Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Proste przekaźniki programowalne do pracy w sieci

viper_lasser 18 Maj 2011 10:45 2394 10
  • #1 18 Maj 2011 10:45
    viper_lasser
    Poziom 17  

Chciałbym narazie się zorientować tylko jakie są w miarę korzystne cenowo przekaźniki programowalne które będzie można spiąć we wspólną sieć oraz dodatkowo zarządzać / monitorować z systemu nadrzędnego np poprzez jakąś scadę

Myślałem o polskich needach ale z komunikacją u nich słabo
    Lovato są tanie ale moduł komunikacyjny już kosztuje sporo - ponad 700zl za modbusa po rs485 - to dużo.
    Protokol do lovato mam juz prawie rozpracowany ale do pracy w sieci potrzebny bylby jakis konwerter rs232/485 - szacunkowy koszt chyba ok 100zl.

W miarę proste i tanie (takie do nieskomplikowanych procesów typu suszarnie, systemy wentylacji, prostej automatyki budynkowej są super brainy od satcontrola
    Niestety trzeba je zawiesić w szafie a nie na szynie ts35. Maja za to w standardzie modbusa 485 - po tym samym porcie do programowania.

Zna ktos jeszcze jakies inne ciekawe alternatywy ?

• #2 18 Maj 2011 15:07
    FastProject
    Poziom 28  

Zawsze możesz zlecić wykonanie takiego prostego systemu, który będzie prosty, a będzie spełniał twoje oczekiwania.

Jeśli chcesz poznać jego cenę to napisz do mnie na e-mail, opisując dokładnie czego i w jakiej ilości potrzebujesz.

• #3 18 Maj 2011 22:59
    viper_lasser
    Poziom 17  

Nie urażając nikogo, szukam i narazie tylko orientuję się które gotowe rozwiazania sa przez Was polecane.

• #4 19 Maj 2011 07:51
    Klakier74
    Poziom 15  

Na czasie wchodzi nowe LOGO z portem po Ethernecie. Niedługo pojawią się w sprzedaży.

• #5 19 Maj 2011 21:07
    viper_lasser
    Poziom 17  

Nowe logo z ethernetem zapowiada sie ciekawie, ciekawe jaka bedzie cena :)

• #6 19 Maj 2011 21:53
    falowniki.com
    Spec od Falowników

Witam,
    polecam easyControl połączone przez CANopen (bezpośrednie) i ethernet do PC programowanie CoDeSys - wizualizacja przez przeglądarkę internetową.
    Jedno oprogramowanie narzędziowe do sterowania i wizualizacji w języku polskim !!!
    easyControl interfejs CAN mają na pokładzie, "końcowy" przekaźnik należy zastosować ze złączem ethernetowym i FTP.
    pozdrawiam

• #7 19 Maj 2011 22:02
    viper_lasser
    Poziom 17  

A tak przy okazji - jest jakiś interfejs CanOpen który można podłączyć do PC i jakiegoś sterownika ?
    Niektóre sterowniki posiadają Can'a i rs232 ale nie posiadają ethernetu to tak pomyślałem żeby zaopatrzyć się w interfejs canopen do pc na np usb

• #8 21 Maj 2011 12:28
    Ranster
    Poziom 11  

Do bardzo prostych rozwiązań polecam Easy ale komunikacja do SCADA przez OPC server. Rozwiązanie sprawdzone i sam OPC Server jest bezpłatny.
    Fizycznie łączysz Easy poprzez kabel RS232 do PC, albo kiedy jest to wieksza odległość wpinasz do sieci Ethernet. Wykonałem kilka aplikacji i działa bez zarzutu.
    Również można EasyControl, propozycja kolegi falowniki.com połączyć po darmowym OPC do SCADA.

• #9 21 Maj 2011 13:00
    viper_lasser
    Poziom 17  

Mogę poprosić o linki do opc servera i opc clienta

Patrzyłem tutaj ale nie mogę znaleść linka
    http://trainingscenter.moeller.net/software/opc-client.html

Są do opc clienta jakieś źródła w c++/c# ?
    Do prostych wizualizacji mam napisany swój system ale nie mam niestety komunikacji z opc serwerem.

• #11 25 Maj 2011 16:46
    viper_lasser
    Poziom 17  

Pobawiłem się biblioteką EASY_COM. Działa bez zarzutu :)

Miał ktoś możę doczynienia ze sterownikami super relay lub array fab
    Te drugie podobno mogą pracować też w sieci. Aż trochę mnie dziwi tak niski cennik tych sterowników. Ale w sumie do bardzo prostej automatyki typu załącz/wyłącz, jakieś blokady od paru sygnałów to pasują

http://www.telmatik.pl/

Dobre w sumie i ciut lepsze są sterowniki lg z serii k120s - mają rs485 w standardzie, minusem jest to że nie można robić podprogramów w oddzielnych blokach tylko w programie głównym.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME