Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wv Golf2 problem z układem chłodzenia

13 Lis 2004 18:30 3894 23
  • Poziom 15  
    Koledzy i kolezanki. Mam kilka pytań dotyczących układu chłodzącego w WV golf 2 1991 1,8.
    Gdzie znajduje sie termostat? nie mam pojecia? czy przy pompie wodnej?
    Czy znajduje sie w układzie jakiś odpowietrznik?
    czy ktoś moze mi narysować jaka jest zasada działanie tego układu?
    Dlaczego z pompy wodnej wychodzą az trzy weze?
    Mam takie objawy:
    Cisnienie podczas pracy silnika w wezach z plynem chłodzącym jest tak duze ze zaczął mi płyn wyciekać z miejsc gdzie zamocowane są czujniki temperatury. Nie wiem czy jakiś wąż mam zatkany czy coś z termostatem nie tak jezeli ktos ma jakis pomysl to niech pisze...???
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 34  
    Termostat jest "w spodzie" pompy wody. Układ odpowierza się przez "korek" w zbiorniczku wyrównawczym. Albo masz uszkodzony ten korek albo uszczelkę pod głowicą.
  • Poziom 17  
    Witam -jak sie nie myle to masz jeden czujnik temp.A jezeli miałby uszkodzoną uszczelke to :spaliny by wywalało w naczyniu wyruwnawczym lub z naczynia wyruwnawczego by w miarę szybko giął płyn a z rury wydechowej wydobywałaby sie podejzana para wodna(duzo).a jesli chodzi o termostat to przy jakiej temperaturze ci wywala płyn czy odrazu jak włączysz silnik. podaj(temp. dziwne dzwieki i miejsce gdzie jest wyciek) to wszystko jak sie dzieje to łatwiej bedzie poradzić.
    Pozdrowienia
  • Poziom 34  
    KAR26 napisał:
    Witam -jak się nie myle to masz jeden czujnik temp.

To mało ważne w sprawie alesię mylisz bo są dwa.
  • Poziom 15  
    Nie ma dziwnych dzwieków, jak sie zatrzymuje to cisnienie w przewodach jest tak duze ze widze jak płyn sączy sie przez miejsca gdzie zamontowane są czujniki. Odkrecam troche korek od naczynia wyrównawczego i wtedy daje upust cisnieniu, jezeli tego nie zrobie to przez noc wysączy mi sie plyn(duzo). Probowalem jazdy z lekko odkreconym,(poluzowany,)korkiem i bylo calkiem niezle, chociaz temperatura rosla za szybko. Zauwazylem jeszcze ze przy pompie tam gdzie wchodzą trzy weze ten najszerszy połączony z chłodnicą jest zimny, tak jakby nie bylo tam przeplywu, dlatego moje podejzenia ze uszkodzony jest termostat.
  • Poziom 21  
    Jeżeli po wymianie termostatu będzie bez zmian to sprawdź ten nieszczęsny korek bo w nim jest zawór ciśnieniowy, który przy wzroście ciśnienia pozwala utzymać je w rozsądnych granicach. Chociaż dużo wskazuje na sam termostat, który nie włącza obiegu przez chłodnicę.
  • Poziom 15  
    ale raczej to nie uszczelka prawda? Jutro wymieniam termostat i zobaczymy co dalej
  • Poziom 21  
    Uszczelka raczej nie bo już byś stał. Jeżeli silnik się tak przegrzewa to może polecieć.
  • Poziom 15  
    czy to moze byc powiazane z tym ze troche za duzo chyba pali? bo chyba ten uklad wtryskowy jest jakos podgrzewany?
  • Poziom 12  
    Skoro pomaga poluźnienie korka to pewnie zaworek ciśnieniowy jest skopany możesz spróbować go jakoś wyczyścić, albo kupić nowy, dzisiaj w sklepie oglądałem zakrętkę od zbiorniczka - 14 zł nówka.
  • Poziom 17  
    Witam - zodiak318 kolego ja sie nie myle ja wiem że jest jeden czujnik który jest lpdłączony do wskaznika w liczniku i wiesz o jaki mi chodzi :) a reszta(w chłodnicy i zależy od wersji silnika jest jeszce jeden koło tego co pokazuje temp. w liczniku)moze ci chodziło o jakieś które sie stosuje w samochodach sportowych? bo mi chodziło o ten który jest podłączony do wskaznika temp.
    Powodzenia . :)
  • Poziom 17  
    w vw są dwa albo jeden podwójny z 4 kabelkami
    na 1587%
  • Poziom 15  
    termostat i korek wymieniony i jest średnio.....Cisnienie w gumowych przewodach jest ciągle duze. Wszystko sie zmienie m momęcie gdy si ezałączy wentylator na chłodnicy, tyle ze on sie załącza troche późno... kto wymyslił zeby czujnik temperatury w chłodnicy był po przekątnej wlotu ciepłego płynu???!!!. Przy jakiej temp on sie powinien załączać?
  • Poziom 15  
    termostat i korek wymieniony i jest średnio.....Cisnienie w gumowych przewodach jest ciągle duze. Wszystko sie zmienie m momęcie gdy si ezałączy wentylator na chłodnicy, tyle ze on sie załącza troche późno... kto wymyslił zeby czujnik temperatury w chłodnicy był po przekątnej wlotu ciepłego płynu???!!!. Przy jakiej temp on sie powinien załączać?
  • Poziom 14  
    W tych modelach w zaleznosci od silnika byly montowane 2 rozne czujniki temperatury. Jeden z nich poprostu wlaczal wentylator (93-98°C) drugi robil to dwuetapowo, wentylator mial dwie predkosci 1.92-97°C 2.99-105°C. Cisnienie powinno byc utrzymywane wlasnie przez korek na poziomie jakichs 1,5 bara albo ciut mniej. Z nowym kapeluszem na zbiorniku cisnienie powinno byc ok i nie ma prawa nic wyciekac. Czy jestes pewien pelnej droznosci chlodnicy?
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    wydaje mi sie że masz problem z pierwszym stopniem w wentylatorze chłodnicy a załancza ci się dopiero drugi miałem to samo hehe

