Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kia K2500 TCi 2004r. kontolka Check oraz brak mocy i szarpanie

kolodziej_prezes 27 Maj 2011 20:49 6328 6
  • #1 27 Maj 2011 20:49
    kolodziej_prezes
    Poziom 14  

Witam, mam problem z małą wywrotką Kia K2500 TCi z 2004r, samochód ma przejechane 90tys.km. od fabryki u mnie, wszystko wymienia ASO, jednak z tym poradzić sobie nie mogą. Sprawa wygląda tak, w trakcie jazdy przy niskich obrotach szarpie tak jakby nie było paliwa,jest słabe, nie raz ruszam ze świateł i dodaję gazu, zapala się CHECK i utrzymuje tylko wolne obroty, jednak jak puszę i dodam ponownie to idzie ale szarpie. Objawy występują na zimnym jak i na ciepłym silniku. Jak po zmianie biegu wcisnę gaz do dechy to szarpie ale mniej. ASO wymieniło wiązkę elektryczną silnika i było dobrze ale tylko na chwile, po chwili problem powrócił. Jak auto jest puste to jeszcze da się jechać, jednak jak będzie miała na sobie paletę pustaków to już prawie jechać się nie da ponieważ skacze i nie pewnie się jedzie. Przed tym jak wystąpił problem, to była bardzo zrywna i szybko przyspieszała a teraz zrobił się muł i nie ma czym jechać.
    Dodam że auto ma założony kiper, założył go dealer przed zakupem.
    Bardzo proszę o jakieś sugestie, ponieważ ostatnio dużo dołożyłem do niej żeby to usprawnić lecz nikt nie ma pojęcia co się dzieje, może do kogo jechać lub gdzie?
    Dodam że jestem z Krakowa.
    Dzięki.

2 6
  • #2 27 Maj 2011 21:29
    bogdan579
    Poziom 10  

wymiana świec i dopasować przerwy na świecach, sprawdzić zasilnie świec.

2
  • #3 27 Maj 2011 21:36
    autoas
    Poziom 42  

Ta... zwłaszcza ta przerwa jest ważna...bogdan579 nie pij tyle herbaty

0
  • #4 27 Maj 2011 21:46
    bogdan579
    Poziom 10  

Wpisz do wyszukiwarki gogle zmniejszenie przerwy na świecach i poczytaj o zaletach.

Moderowany przez Przemo9826:

Pokaż mi kolego gdzie w tym silniku jest świeca w której można zmniejszać przerwę.

Regulamin

3.1.11. (10.2, 10.7, 12) Publikowanie wpisów nie zawierających merytorycznej treści, zawierających szkodliwe porady.

Ostrzeżenie.

2
  • #5 27 Maj 2011 21:50
    autoas
    Poziom 42  

Szacun....gruba wiedza
    Powinno pomóc w tym TCi

3
  • #6 27 Maj 2011 23:11
    zeimp
    Moderator na urlopie...

autoas napisał:
    Szacun....gruba wiedza
    Powinno pomóc w tym TCi

A poczytałeś? No! Chłopak o żarowych pisał :D Podpiłować, dogiąć i od razu auto IGŁA :D (przepraszam adminów i moderatorów za ten wpis).

3
  • #7 12 Gru 2011 22:37
    kolodziej_prezes
    Poziom 14  

temat zamykam

0