Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Siadaja wtryski. Renault Premium 420 dci.

11 Maj 2011 21:19 12787 14
  • Poziom 8  
    Mam duży problem z samochodem Renault Premium 420 dci.
    Kupiłem go w lutym i do tej pory samochód nie działa poprawnie. Wymieniony został praktycznie cały układ paliwowy tzn. sekcje, jednostka dozująca paliwo, pompka wstępna, wszystkie przewody paliwowe oraz smok. Przed czyszczeniem baku wymieniłem kilkanaście wtrysków a po czyszczeniu dalej siadają wtryski. Czy dalej jest problem z paliwem jak mnie przekonują pompiarze, ponieważ twierdzą że wtryski regenerowane są na nowych gniazdach czy może jest jeszcze jakaś inna przyczyna? czy może jestem oszukiwany. Na tą chwilę samochód pod obciążeniem dalej wchodzi w tryb awaryjny, prawdopodobnie znowu padł wtrysk jeden lub kilka. Gdyby np ktoś mógłby mi polecić gdzie dostać wtryski.
  • Pomocny post
    Poziom 21  
    Kolego a wyświetla ci jakieś błędy czy tylko zaczyna młotkować silnik podczas jazdy ??
  • Poziom 8  
    Na początku wyświetlał się wtrysk i było po jeździe, nie wiem ile razy to było bo już kilka razy wymieniałem te wtryski. Później po wymianie sekcji silnik zaczął młotkować ale nic nie pokazywało na desce. Teraz znowu pokazuje wtrysk ale to są inne objawy jak na początku. Wcześniej było tak że gdy zaczął młotkować trzeba było wyłączyć zapłon i później można było parę metrów ujechać a teraz włącza się wtrysk na przykład pod górkę a później się wyłącza.
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    Witam.
    A rura rozdzielacza CR nie łuszczy się kładąc opiłkami po kolei wtryski?
    Jakiego rodzaju zostało stwierdzone uszkodzenie wtryskiwaczy?
    -korozja
    -kawitacja
    -zatarcie
    -zaklejenie (polimeryzacja)?
    Same stwierdzenie że to wina paliwa jeszcze niczego nie dowodzi.
  • Poziom 8  
    Pompiarz stwierdził ze gniazdo jest zrysowane.

Dodano po 48 [minuty]:

a czym kawitacja moze być spowodowana?
  • Poziom 11  
    Witam. Skoro wyświetla się błąd wtrysku to przyczyną noże być błąd elektryczny typu: uszkodzona wiązka, komputer silnika, czujniki. A czy sprawdzał ktoś czy zawór nadmiarowy na listwie comon rail działa prawidłowo? Być może "uklepał" się i otwiera sie zbyt wcześniej obniżając ciśnienie na szynie. I najważniejsze czy była robiona jakaś diagnostyka komputerowa i co wykazała? Czekam na odpowiedz. Pozdrawiam.

Proszę natychmiast poprawić pisownię, użyj przycisku "pisownia", pamiętaj o wielkich literach oraz znakach interpunkcyjnych. Nie kasować wpisów moderacyjnych.[P]
  • Poziom 21  
    kolego to jest euro 2 czy 3 ?
  • Poziom 8  
    smelektryk, to co ty mi piszesz to ja wszystko wiem. Tylko w jaki sposób mam to sprawdzić? Podpinając komputer do samochodu w tej kwestii nic nie pokarze, a wizualnie wszystko jest w porządku i to jest właśnie problem (nawet podpięty komputer podczas jazdy, samochód wchodzi w tryb awaryjny i komputer nic nie pokarze) Prawdopodobnie przy euro 2 komputer zlokalizuje tylko spadek ciśnienia ale nie wykryje przyczyny. Gdy podpinali komputery wyskakiwało za duże ciśnienie, ale konkretnie nie wiem o co chodzi bo trudno się dogadać z takimi gośćmi.
  • Poziom 21  
    Moim zdaniem to 6 wtrysków na stół do sprawdzenia najlepiej do innego pompiarza. Może jeszcze moduł sterujący paliwem ten przy pompie wysokiego ciśnienia zaczyna szwankować , ale bez pomiaru ciśnień ciężko coś powiedzieć. Powiedz jeszcze jak odpala na zimnym i ciepłym silniku ?
    Ps. wtryski najlepiej szukać z rozbitych zachodnich aut.
  • Poziom 8  
    marfur30 napisał:
    Powiedz jeszcze jak odpala na zimnym i ciepłym silniku ?

Jednakowo.

Jeszcze jest jedna sprawa czy może wiesz o co chodzi? gry wyłączę silnik prawdopodobnie zaworki tak cykają, coś takie jak pompka od dewasta. Przestaną jak wyłaczę całkowicie prąd na akumlatorach, a gry włączę ponownie jest cisza. Czy to nie ma coś wspólnego z tymi awariami?
  • Poziom 17  
    Moze Twoj regenerator wymienia same usczelnienia teflonowe odpowiadajace za przelew a gniazda zostawia uszkodzone jezeli tak to chwila i teflon peka.Moze nie wlasciwy montaz wtryskiwacza tez bedzie powodowal odciecie .Jak skacza sie pomysly to zaradzimy.
  • Specjalista - układy wtrysku Diesel
    strzelce napisał:
    gry wyłączę silnik prawdopodobnie zaworki tak cykają, coś takie jak pompka od dewasta. Przestaną jak wyłaczę całkowicie prąd na akumlatorach, a gry włączę ponownie jest cisza. Czy to nie ma coś wspólnego z tymi awariami?

Nie ma.
    "Granie" zaworów na pompie CP2 jest normalne po wyłączeniu.
  • Poziom 8  
    witam. mam podobny problem. moje premium euro3 zaczyna młotkowac. jak je zgasze i znow zapale to jakis czas jest ok i propblem wraca. nieraz jest dobrze kilka dni a nieraz dzieje sie to co 10 km. elektrowtryski w zima zakladane nowe BOSCH. nie pala zadnych bledow. pod komputerem wyszlo ze jest blad cisnienia ale nie pisalo czy za wysokie czy za niskie. pomiar w komputerze min cisnienie 5.03 max 10.9 smok byl strasnie zabity ale po czyszczemiu bez zmian a moze nawet i czesciej sie to dzieje. POZDRAWIAM
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 1  
    mam to samo ,na zimno jedzie z 15km po powtórnym uruchomieniu, potem awarie co 2km . przekopany cały układ . kasa na 2 krotne regeneracje itp. komputer " za wysokie ciśnienie " a wyszło że coś się przytyka między smokiem zbiornika a pompką paliwa (jak ma awarię " wciąga " tłoczek ręcznej pompki ). Zwykłe przedmuchanie nie pomogło, trzeba patroszyć po kawałku łącznie z chłodzeniem komputera ( temat dla mnie na jutro)