Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupno klucza udarowego klasy "budżet"

robokop 12 Cze 2011 21:21 5620 26
  • #1 12 Cze 2011 21:21
    robokop
    Moderator Samochody

Słuchajcie mechanicy, potrzebuję nowego klucza udarowego 1/2'', zainteresowanie moje wzbudził taki
    zużycie powietrza (l/min) 480
    obroty (min-1) 10 000
    siła (Nm) 1356
    waga (g) 2000
    Warto się w to ładować, przy cenie zakupu w okolicach 450 zł?
    Ewentualnie co polecicie w podobnych ( nie większych) pieniądzach z podobną ( ewentualnie mniejszą) mocą ?

0 26
  • Pomocny post
    #2 12 Cze 2011 21:29
    goldwinger
    VIP Zasłużony dla elektroda

A dołożyłbyś z 50zł i kupił jonneswaya - tłukę nim już parę lat i nie narzekam
    Co prawda na narzędzia Yato też nie narzekam

0
  • #3 12 Cze 2011 21:31
    robokop
    Moderator Samochody

Z jakim kompresorem?
    A daj Goldi linkę do tego twojego, zbadam sprawę.

0
  • #4 12 Cze 2011 21:38
    goldwinger

Ty mnie o kompresor nie pytaj bo nawet patrzeć na to padło nie mogę jak wchodzę na warsztat. (nasz polski, 1 cyl nie znam symbolu, tabliczka gdzieś tam kiedyś zniknęła)
    Linka? heh... zapomnij. Poszedł ja kiedyś do sklepu i kupił, kosztowało z tego co pamiętam koło 5 setek
    Zobacz na alledrogo najtańszą opcję z jonneswaya, jeżeli dalej robią te same to pewnie będzie to

0
  • #5 12 Cze 2011 21:43
    fructon
    Poziom 33  

używam go 2 lata i nie mam zastrzeżen , obudowa kompozytowa ale wytrzymała już wiele upadków na podłoge , 2 stopnie odkręcania 3 stopnie dokręcania ,siła dokręcania podana na wyrost według mnie jest dużo słabszy niż podają

0
  • #6 12 Cze 2011 21:51
    robokop
    Moderator Samochody

fructon napisał:
    ,siła dokręcania podana na wyrost według mnie jest dużo słabszy niż podają

Zwróć uwagę na ten szczegół:
    robokop napisał:

zużycie powietrza (l/min) 480

Przewód zasilający 10-12 mm przekroju wewnętrznego.

0
  • #7 12 Cze 2011 21:53
    goldwinger

Właśnie! W kwestii tych momentów odkręcania/dokręcania
    Niedługo po tym jak kupiłem swojego trafiłem jakąś inną firmę (chyba na alledrogo) i zadziwiły mnie "osiągi". Około dwukrotnie wyższe podane momenty od mojego. Nie sądzę aby nagle technika tak poszła do przodu i zmieniły się prawa fizyki aby klucz firmy krzak z pola ryżowego bił na łeb moją nową jakby nie patrzeć "firmówkę"
    Powiem tak, nie trafiło mi się jeszcze nic czego bym nie odkręcił, no chyba że się upie... (fakt że czasami trzeba było się nastukać i podciągnąć ciśnienie na kompresorze)

0
  • #8 12 Cze 2011 22:26
    krzycho*
    Poziom 9  

Ten klucz występuje też pod innymi nazwami: Scorpio, Bass Polska i pewnie innymi, rzecz jasna linków do allegro nie będę podawał. W pobliskiej wulkanizacji używają tych kluczy, pytałem kiedyś pracownika co sądzi, twierdził że przede wszystkim lekki no i po roku (tyle używają) nie sprawia problemów. Też się przymierzałem do kupna takiego.

0
  • #9 13 Cze 2011 00:21
    wopor
    Poziom 32  

Tylko za długiego przewodu mu nie funduj bo ciśnienie spada i siły nie ma, a ja na 400l/min daje rade tylko poczekać trzeba czasami jak sie trafi upierdliwiec śruba , także kol Robokop yato czy Goldiego "firmówka" ma podobne parametry, na moje odkrecanie starcza, kółka , wachacze, jak postuka to i pół oske odśrubuje, pozdrawiam.

0
  • #10 13 Cze 2011 07:24
    T5
    Admin grupy Samochody

Używałem takiego przez chwilę -Może być tylko trochę słaby,chociaż cena do "mocy" jest ok.
    Kupiłem Bety z 1100nm zużycie powietrza podobne i tłukę go już bezproblemowo 3ci rok.Jest dużo mocniejszy.Płaciłem wtedy za niego coś koło 800zł z dwuletnią gwarancją.

0
  • #11 13 Cze 2011 07:42
    pitool
    Poziom 30  

Ja mam od półtorej roku ten klucz,tylko pod nazwą handlową scorpio i kolejny też będzie taki bo porównywałem go z kluczem firmy Basso i ten jest mocniejszy.Wadą może być to że zewnętrzną obudowę silnika pneumatycznego ma z tworzywa sztucznego i przy skrajnie ekstremalnych warunkach użytkowania(np upadek),mogłaby pęknąć.Mi osobiście spadł kilka razy i nic się nie stało.A i jeszcze jedna sprawa:po zakupie warto by zajrzeć do "młotka" bo Chińczycy nie wiedzą że powinno pracować to w smarze.

0
  • #13 13 Cze 2011 13:06
    galernik79
    Poziom 14  

AmonRSR napisał:
    Też stoję przed podobnym wyborem i chciałbym zapytać, miał ktoś do czynienia z kluczami firmy Ingersoll Rand a konkretniej modelu http://air-com.com/klucze_udarowe_ingersoll_rand-231gxp.html

Pewnie za drogi jak za te parametry co oferuje i za słaby do pracy przy amatorskiej mechanice?

Kolego mogę ci polecić ten sprzęt. Osobiście mam dwa takie. Po trzech latach eksploatacji- wymiana opon i nie tylko jestem bardzo zadowolony!!!!.

0
  • #14 13 Cze 2011 18:40
    1565429
    Użytkownik usunął konto  
  • #15 13 Cze 2011 20:14
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Robo, daj sobie spokój z tym co proponujesz! Miałem, nówkę i 2 miesiące mi wytrzymała (coś się w środku rozleciało i nie dało się obrócić tym trzpieniem co się nasadki zakłada), wymiana na gwarancji na drugi nowy i podobna sytuacja, z tym, że ten z kolei przepuszczał powietrze a nie obracał trzpienia. Reklamacji 2-gi raz nie uznali, gdyż jak mi powiedział sprzedawca, było zbyt duże ciśnienie powietrza. Powietrze mam cały czas ustawione na 9atm i wurtoskim takie nie przeszkadza!!! Nie polecam - sprawdziłem na własnych rękach.

-1
  • #17 15 Cze 2011 19:58
    galernik79
    Poziom 14  

zeimp napisał:
    Robo, daj sobie spokój z tym co proponujesz! Miałem, nówkę i 2 miesiące mi wytrzymała (coś się w środku rozleciało i nie dało się obrócić tym trzpieniem co się nasadki zakłada), wymiana na gwarancji na drugi nowy i podobna sytuacja, z tym, że ten z kolei przepuszczał powietrze a nie obracał trzpienia. Reklamacji 2-gi raz nie uznali, gdyż jak mi powiedział sprzedawca, było zbyt duże ciśnienie powietrza. Powietrze mam cały czas ustawione na 9atm i wurtoskim takie nie przeszkadza!!! Nie polecam - sprawdziłem na własnych rękach.

Jak pisałem wcześniej ma takie dwa i bardzo sobie chwalę. U mnie ciśnienie robocze to 10 - 12 barów i jakoś cały czas pracują bez zarzutu.

0
  • #18 15 Cze 2011 20:12
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Do galernik79. No to się ciesz i szanuj sprzęt. Ja tak owego szczęścia przy tej marce i w tym temacie nie miałem i już nie będę miał, ponieważ nie mam zamiaru. Jedynie to klucze oczkowo - płaskie (widlaste) mi podchodziły (chwaliłem i będę chwalił). Rynek jest duży i można wybierać do znudzenia.

EDIT: Dodałem słowo "szczęścia", ponieważ jakoś mi umknęło a tak miało to właśnie brzmieć - uwagę zwrócił mi galernik79 - dziękuję.

-1
  • #20 16 Cze 2011 16:31
    galernik79
    Poziom 14  

zeimp napisał:
    Do galernik79. No to się ciesz i szanuj sprzęt. Ja tak owego przy tej marce i w tym temacie nie miałem i już nie będę miał, ponieważ nie mam zamiaru. Jedynie to klucze oczkowo - płaskie (widlaste) mi podchodziły (chwaliłem i będę chwalił). Rynek jest duży i można wybierać do znudzenia.

Jeżeli chodzi o szanowanie sprzętu to na tym puncie mam pie....ca. Piszesz, że miałeś taki sprzęt a już w następnym linku że nie więc jak. Moim skromnym zdaniem cena do jakości jest na dobrym poziomie.

0
  • #21 11 Lip 2011 13:43
    krzysiek_84
    Poziom 11  

Tak czytam Wasze wypowiedzi i nadal nie wiem czy warto wydać te 399 PLN na zakup tego klucza czy nie.

Kolego robo kupiełeś go czy nie?
    Jeśli kupiłeś to czy jesteś zadowolony w porównaniu z poprzednim kluczem (ew jakim i ile Nm miał)

Pozdarwiam

0
  • #22 11 Lip 2011 13:47
    robokop
    Moderator Samochody

Nie, nie kupiłem go jednak, uznałem że zarówno parametry są przesadzone, jak i zużycie powietrza jest zbyt duże.

0
  • #23 11 Lip 2011 13:51
    krzysiek_84
    Poziom 11  

a co wybrałeś? Jakiś link?

Ja kiedyś kupiłem najtańszy na allego za 100 PLN, i wytrzymał rok. Te jego 310 Nm nie dawało rady przy rzadziej odkręcanych śrubach.

0
  • #24 11 Lip 2011 14:24
    mute_source
    Użytkownik obserwowany

Przecież napisał, że nie kupił i podał argumenty. Takie za "stówę" to do niczego niepotrzebne, 300 to się z ręki kręci bez problemu.

0
  • #25 11 Lip 2011 14:25
    krzysiek_84
    Poziom 11  

Kolego potrafię czytać ze zrozumieniem, ale pytanie co kolega robo kupił.

0
  • #26 11 Lip 2011 14:27
    mute_source
    Użytkownik obserwowany

Nic kolega Robert nie kupił bo uznał, że gra niewarta świeczki. Wynika to jasno z jego wypowiedzi. Jemu potrzebny klucz z potężnym momentem bo to miało być do "ciężkich maszyn".

0
  • #27 12 Lip 2011 11:34
    robokop
    Moderator Samochody

Żeby zamknąć wątek, wszedłem w posiadanie takiego:
    W ciężkiej robocie jeszcze nie był ( śruby pow 22 mm) ale z drobiazgami radzi sobie znakomicie.

0