Witam. Mam problem z magnetofonem takim jak w temacie(Unitra Finezja 3 - M551S). Objawy usterki są takie, że: Po włożeniu kasety i wciśnięciu PLAY, magnetofon odtwarza kilka sekund i wybija auto-stop. Był zerwany pasek od napędu licznika - wymieniłem. Magnetofon potrafił chodzić nawet kilka godzin i było ok, a momentami wybijał co chwile. Rozkręciłem go dziś ponownie i zauważyłem że jedno kółko zębate - takie pomarańczowe, chyba od napędu koła z magnesami, jest uszkodzone - brakuje czterech zębów. Mam teraz takie pytanie, czy jest szansa to naprawić? Albo w ogóle ominąć układ autostopu? Np odpiąć elektromagnes albo coś? Bo jak przypuszczam tego trybka już raczej nie dostanę nigdzie. Proszę o jakieś propozycje co można by zrobić.
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam, Tomek.
Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam, Tomek.