Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Traktorek Verts Loisirs model VLG T20 H122A - paski, przygotowanie do sezonu

goorgio 28 May 2011 23:49 6862 5
    goorgio
    Level 2  
    Witam

Niedawno nabyłem traktorek francuskiej produkcji Verts Loisirs model VLG T20 H122A z silnikiem Kawasaki FC 540V - BS07. Jak dla użytkownika, który miał pierwszy raz styczność z takim cudem wszystko działało i wyglądało oki. Dodam ze kosiarka ma 3 noże i jak na silnik jednocylindrowy radził sobie świetnie w kazdych warunkach, do czasu gdy nie rozleciało się sprzęgło elektromagnetyczne. I przy probie naprawy okazało się ze traktorek jest po sporych modyfikacjach w rejonie "podwozia" a mianowicie: sprzęgło elektromagnetyczne nie oryginalne, dorobione 3 szpilki trzymające. Pasek jezdny nie oryginalny i poprowadzony w sposób na pewno nie narzucony przez producenta.
    Moje pytanie czy stok posiada zdjęcia od spodu takiego traktorka???Koniecznie muszę wymienić pasek jezdny i poprawnie go zamocować bo od niedawna zaczął strasznie ślizgać (niewłaściwy przekrój paska na skutek niepoprawnego zamocowania).
    Szukam także korka spustowego oleju z silnika, a także symbolu oleju jaki się tam zalewa. Mam tez pytanie czy w przekładni hydro występuje jakiś filtr oleju, wymienia się ten olej?? A może się go uzupełnia?? I jeszcze jedno czy mógłby mi ktoś polecić dobry sklep wysyłkowy, który pomoże mi po numerze katalogowym dobrać części wymieniane przed sezonem (tj: filtry, oleje, świece itd)
    Z góry dziękuje i pozdrawiam.

Grzegorz
    Traktorek Verts Loisirs model VLG T20 H122A - paski, przygotowanie do sezonu
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    goorgio
    Level 2  
    Witam

Znalazłem w necie ze ten traktorek jest blizniaczy z Husqvarna GTH 2548. Moze ktos ma taka??
    goorgio
    Level 2  
    Dzieki Rycho znalazłem ta instrukcje i jest ona zbiezna z tym co w załaczniku. Instrukcje zidentyfikowałem po numerze seryjnym traktorka. Na pierwszy rzut roznia sie silnikami, ale zaden nie jest taki jak moj. Wiec nie wiem czy istniały jakies wersje przejsciowe z silnikiem Kawasaki FC 540V?? Wydaje mi sie ze japonski silnik jest solidniejszy, ale nie o tym, skupie sie na pasku jezdnym. Do silnika powroce kiedy indziej.
    Obie ilnstrukcje sugeruja to samo ulozenie (montaz) paska ale u mnie brakuje jednego kola napinajacego i adaptera do ktorego to kolo jest mocowane. (Umiesciłbym zdjecia ale nie wiem jak).
    goorgio
    Level 2  
    Prosze o pomoc jak umieszczac zdjecia - probowałem juz kilka razy - trace tylko punkty.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account