Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pendrive Kingston i 0kB pojemności.

mic1986 05 Lip 2011 11:38 4248 4
  • #1 05 Lip 2011 11:38
    mic1986
    Poziom 9  

Witam serdecznie.

Przeczytałem już na forum pare tematów odnośnie odzyskiwania pendrive przez uzycie narzędzi z flashboot.ru. Nawet znalazłem podobny problem na forum jednak mi nie udało się nic z tym zrobić :(

ps: dzięki użytkownikowi pidar doszedłem do tego co opisałem poniżej.

Tak więc po kolei:

Chip genius
    Device Name: +[E:]+Urządzenie pamięci masowej USB(Kingston DataTraveler 2.0 USB Device)

PnP Device ID: VID = 0930 PID = 6544
    Serial Number: 5&&FE3CB53&&0&&1
    Revision: 1.00

Device Type: Standard USB device -

Chip Vendor: Toshiba(??)
    Chip Part-Number: SK6211BB/TC58NC6686G1F

Product Vendor: Kingston
    Product Model: DataTraveler 2.0

Tools on Web: http://bbs.mydigit.cn/read.php?tid=72885

W związku z tym po wpisaniu w googlach PID i VID dostarlem do strony flashboot.ru, i do narzędzia SSS_6686_TC58NC6686_MPTOOL.

Uruchomiłem wskazane narzędzie, wybrałem BINa i wpisałem w pole PN '1' i wcisnąlem enter. W następnym oknie poczekałem na wykrycie pena i wcisnąłem START. Niestety ale pokazał się Error 61.

Próbowałem zmienić pliki INI wpisując oczywiście swój PID i VID jednak w dalszym ciągu nic nowego:

Próbowałem także narzędzia o nazwie 3S_SafeErase_V116 jednak program nie potrafi wykryć mojego pena.

Proszę o pomoc, jeśli to możliwe.

0 4
  • #2 06 Lip 2011 06:37
    cepilek
    Poziom 26  

Podstawowe pytanie: jaki masz główny cel - chcesz odzyskać pena to poczytaj to co niżej. Jeżeli chcesz najpierw odzyskać dane to najpierw skorzystaj z programów do odzysku...
    Nie chce mi się szukać, więc zapytam Ciebie: ile GB miał Twój pendrive?
    I trzecie pytanie: Czy program HxD 1.7.7.0 w opcji DODATKOWE/OTWÓRZ DYSK widzi Twój pendrive?
    Jeżeli 8 GB ma Twój pendrive i HxD go widzi to poczytaj tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1994780&highlight=
    Download jaki tu zamieściłem wpisany nawet ręcznie w te same miejsca i WRITE za pomocą HxD na pena powinien pomóc o ile to 8 GB i o ile HxD widzi pena do zapisu. Zamieściłem jeszcze zrzut pendriva 4 GB Toshiba - może się przydać o ile masz 4 GB - warto spróbować nawet ręcznego wpisania i Write pod HxD o ile masz pendriva 4 Gb. Ewentualnie zapytaj autora w/w postu jaką metodą naprawił... Jedna uwaga: HxD też jest darmowy i trzeba małymi porcjami wpisywać i zapisywać, bo ma ograniczenia ilościowe operowania danymi, ale jeden ekran z tego co pamiętam trawi... Jeżeli masz pena 2 Gb to napisz a poszukam obrazu pamięci z nowego pena 2 GB bo gdzieś miałem, albo pożycz od kogoś i przepisz w HxD sektor zerowy - tak mi się wydaje, że w penie 2 GB i 1 GB wystarczy tylko ten sektor przepisać i nagrać pod HxD... W każdym razie taką metodą przepisywania danych z nowego pena na walnięty za pomocą HxD udało mi się już naprawić parę penów z objawiami takimi jak Twój o ile nie były zepsute mechanicznie... Znalazłem też sektor zerowy pendrive Toshiba 2 GB, może się przydać o ile masz pena 2 GB:

0
  • #3 06 Lip 2011 08:29
    mic1986
    Poziom 9  

cepilek, dzięki za zainteresowanie tematem.

