Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
HelukabelHelukabel
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Multimetr BRYMEN BM 857s - wart swojej ceny?

07 Sep 2020 14:51 819 18
  • Level 25  
    Witam
    Mam pytanie odnośnie miernika BRYMEN BM 857s raczej do osób które go używały lub go posiadają, chciałbym się dowiedzieć czy jest wart swojej ceny i jak się sprawuje, czy mieliście z nim jakieś problemy

Albo jeżeli macie jakieś inne propozycje podobne parametrowo do niego to z chęcią je zobaczę. Mogę dać maksymalnie 700zł

https://mierniki.com/pl/p/BM-857s-Multimetr-Cyfrowy-BRYMEN/190
  • HelukabelHelukabel
  • Helpful post
    Level 38  
    Wilktor wrote:
    Mam pytanie odnośnie miernika BRYMEN BM 857s raczej do osób które go używały lub go posiadają, chciałbym się dowiedzieć czy jest wart swojej ceny i jak się sprawuje, czy mieliście z nim jakieś problemy
    Zero problemów. Polecam.
  • HelukabelHelukabel
  • Level 25  
    Kupiłem tego BM 857s zobaczymy jak przyjdzie czy było warto
  • Helpful post
    Level 25  
    Bardzo polecam ten miernik, mam go jakieś 13 lat i jestem bardzo zadowolony, mam nadzieję że Ty też będziesz.
    Wg mnie Brymen (lub analogiczne Sanwy i pewnie coś jeszcze jest) to najlepszy wybór jeśli chodzi o mierniki poniżej 1000zł, powyżej to warto rozglądać się za Fluke/Keysight itp.
    Tu masz trochę testów porównawczych z Fluke 289 jakie jakiś czas temu robiłem.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=3575722&highlight=
  • Helpful post
    Level 38  
    Wilktor wrote:
    Kupiłem tego BM 857s zobaczymy jak przyjdzie czy było warto
    Mam też mierniki o lepszych parametrach, ale jest coś w tym mierniku, że chętnie po niego sięgam. To jest mój "najgłówniejszy" :-D miernik codzienny (nie specjalistyczny). Mam nadzieję, że Tobie będzie równie wiernie służył :-)
  • Level 25  
    Czytając opinie myślę że nie będę zawiedziony, to mój pierwszy miernik z tej firmy więc stąd wątpliwości co do jakości wykonania tego miernika mam nadzieję że spełni moje oczekiwania, ale o tym przekonam się dopiero jak go pierwszy raz wezmę w rękę
  • Helpful post
    Level 14  
    Mam niższy model, ale poza ilością przycisków wygląda tak samo.
    Z czystym sumieniem mogę zaręczyć, że jakość materiałów, konstrukcja i ergonomia jest na bardzo wysokim poziomie. W pracy używam flaka, znaczy się Fluke i nie leży mi tak w łapie jak Brymen. Poza tym jest szybki (nie chodzi o próbkowanie, ale o wynik pomiaru na wyświetlaczu). Poza pomiarem pojemności, wyświetla natychmiast wartość pomiaru. Takie tam moje subiektywna odczucie...
  • Helpful post
    Level 34  
    Jest ok, jedyne co mnie wkurza to stosunkowo ciężko chodzące pokrętło i nie ma szans przełączenia jeżeli nie ujmiesz miernika dłonią, albo oprzesz nadgarstek o miernik i palcami kręcisz. Inaczej miernik pójdzie za ruchem pokrętła.
  • Level 24  
    Na przestrzeni lat kupiłem kilka multimetrów Brymen z serii 8xx (w tym BM 857S) oraz kilka sztuk z serii niższych. Wszystkie mają swoje plusy, z czego praktycznie żadnych zastrzeżeń nie mam do serii 8xx. Najstarszy multimetr ma ponad 20 lat i działa perfekcyjnie.
  • Helpful post
    Moderator
    Mam model BM859CF, wygląda tak samo, pewnie różnice nie są duże.
    Używam ponad 10 lat - żadnych problemów. Drobna niedogodność to przewody pomiarowe silikonowe a nie gumowe, są trochę sztywne. Gdy go kupowałem, miał najlepszą relację jakości do ceny w swojej klasie.
    Ciekawostka - mierniki Brymen polecił mi kolega, który pracuje w biurze konstrukcyjnym znanej polskiej firmy produkującej sprzęt do pomiarów elektroenergetycznych. Określił Brymena jako porównywalnego z Fluke, ale kilkakrotnie tańszego. Jak porównywałem katalogowe parametry Brymen i Fluke, to były na podobnym poziomie, czasem nawet Brymen miał lepsze zakresy pomiarowe.
  • Helpful post
    Level 14  
    No tylko to podświetlenie, właściwie jakby go nie było. To tak, żeby nie wyszło, że to najlepszy z najlepszych sprzęt...

