Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
TermopastyTermopasty
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW T4 2.4D wskaźnik paliwa pokazuje różne poziomy

09 Cze 2011 15:16 13814 12
  • Poziom 2  
    Witam wszystkie na forum mam problem, a mianowicie jakiś czasie temu nabyłem VW T4 2.4 d 93r i wszystko OK, tylko pokazuje mi dziwne rzeczy na wskaźniku poziomu paliwa tj. mając ok. 30 l w zbiorniku raz pokazuje OK, a raz, że ma 1/4 3/4. Nie pokazuje faktycznego dokładnego stanu paliwa Może komuś też się coś takiego przydarzyło, a może ktoś wie, jak zabrać się do sprawdzenia tej usterki zakładam, że czujnik jest OK, bo gdyby było inaczej, to nic by nie pokazywał. Proszę o rady. Pozdrawiam.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 42  
    Zobacz jaką ma masę przy zbiorniku , tam może być problem!
  • TermopastyTermopasty
  • Poziom 2  
    A wiesz moze jak sie dostac do plywaka tj czy trzeba sciagac zbiornik czy jest opcja dostac sie tam od wewnatrz pojazdu?
  • Poziom 21  
    Podłączam się do pytania, jak się dobrać do pływaka w T4 2.4D z tym że ja mam wersja Doka.
  • Poziom 10  
    Nie wiem czy pomoże sprawdź kolego zasilanie przy desce rozdzielczej, znajduje się obok linki szybkościomierza łatwo ją namierzyć (jedna wiązka). Bardziej drastyczna metoda to otwartą dłonią klepnąć nad wskaźnikami w deskę wtedy będziesz pewien że to brak styku w zasilaniu, ja sprawdzałem w dwóch T4 i ten sam efekt pomaga tylko na chwilę.
  • Poziom 17  
    A wskaznik temperatury silnika działa poprawnie?
  • Poziom 10  
    Witam ponownie. Wiedziałem, ze ktoś się tym tematem jeszcze zainteresuje! oba wskaźniki są jakby były zależne od siebie, gdy rośnie temperatura podnosi się paliwo. Na pewno ktoś wie w czym problem, a może się podzieli? Mechanicy mówią "zepsuło się trzeba WYMIENIĆ".
  • Poziom 32  
    Zajrzyj do stabilizatora, często trzeba tam lutownicą przejechać i powinno pomóc
  • Poziom 17  
    Zegary-deska do wyjęcia-na odwrocie masz takie coś jak trioda, nie wiem jak się fachowo nazywa.Wymiana tego i lutowanie jego ścieżek pomaga.Jeśli się nie mylę jest to przykęcane wkrętem gwiazdkowym do obudowy licznika.
  • Poziom 32  
    Dobrze że nie triada ;-). To się nazywa stabilizator.
  • Poziom 11  
    Witam kolegów
    Przeglądam forum i przypadkowo natrafiłem na ten temat.
    Od dłuższego czasu miałem problem z prawidłowym wskazaniem temperatury oraz poziomu paliwa w T4.
    Auto otrzymało nową głowicę i przy okazji nowy termostat ( nie pierwszy raz) i wskazania dalej były poważnie zaniżone, czasem w porywach dobrej woli zdarzały się odczytu zgodne z prawdą.
    Przy okazji wymiany podświetlenia zegarów przyjrzałem się wskaźnikom.
    Nie było się do czego przyczepić, ale wyczyściłem nóżki wskaźników oraz gniazdo wskaźnika na płytce drukowanej wewnątrz licznika. Blaszki gniazda nieco podoginałem aby wskaźnik ciasno wsuwał się do płytki.
    Rezultat doskonały - wskazania stabilne i rzeczywiste.
  • Poziom 11  
    niestety problem z czasem powrócił - wskaźniki zaniżały wskazania. pomogła jedynie wymiana stabilizatora napięcia.