Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP-357C niedrożność głowicy

sunlux 01 Jul 2011 11:51 20780 10
 • #1
  sunlux

  Level 20  
  Witam,

  walczę już pewien czas z tą drukarką. Problem polega na tym, że nagle przestała prawidłowo drukować głowica - na poniższym zdjęciu widać ten problem.

  Brother DCP-357C niedrożność głowicy

  Nie pomagają:
  1. Wymiana tuszy na nowe.
  2. Czyszczenie z poziomu menu drukarki.
  3. Reset kropelek w menu serwisowym drukarki.
  4. Czyszczenie zewnętrze jak i wewnętrzne głowicy przy użyciu płynów udrażniających (z popularnego serwisu aukcyjnego CLEANER INK Art.167 STRONG oraz bardziej markowego OCP żółty wewnętrzny)
  Zewnętrzne : nasączanie dysz samej głowicy.
  Wewnętrzne : wstrzyknięcie wężykiem przez wloty tuszu ze zbiorników około 10ml płynu aż do momentu całkowitej zmiany barwy tuszu wypływającego z głowicy na kolor płynu udrażniającego i pozostawienie tego płynu udrażniającego w głowicy na 12 godzin. Przy wstrzykiwaniu płynu widać było wyraźnie, że płyn wypływał ze wszystkich dysz głowicy (całej linii każdego koloru).  Wielokrotne czyszczenie nie przyniosło żadnych rezultatów.

  Jedynie magenta jest praktycznie idealna na teście głowic ale ten kolor był idealny od początku.

  Awaria wystąpiła ponoć po zablokowaniu się kartki w środku drukarki przy wydruku i jej usunięciu.

  W czym może być problem?

  Może problem polega w niezdolności układu do tworzenia ciśnienia w zbiorniczku z tuszem ?

  Proszę o pomoc z rozwiązaniu tego problemu.
 • Helpful post
  #2
  endriuf
  Printers specialist
  Gdyby nie pompowało tuszu to nie było by w ogóle wydruku. Jak dla mnie głowica do wymiany. Koszt coś ok. 60 euro. O konkrety możesz zapytać w firmie Blasc.
 • Helpful post
  #3
  10Tysiecy
  Level 12  
  Ten płyn który zostawiłeś w głowicy nie był czasami zbyt mocny? Jakich używałeś tuszy??
  Padły nagle wszystkie kolory?? Bo jeżeli tak to jest duże prawdopodobieństwo że poszła głowica. Jak masz na gwarancji to radze wysłać do serwisu.
 • #4
  sunlux

  Level 20  
  10Tysiecy wrote:
  Ten płyn który zostawiłeś w głowicy nie był czasami zbyt mocny? Jakich używałeś tuszy??
  Padły nagle wszystkie kolory?? Bo jeżeli tak to jest duże prawdopodobieństwo że poszła głowica. Jak masz na gwarancji to radze wysłać do serwisu.


  Pierwsze udrażnianie wykonałem tańszym płynem ze znanego serwisu aukcyjnego i od razu po udrażnianiu napełniłem układ ponownie tuszem - rezultat był taki, że wydruk testu głowic był identyczny.
  Później tym samym płynem i identycznie wykonałem pozostawiając go na kilka godzin (około 6) - rezultat identyczny, wydruk bez zmian.

  Dlatego zakupiłem o wiele droższy płyn OCP i pozostawiłem go w układzie na zalecane przez producenta 12 godzin - rezultat identyczny, taki sam wydruk z testu głowic.

  Zmianę zauważyłem dopiero po zamianie miejscami zbiorników kolorowych magenta i cyan (do tej pory prawie dobrze drukujący magenta zmieniłem na miejsce cyan a cyan na miejsce magenty) i co ciekawe na wydruku testowym było znacznie lepiej - prawie idealnie.
  Nawet zdarzały się momenty, że żółty, cyan i magenta drukowały prawie idealnie - brakowało tylko kilka prostokątów testu.

