Witam
Zapaliła mi sie kontrolka ciśnienia oleju samochód stał nie użytkowany 4tygodnie gdyż był u lakiernika,po 2 dniach od odbioru go od lakiernika zapaliła mi sie kontrolka ciśnienia oleju,zmierzyłem ciśnienie w zakładzie mechanicznym.Okazał się że jest za niskie,wymieniłem pompę oleju gdyż miała zacięty zawór,przy okazji wymieniłem olej(5w40) i filtr wraz z czujnikiem.Problem znikł ale po tygodniu od wymiany znowu powrócił,wymieniałem czujnik oraz olej ale tym razem na 10W40 pomyślałem że to może panewki i to wina oleju, ale znowu to samo,pomóżcie co może być nie tak?Poziom oleju jest ok.Nie słychać żadnych stuków w silniku ale boje się że to koniec panewek:(
Zapaliła mi sie kontrolka ciśnienia oleju samochód stał nie użytkowany 4tygodnie gdyż był u lakiernika,po 2 dniach od odbioru go od lakiernika zapaliła mi sie kontrolka ciśnienia oleju,zmierzyłem ciśnienie w zakładzie mechanicznym.Okazał się że jest za niskie,wymieniłem pompę oleju gdyż miała zacięty zawór,przy okazji wymieniłem olej(5w40) i filtr wraz z czujnikiem.Problem znikł ale po tygodniu od wymiany znowu powrócił,wymieniałem czujnik oraz olej ale tym razem na 10W40 pomyślałem że to może panewki i to wina oleju, ale znowu to samo,pomóżcie co może być nie tak?Poziom oleju jest ok.Nie słychać żadnych stuków w silniku ale boje się że to koniec panewek:(