Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zepsuta spawarka i-Schweissen i-TM200D DIGITAL WIG TIG MMA

Pit91 10 Cze 2011 18:14 3776 5
  • #1 10 Cze 2011 18:14
    Pit91
    Poziom 9  

Posiadam spawarkę i-Schweissen i-TM200D DIGITAL WIG TIG MMA. Niedawno została ona sprowadzona z Niemiec, a po 10min spawania nagle przestała działać. W środku można znaleźć kilka przepalonych elementów: 2 rezystory, kondensator i jakaś dioda (zwykła prostownicza? nie wiem jest pęknięta i nie widać oznaczeń).
    Posiada ktoś może do niej dokumentacje, albo chociaż pomoże mi w rozpoznaniu elementów?

Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć jaka mogła być przyczyna przepalenia się tych elementów oraz czy wymiana elementów pomoże.
    Dołączam zdjęcia spawarki oraz spalonych elementów.
    Zepsuta spawarka i-Schweissen i-TM200D DIGITAL WIG TIG MMA Zepsuta spawarka i-Schweissen i-TM200D DIGITAL WIG TIG MMA Zepsuta spawarka i-Schweissen i-TM200D DIGITAL WIG TIG MMA Zepsuta spawarka i-Schweissen i-TM200D DIGITAL WIG TIG MMA

Proszę o pomoc;)

• #2 13 Cze 2011 20:46
    darli
    Specjalista - spawarki

Szukaj dokumentacji spawarek Dedra/ Sherman.
    Dla porównania: Link

• #3 15 Cze 2011 18:56
    Pit91
    Poziom 9  

Wymieniłem wszystkie zepsute części, ale spawarka jak nie działała tak dalej nie działa.
    Czy ma ktoś jakiś pomysł gdzie może być problem? Co mogło nawalić. Jak się podłączy ją do prądu włącza się wyłącznie wentylator a wyświetlacz ciemny, żadnej reakcji...
    Szukałem dokumentacji, schematów, ale niestety nic nie znalazłem :|

• #4 20 Cze 2011 14:48
    Pit91
    Poziom 9  

Po sprawdzeniu większości części zauważyłem że jeden z małych transformatorów ma zwarcie na jednym z uzwojeń (zwarcie między wylutowanymi przewodami widocznymi na zdjęciu).
    Czy ktoś wie gdzie można dostać taki typ transformatora?

Zepsuta spawarka i-Schweissen i-TM200D DIGITAL WIG TIG MMA Zepsuta spawarka i-Schweissen i-TM200D DIGITAL WIG TIG MMA

• #5 20 Cze 2011 15:05
    darli
    Specjalista - spawarki

Witam.
    Wylutowany przez Ciebie transformatorek to trafo sterujące tranzystorów mocy. Jest to transformator impulsowy, pracuje na częstotliwości 100kHz. Uzwojenie wy lutowane ma kilka zwojów, więc rezystancja jest bliska zeru. Można ją zmierzyć tylko dokładnym "mostkiem"
    Z tego co pisałeś wcześniej szukałbym uszkodzenia w zasilaczu, uszkodzone elementy ze zdjęć pierwszego postu to elementy zasilacza impulsowego.
    Jeśli nie posiadasz wiedzy na temat zasilaczy impulsowych (spawarka inwertorowa to też swego rodzaju zasilacz impulsowy), radzę oddać urządzenie do serwisu. Koszta naprawy mogą być dużo większe jeśli uszkodzisz blok mocy.

ps. Mam nadzieję, że zaznaczyłeś wylutowane przewody!

• #6 20 Cze 2011 15:44
    Pit91
    Poziom 9  

Tak, przewody zostały oznaczone dla pewności i jak widać to była dobra decyzja.

Miałem nadzieje sam spróbować to naprawić, ale najwidoczniej to mnie przerosło, a szkoda, jeszcze dużo musze się nauczyć... Dzięki za pomoc :)

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME