Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regulator napięcia minikoparka Kubota

mariohero 01 Cze 2011 09:05 4534 9
  • #1 01 Cze 2011 09:05
    mariohero
    Poziom 2  

Witam.
    Mam następujący problem: posiadam minikoparkę z silnikiem KUBOTA. Jest zainstalowany alternator (z tego co udało mi się odkryć chyba jednofazowy, choć ekspertem nie jestem). W każdym razie wychodzą z niego dwa kable i na wyjściu w zależności od obrotów mam 25 - 50V napięcie zmiennego. Problem w tym, że nie ma regulatora napięcia.:(.
    Po wielu próbach, znalazłem schemat z serwisówki, jednakże nie są podane wartości elementów.
    Czy któryś z szanownych kolegów jest w stanie dobrać takowe?
    Dwie strony z serwisówki ze schematami oraz opisem podaje w załączniku.
    Dodam, że zastosowany akumulator to 12V 45Ah
    Alternator typu GP9150.
    Dane które udało mi się znaleźć: 15-16,5A 14V przy obrotach 5000rpm.
    Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

0 9
    Załączniki:
  • #2 01 Cze 2011 12:49
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Kolega chce zrobić samemu taki regulator?

Dodano po 53 [sekundy]:

Można prosić o fotkę tego alternatora z koparki?

0
  • #3 01 Cze 2011 14:24
    kidu22
    Poziom 35  

Już widzę tyrystorowy . Bo ma magnesy trwałe na wirniku.
    POdejdzie każdy o takiej zasadzoe działąnia i o takim prądzie.

0
  • #4 01 Cze 2011 15:10
    mariohero
    Poziom 2  

Dodaje plik który udało mi sie znaleźć na temat tego alternatora. Dokładnie tak samo wygląda. Chciałbym zrobić samemu, ponieważ oryginalny który znalazłem na e-bay'u kosztuje ponad 500zł. Miałem nadzieje że tym sposobem uda się obniżyć nieco ten koszt:) O ile w montażu takich rzeczy mam troche doświadczenia, o tyle nie jestem w stanie dobrać odpowiednich elementów. Dlatego zwracam się do mądrzejszych od siebie.
    Pozdrawiam.

0
  • #5 01 Cze 2011 19:04
    kidu22
    Poziom 35  

A czy nie włożysz tam innego alternatora Tico, Zastawa są bardzo małe.

0
  • #6 02 Cze 2011 15:35
    mariohero
    Poziom 2  

Właśnie problem w tym, że wszystko jest tak uchnięte "po japońsku" że nie ma tam gdzie włożyć innego altka. Ten oryginalny jest naprawde minimalnych rozmiarów.

0
  • #7 02 Sie 2011 23:16
    kkknc
    Poziom 42  

Kolego a co stoi na przeszkodzie kupna orginalnego regulatora w cenie 640zł. Takie tegulatory tylko z innymi wyprowadzeniami są stosowane w silnikach Hatza, jak również w skuterach tyle że te mają troszke mniejszą moc, co przy tak bogatym wyposarzeniu elektrycznym nie ma dużego znaczenia.

0
  • #8 03 Sie 2011 08:39
    mczapski
    Poziom 38  

Skoro zagadnienie do tej pory nie jest rozwiązane to tylko spróbować zastosować regulator od skutera. Wprawdzie można przypuszczać, że nie wytrzyma zrzutu wielkości 100 W ale także nie wiemy jakie jest zużycie faktyczne energii.

0
  • #9 03 Sie 2011 10:08
    kkknc
    Poziom 42  

Ta koparka ma z elektryki 2 halogeny do pracy nocą z zarówkami po 55W i dmuchawa ogrzewania na zimę.

0
  • #10 03 Lis 2011 18:53
    mariohero
    Poziom 2  

Założony alternator z tico. Wszystko hula, tak więc temat uważam za zamknięty. Dziękuje za wszystkie porady.

0