Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Multimetry FINEST - FINE INSTRUMENTS (NDN)

17 Nov 2004 00:42 3650 2
  • Level 11  
    Witam!
    Pisałem ostatnio na grupę pl.misc.elektronika ale moj post pozostal bez odpowiedzi, wiec porbuje tutaj :)
    Czy ktoś mógłby się podzielić jakimikolwiek opiniami na temat mierników FINEST firmy FINE INSTRUMENTS *dostepne w NDN). Szukałem w internecie, ale jakoś bardzo niewiele opini uzytkowników.
    A ponieważ mam zamiar zaopatrzyć w jakiś "lepszy" multimetr chciałem zapytać czy ktoś z Was używa przyrządów tej firmy? Opis na stronie NDN jest bardzo zachęcający ale nie chciałbym kupować w ciemno. Gdyby ktoś miał kontakt z tymi miernikami (najlepiej z serią 70x) to prosiłbym bardzo o jakieś uwagi.
    (najlepiej krytyczne :)

P.S. Na razie obstawiam na SANWE PC5000, bo znalazłem dość dużo pochlebnych opini o tym mierniku :)

Pozdrawiam serdecznie
    Klaudiusz Gawlik
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Level 21  
    ja mam stary Finest 185 z 1994 roku. Jedyne co zmienilem to dorobilem mu zasilacz 9V bo zarl baterie nawet w spoczynku.
  • Level 11  
    O, dzieki za odpowiedź ;)

Wybrałem w końcu Brymena BM857. Cena i mozliwości podobne co Sanwa i FInest chyba 705 czy 707 (nie pamietam juz dokladnie). W zasadzie sądząc po parametrach to dokładnie te same mierniki z dokładnie tym samym środkiem, tylko wypuszczane pod trzema różnymi markami.
    Na korzyść brymena zadecydowały:
    1. pochlebne opinie o firmie brymen (polskie i zagraniczne grupy dyskusyjne i fora, takze recenzje w EP)
    2. firma brymen ma w swojej ofercie duzo multimetrow, BM857 to nie najlepszy model (a skoro robia takze lepsze to wyszedlem z zalozenia ze wiedza co robia i ze maja jakies doswiadczenie)
    3. cena zakupu rozbita na 2 części: osobno miernik, osobno kabel RS232 (czyli sam miernik tanszy o jakies 100zl, bo tyle kosztuje kabel)

Na razie miernik sprawuje sie calkiem dobrze i jestem bardzo zadowolony. Wkosztowalem sie raz i teraz mam spokoj, ;)