logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Audi a6 zapala się kontrolka ciśnienia oleju na cieplym silniku przy 1600obr/min

dolar12345678 11 Cze 2011 22:52 27184 10
REKLAMA
  • #1 9601660
    dolar12345678
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ocena: 11
    Witam
    Zapaliła mi sie kontrolka ciśnienia oleju samochód stał nie użytkowany 4tygodnie gdyż był u lakiernika,po 2 dniach od odbioru go od lakiernika zapaliła mi sie kontrolka ciśnienia oleju,zmierzyłem ciśnienie w zakładzie mechanicznym.Okazał się że jest za niskie,wymieniłem pompę oleju gdyż miała zacięty zawór,przy okazji wymieniłem olej(5w40) i filtr wraz z czujnikiem.Problem znikł ale po tygodniu od wymiany znowu powrócił,wymieniałem czujnik oraz olej ale tym razem na 10W40 pomyślałem że to może panewki i to wina oleju, ale znowu to samo,pomóżcie co może być nie tak?Poziom oleju jest ok.Nie słychać żadnych stuków w silniku ale boje się że to koniec panewek:(
  • REKLAMA
  • #2 9601903
    T5
    Admin grupy Samochody
    Posty: 12858
    Pomógł: 1004
    Ocena: 4171
    dolar12345678 napisał:
    Okazał się że jest za niskie,wymieniłem pompę oleju gdyż miała zacięty zawór
    I myślisz że panewki i wał są ok?Masz taką nadzieję że ktoś Cię podtrzyma na duchu pisząc wlej lotosa 15 w ja tak miałem i po wlaniu tego gówna silnik sam się zregenerował.
  • #3 9601952
    maidan
    Poziom 12  
    Posty: 72
    Pomógł: 3
    Ocena: 12
    Zmierz jeszcze raz ciśnienie oleju a będziesz wszystko wiedział.
    pzdr
  • REKLAMA
  • #4 9602550
    dolar12345678
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ocena: 11
    Do T5 nie chodzi mi żeby ktoś mnie podtrzymywał na duchu,chyba nie widzisz jaki jest temat forum chodzi mi o jaką poradę,a nie cwaniactwo.Może ktoś miał taki przypadek i jakoś sobie z nim poradził?
  • REKLAMA
  • #5 9603686
    zeimp
    Moderator na urlopie...
    Posty: 5260
    Pomógł: 548
    Ocena: 2344
    Podaj więcej danych auta przede wszystkim.
  • REKLAMA
  • #6 9603703
    T5
    Admin grupy Samochody
    Posty: 12858
    Pomógł: 1004
    Ocena: 4171
    maidan napisał:
    Zmierz jeszcze raz ciśnienie oleju a będziesz wszystko wiedział.
    pzdr
    Zacznij coś sprawdzać.
  • #7 9604255
    dolar12345678
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ocena: 11
    Jutro sprawdzę ciśnienie,co do danych auta to 1,9tdi 110km,model silnika AFG przebieg 230tysięcy,rok 2000 przed liftem
  • Pomocny post
    #8 9604337
    zeimp
    Moderator na urlopie...
    Posty: 5260
    Pomógł: 548
    Ocena: 2344
    Ciśnienie oleju powinieneś mieć 2bar-y przy 2000obr/min. I taka informacja ode mnie, żebyś przed pomiarem nagrzał silnik do min. 90*C i dopiero wykonał pomiar ciśnienia. Jeśli będzie ok (napisałem), to w ów czas wymień czujnik i będzie ok.
  • #9 9604366
    kwok
    Poziom 40  
    Posty: 6232
    Pomógł: 493
    Ocena: 1336
    Bywa tak że nieobciążony silnik ciśnienie uzyska więc najlepiej podłączyć manometr na wężu i sprawdzić w trakcie jazdy.
    Odnośnie silnika stawiam na panewki, zapchany smok (mało możliwe po wymianie pompy, chyba że mechanior silikonu nie żałował) albo badziewną pompę.
  • #10 9607725
    dolar12345678
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ocena: 11
    Przepraszam pomyliłem litery model silnika to AVG,kontrolka zapala mi sie także na biegu jałowym,dzisiaj nie miałem czasu mierzyć ciśnienia jutro to zrobię,dziękuje za informacje,a jeśli to panewki koszt naprwy jest drogi?

    Dodano po 3 [minuty]:

    Czujniki wymieniałem już chyba z 4 i nic,czy w mojej audi znajduje się tylko jeden czyjnik ten nad filtrem oleju czy jest jeszcze jeden?
  • #11 9617517
    dolar12345678
    Poziom 10  
    Posty: 6
    Ocena: 11
    Zmierzyłem ciśnienie,jest dobrze wynosi 2bar-y przy 2000obr/min,wymieniłem czujnik na brązowy i wszystko jest ok ,nie miga kontrolka i nic mi nie piszczy jest wczystko ok.Podziękować chcem dla ZEIMPA,pomógł mi

Podsumowanie tematu

✨ Użytkownik zgłosił problem z kontrolką ciśnienia oleju w Audi A6, która zapala się przy 1600 obr/min na ciepłym silniku. Po długim postoju samochodu u lakiernika, ciśnienie oleju okazało się za niskie, co skłoniło do wymiany pompy oleju, oleju (5W40) oraz filtra i czujnika. Mimo to, problem powrócił po tygodniu. Użytkownik rozważał wymianę czujnika oraz zmianę oleju na 10W40, a także obawiał się o stan panewek. Po dalszych pomiarach ciśnienia, które wykazały 2 bary przy 2000 obr/min, wymieniono czujnik na brązowy, co rozwiązało problem. Użytkownik podziękował za pomoc.
REKLAMA