    Satel: kontaktron S1 i czujka INDIGO na jednym wejściu
  • REKLAMA
  • #5 9460892
    bmw316
    Poziom 12  
    Posty: 41
    sharp napisał:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic111689.html#3818628 plus oczywiście zasilanie tego PIR-a


    Schemat kol. @kasprzyk
    Satel: kontaktron S1 i czujka INDIGO na jednym wejściu

    OK, podłączyłem to jak na rysunku (oporniki 1k1) i cały czas system wykrywa, że któraś z czujek jest aktywna i nie pozwala uzbroić systemu - czujki podłączone jak 2EOL/NC typ reakcji "zwykła".

    Sorry za lamerskie pytania, ale z systemem mam do czynienia od 2 dni.

    --Dodano--

    Po podłączeniu do ekspandera działa bez zarzutu.
REKLAMA