pozdrawiam
  • Poziom 15  
    o kurcze, nawet nie wiedziałęm ze są dwa stopnie pracy wentylatora. Jak mam to naprawić? gdzie szukać? Napisz jak u ciebie pozbyleś sie tego problemu? to wina czujnika? silnika czy jakiejs elektroniki? RATUJCIE MOJE AUTKO :(
  • Poziom 17  
    jeżeli do czujnika wentylatora idą trzy kable, to znajdz w którym jest prąd i zewrzyj go kolejno do pozostałych dwóch , jesli wentylator bedzie działał na obydwóch to winien braku którejś prędkości jest czujnik
  • Poziom 12  
    środkowy jest 12v boczne ida do silniczka jedne obroty są wolne drugie szybkie u mnie nie działają te wolne drugie załanczaja się dopiero gdzieś koło 100° ja przełożyłem kable tak że odrazu włączają sie szybkie muszę kupić silniczek do wentylatora chłodnicy bo w tym żyją tylko jedne obroty

pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Mechanior stwierdził ze uszczelka jest walnieta :( (minuta ciszy)
  • Poziom 21  
    gsylwek napisał:

he!he!he!
    Widocznie mechanior szuka sobie jelenia i roboty.
    W układzie volkswagena jak i audi panuje nadciśnienie.
    Aby sprawdzić czy jest walnięta uszczelka, to sprawdź, czy przy zimnym silniku bąbelkuje płyn w zbiorniczku wyrównawczym. Jeżeli wydostają sie pęcherzyki powietrza, to niestety mechanior miał rację. Jeżeli nie bąbelkują, spróbuj odpowietrzyc układ chłodzenia. U mnie w audi 80 mimo zbiorniczka wyrównawczego, sam układ sie nie odpowietrzy choć powinien. W jednej z audi miałem silnik 1,8 i tam odpowietrzało się układ wykręcając wyłącznik termiczny urządzenia rozruchowego oraz podgrzewacza dolotowego ( jeża), bo był to silnik zasilany gaźnikem Pierburg 2E2 Ten wyłacznik, to takie czterozłaczowe ustrojstwo wkręcone w króciec przykręcony w okolicy środkowej głowicy. Od niego odchodzi grubu przewód gumowy do chłodnicy.
    Nie zapomnij odpowietrzać przy otwartym zaworze nagrzewnicy. Popróbuj, do mechanika w razie czego i tak zdążysz pojechać a możesz zaoszczędzić sporo kasy.
  • Poziom 12  
    gsylwek napisał:

he he mi też tak powiedzieli 2 mechanicy niestety mylili się(na scczęscie)

pozdrawiam
  • Poziom 20  
    Jak popatrzysz na silnik do z głowicy wychodzi taki rozgałęźnik do czujników a od niego idzie gruba rura do chłodnicy.
    Około w połowie tej rury odchodzi w kierunku zbiorniczka wyrównawczego dosyć cienki przewód upustowy.
    (to jest jedna całość)

W tym przewodzie zaraz jak łączy się z grubą rurą może być zaworek zwrotny (może ale nie musi).
    Jeżeli jest to sprawdź jego drożność - to ten przewó jest odpowiedzialny za odprowadzanie do zbiorniczka wyrównawczego nadmiaru chłodziwa.
    Jak jest zatkany ... to i ...
  • Poziom 15  
    mechanior naprawił, wziął 60 zł wylot płynu z silnika miałem zapchany, i termostat wymienił :)podobno mam jakieś gluty w nagrzewnicy, czym to przepłukać?