  Znacznie inaczej wygląda test koloru czarnego - jak widać na wydruku te prostokąty są całkowicie inne - rozmazane. Test z głowicy czarnej wcale się nie polepsza, jest tylko czasami bardziej intensywny.

  Używane w drukarce były zarówno zbiorniczki oryginalne oraz zastępcze. Zastępcze tylko sprawdzonych na identycznym modelu brothera tusze firm Black Point, Modecom oraz Accura, wszystkie oryginalnie zapakowane i na gwarancji.
  Od początku może zmieniane były 3 komplety tuszy.

  Jak pisałem, problem pojawił się nagle po zacięciu kartki i od razu wydruk tak wyglądał:
  Brother DCP-357C niedrożność głowicy

  To jest model sprzed 3 lat, niestety już dawno nie ma gwarancji.
 • Helpful post
  #5
  solar69
  Level 11  
  Na 4 brothery z tą głowicą udało mi się udrożnić dwie. Najlepszy efekt uzyskałem po wyjęciu głowicy i długim " moczeniu" w płynie Nozzle Rocket (do kupienia w Agawie). No i jeszcze używałem myjki ultradzwiękowej. Płyn powinien być ciepły -do 50 stopni. Powyżej ryzykujesz trwałe uszkodzenie elektroniki głowicy. A na przyszłość uważaj z zamiennikami. Używaj raczej sprawdzonych firm. Pojawiły ostatnio się na rynku jakieś badziewne atramenty. Te 4 drukarki przyjąłem w przeciągu 2 tygodni.
 • Helpful post
  #6
  hanomag
  Level 14  
  Jak wymontować tą głowicę? Rozbieram drukarkę, mam dostęp do głowicy, ale nie mam pomysłu jak się za nią zabrać.
 • Helpful post
  #7
  sowa11
  Level 14  
  Ciekawe mam identyczny problem - zwłaszcza czarny. Udrażniałem głowicę wieloma metodami i efekt jest ciągle taki sam. Co ciekawe " na strzykawce" mam wszystkie dysze drożne a mimo to właściwie drukarka nie drukuje na czarno.

  Ma może jeszcze ktoś jakiś pomysł?

  Pozdrowienia
  SOWA
 • Helpful post
  #8
  10Tysiecy
  Level 12  
  Głowica do wymiany
 • Helpful post
  #9
  sowa11
  Level 14  
  Nie dałem za wygraną. Po którymś czyszczeniu płynem udrażniającym, nie odessałem płynu z głowicy i puściłem testowy wydruk. Okazało się że wydruk był prawidłowy. Po zalaniu tuszem dalej była lipa. Postanowiłem puścić jakiś wydruk testowy z komputera. Jakie było moje zdziwienie jak wydruk okazał się prawidłowy a na teście z drukarki nadal lipa. Nie wiem jaka jest różnica między wydrukiem testowym z drukarki a komputera. Jak będę miał dostęp do oryginalnych tuszy z Brothera to dalej będę testował. Tak czy siak chyba po 15 czyszczeniach płynem , 10 godzinach moczenia w gorącej wodzie i sam już nie wiem po ilu spędzonych godzinach nad tym Brotherem z komputera drukuje prawidłowo a test z drukarki jest nie do przyjęcia.


  Pozdrowienia
  SOWA
 • Helpful post
  #10
  bora1999
  Level 10  
  cześć koledzy mam problem z brother dcp-357c a więc sprawa wygląda tak jak drukuje z aparatu ,komórki lub z karty pamięci to czarny kolor mi drukuje a jeśli puszcze na czyszczenie lub z kompa to niema czarnego koloru wiecie może w czym tkwi problem??? Byłbym wdzięczny za pomoc.
 • #11
  sunlux

  Level 20  
  Temat rozwiązany w najbardziej drastyczny sposób - zakup nowej drukarki przez klienta.

  Klient przyznał się dodatkowo w jaki sposób uszkodził głowicę drukarki - przez umieszczenie bardzo grubej kartki z bloku i po zaklinowaniu się jej podczas drukowania wyciągnął ją na siłę trąc nią o głowicę.