Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wprowadzenie sygnału tv dvb-t analog i sat do gniazda

19 Maj 2011 17:06 4096 13
  • Poziom 17  
    witam serdecznie, potrzebuje wskazówki dot. doboru urządzeń przy wprowadzeniu sygnału tv sat do gniazda odbiorczego, a więc mam 4 anteny uhf 2x analog na 2 zakresy kanałów i cyfrową dvb-t jeden zakres i do tego sat transponder hotbrid, myślałem aby to zrobić tak antena uhf analog i dvb-t do zwrotnicy, miedzy tym zasilacz, następnie sygnał ten do sumatora lub multiswitch-a, co o tym sądzicie

Na samym tzw. "początku", musimy przejść do regulaminu tego Forum.
    Regulamin pkt 3.1.13 , który mówi nam o tym, iż :
    3.1.13.Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    Proszę poprawić ten wpis aby nie trafił do KOSZA.
    [SP5ANJ]
  • Poziom 24  
    Jeśli dobrze zrozumiałem to masz poprawne założenia. Naziemne połączone za pomocą zwrotnicy (+ ewentualne zasilanie przedwzmacniaczy), a później połączenie sygnału naziemnych + satelitarny przez sumator (zwrotnicę) czy multiswitch.
  • Poziom 12  
    założenia dobre możesz zamówić zwrotnice np: u waldi-ego odpowiednią na kanały które potrzebujesz z napięcie na anteny które chcesz i to wszystko pod sumator lub multiswitch, i dalej w gniazdo.
  • Pomocny post
    Specjalista elektryk
    Nie za bardzo bym się pakował w zwrotnice kanałowe i analog, bo taka zwrotnica na zamówienie kosztuje kilkadziesiąt złotych a analog po pierwsze stosunkowo niedługo wyłączą, a po drugie w międzyczasie w niektórych miejscach będą zmieniane kanały analogowe w razie kolizji z DVB-T więc żeby nie okazało się, że pieniądze poszły na marne.
  • Poziom 17  
    Dziękuje serdecznie za odpowiedzi , po przemyśleniu i przeczytaniu propozycji myślę ze zrobię to tak jedna antena analogowa do odbioru TVP 1 i 2 Polsat tv 4 i regionalnej + do tego antena radiowa + cyfrowa antena naziemna i zintegruje to z antena satelitarna jednak przez multiswitch
  • Poziom 12  
    michcio napisał:
    Nie za bardzo bym się pakował w zwrotnice kanałowe i analog, bo taka zwrotnica na zamówienie kosztuje kilkadziesiąt złotych a analog po pierwsze stosunkowo niedługo wyłączą, a po drugie w międzyczasie w niektórych miejscach będą zmieniane kanały analogowe w razie kolizji z DVB-T więc żeby nie okazało się, że pieniądze poszły na marne.

nie zgodzę się z tobą zamawia u Waldiego różne wymyślne rzeczy i place normalnie i zamawiam po 1-4 szt. a nie hurtowo
  • Specjalista elektryk
    A czy coś napisałem nie tak? Poniżej 20 zł to na pewno nie kupiłeś zwrotnicy :D
  • Poziom 12  
    Oki masz racje z tym że akurat u Waldi-ego nie ma tańszych chodziło mi o to że nie będzie wiele droższa od normalnej. Są u niego nawet na stronie zwrotnice które ja sam zamawiałem nazywają się OL .. Dla niego to super bo jak się sprawdzi to wejdzie w masówkę.
  • Poziom 17  
    Powiedzcie mi jeszcze czy sygnał telewizji cyfrowej nie pogryzie się z analogową. myślę ze nie bo do cyfrowej trzeba tuner odpowiedni, co o tym sądzicie
  • Poziom 37  
    ferdek16 napisał:
    Powiedzcie mi jeszcze czy sygnał telewizji cyfrowej nie pogryzie się z analogową. myślę ze nie bo do cyfrowej trzeba tuner odpowiedni, co o tym sądzicie

nie, nie pogryzą się, ale... :D

ferdek16 napisał:
    po przemyśleniu i przeczytaniu propozycji myślę ze zrobię to tak jedna antena analogowa do odbioru TVP 1 i 2 Polsat tv 4 i regionalnej + do tego antena radiowa + cyfrowa antena naziemna i zintegruje to z antena satelitarna jednak przez multiswitch

Połączyć anteny (analog + cyfra + radio) trzeba przy pomocy odpowiedniej zwrotnicy antenowej. Tylko trzeba uważać, bo jeśli będzie to zwrotnica FM + 2 x UHF to mogą wystąpić problemy z jakością kanałów analogowych. Jeśli tak, i nie da się tych zakłóceń wyeliminować ustawieniem anten, trzeba stosować zwrotnicę z dedykowanymi wejściami, jak było pisane powyżej.

Przy wprowadzaniu zsumowanego sygnału TV na multiswitch trzeba zwrócić uwagę na poziomy, bo łatwo jest przesterować DVB-T, i wtedy jest po odbiorze...
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Witam.
    ferdek16 napisał:
    Powiedzcie mi jeszcze czy sygnał telewizji cyfrowej nie pogryzie się z analogową.

A niby dlaczego. ??

Przecież jedyne co może się "pogryźć", to tylko poziomy sygnałów i częstotliwości w twoim odbiorniku.

Samo pojęcie DVB-T czy "analogowa" to tylko rodzaj emisji i sposób ich dekodowania. :!:

------------
    Na wstępie tego tematu, poprosiłem Ciebie o poprawienie wpisu aby był zgodny z regulaminem pkt 3.1.13 tego Forum.
    Widzę, że wypisujesz dalej w tym temacie i nie poprawiasz zaleceń Moderatora.

Trzeciego upomnienia nie będzie i temat wyląduje w KOSZU.
    ------------

Pozdrawiam.
  • Poziom 26  
    Sklep jak sklep.
    Ja osobiście wole inne.
  • Poziom 17  
    ok dzieki wszystko jasne

Moderowany przez SP5ANJ:

Zgodnie z sugestiami z wcześniejszych wątków w tym temacie i zgodnie z Regulaminem pkt 3.3 - otrzymujesz Ostrzeżenie.