I tak zupełnie przy okazji, taka malutka prywata: Nie wiecie z czego jest szybka na wyświetlaczu - plexi, poliwęglan? Udało mi się ją zarysować w niefortunnym miejscu i teraz nigdy nie widać od razu czy to Ω, czy k, czy M.
    Chcę sobie dociąć i nie wiem z czego.

Z resztą, może ta wiedza się jeszcze komuś przyda.
  • Helpful post
    Moderator
    paszczak1 wrote:
    No tylko to podświetlenie, właściwie jakby go nie było.

To prawda, podświetlenie nie jest najlepsze, są to 4 diody LED podświetlające wyświetlacz.
    Ostatnia cyfra wyszła kiepsko, to wina zdjęcia, w świetle dziennym wskazania są bardzo dobrze widoczne.

Multimetr BRYMEN BM 857s - wart swojej ceny?
  • Helpful post
    Level 39  
    Przy okazji zapytam na ile starcza bateria w tym multimetrze?
    Na plus dobre wzorcowanie i TrueRMS w przyzwoitym zakresie.
    Dla mnie wadą jest rozmiar oraz bateria 9 V.
  • Helpful post
    Moderator
    W moim egzemplarzu bateria jest od nowości, czyli ponad 10 lat.
    Inna sprawa, że używam multimetru niezbyt często.
  • Helpful post
    Level 22  
    Baterie 9V kupuje z serii INDUSTRIAL. Trochę droższe ale zdecydowanie dłużej działają.
  • Helpful post
    Level 34  
    Mam BM-811 i BM 857. Stosuję zwykłe najtańsze dziewięciowoltówki. Brymeny występują też pod nazwą Greenlee. Kupujesz miernik Brymen to tak samo, jakbyś kupił Fluke, ale płacisz 3 razy mniej.
  • Level 25  
    Po tygodniu użytkowania mojego nowego miernika BM 857s mogę powiedzieć że miernik na pewno jest wart swojej ceny jestem z niego bardzo zadowolony
    Przede wszystkim w oczy rzuca się jakość wykonania tego miernika która jest w porównaniu do mojego poprzedniego miernika na wysokim poziomie, a maksymalne wskazanie wyświetlacza (500000) robi przynajmiej na mnie mega wrażenie. Fajnym bajerem jest też sygnalizacja błędnego podłączenia przewodów pomiarowych bo czasami zdarzało mi się zapomnieć o przełożeniu sondy odpowiednie gniazdo.
    Jak na razie jestem z niego tak jak już pisałem bardzo zadowolony zobaczymy jak będzie się spisywał po dłuższym użytkowaniu

A co do podświetlenia wydaje mi się że działa ono w moim mierniku dosyć dobrze, diody są dwie i świecą w miarę jasno
    Wygląda to mniej więcej tak jak na zdjęciach

Multimetr BRYMEN BM 857s - wart swojej ceny? Multimetr BRYMEN BM 857s - wart swojej ceny?
  • Helpful post
    Level 34  
    Będziesz zadowolony. Ja przełączam go na mniejszą ilość cyfr, staje się wyraźnie szybszy. Taka dokładność jest mi absolutnie zbędna, wystarczają mi dwie cyfry po przecinku. Napisy na przyciskach są trwałe; mam też miernik Protek 506 i napisy już się pościerały.
  • Level 25  
    Bieda z nędzą wrote:
    Będziesz zadowolony.

Mam taką nadzieje, niektórzy mówią że Brymen to taki Fluke tylko 3 razy tańszy