HxD 1.7.7.0 w opcji DODATKOWE/OTWÓRZ DYSK widzi pendrive nawet w trybie z odznaczonym ptaszkiem przy opcji 'tylko do odczytu'.

sciagnalem plik txt pod pena 4gb, gdyz takiej wielkosci wlasnie jest to pen.
    probowalem kopiowac te wartosci po jednej linii gdyz kopiujac calosc wszystko wkleja mi sie tylko na prawa strone a rozumiem, ze musi byc wszystko zgodne ? czyli to co jest najbardziej po prawej definiuje to co jest w srodkowej czesci hexa. dziwna sprawa jest tylko fakt, ze przy kopiowaniu niektorych linijek srodkowa czesc hexa wyglada inaczej niz na Twoim txt :|

narazie wiec nic nie zrobilem - czekam na info jak to potraktowac.
    z gory wielkie dzieki.

pozdrawiam.

ps: nie chce odzyskac, chce naprawic :)

0
  • #4 06 Lip 2011 16:13
    cepilek
    Poziom 26  

Raczej to co w środkowej kolumnie jest ważniejsze i decyduje o tym co będzie po prawej ale jak w środkowej będzie identycznie to nie jest ważne co będzie po prawej, bo to co po prawej zależy od rodzaju hexedytora a wiec kopiuj środkowe wartości szesnastkowe (hex) czyli hexadecymalne jak się da albo wpisuj ręcznie wartości hex w środkowej kolumnie czyli: EB 58 90 54 48 52 45 45 53 20 20 00 02 20 20 00 itd po kolei i zgrywaj na pena najpierw po jednej linijce, potem po dwie, po trzy itd. i sprawdzaj ale cały sektor ten HxD powinien zgrywać z tego co pamiętam... - wtedy wszystkie wartości będą identyczne w środkowej kolumnie jak i w prawej kolumnie gdy będziesz używał identycznej wersji edytora szesnastkowego czyli w tym wypadku HxD 1.7.7.0 - no i musisz odblokować go do zapisu... ale to już chyba rozumiesz - "ptaszek zlikwidowany"... No i ten darmowy HxD jest taki, że po każdym zapisie trzeba wyjść z niego i uruchomić go od nowa aby sprawdzić efekt i aby zapis działał od nowa dobrze - tak mi coś miga w mojej pamięci... Nie można mieć wszystkiego OK za darmo - jak edytor widzi walnięty pen to robi cuda wianki w zamian a w zasadzie nie robi dobrze wielu innych rzeczy... Może ktoś Ci poleci lepszy hex edytor? Ale ja "przerobiłem" wiele ich i ten HxD jest dobry bo widzi sporo uwalonych urządzeń... W skrócie: ważniejsza jest zgodność środkowej kolumny we wszelkich edytorach szesnastkowych albowiem jedne radzą sobie dobrze w prawej kolumnie ze znakami diakrytycznymi a inne źle a ponadto nasz system (nie wiadomo jaki masz) w opcji COPY także nie radzi sobie dobrze ze znakami diakrytycznymi (niekoniecznie tylko z polskimi) i je przekłamuje w opcji COPY i PASTE, zwłaszcza w prawej części edytorów szesnastkowych więc prawą częścią się nie zajmuj... Ważniejsza jest zgodność środkowej kolumny (szesnastkowej)! Spróbuj jeszcze raz tego sposobu z moim plikiem Toshiba 4 GB, ale pilnuj zgodności wartości szesnastkowych tylko w środkowej kolumnie, wydaje mi się, że powinien ten sposób załapać...
    Życzę sukcesu - jesteś na dobrej drodze skoro HxD go widzi i zapisuje zmienione wartości, ale najlepiej byłoby abyś dorwał obraz wartości szesnastkowych (hex) z nowego pena o takiej samej nazwie jak Ty masz a sukces będzie murowany - o ile pen nie jest uszkodzony mechanicznie oczywiście... No i namawiam do kopiowania sobie zawartości kluczowych obszarów pamięci nowych penów i zachowywania sobie pliku na wszelkie wypadek albo w celu pomocy kolegom... :) Może ktoś ma taki plik do Twojego pena jak rozumiem KINGSTON 4 GB? A dokładniejsze oznaczenia posiada na obudowie? Wpisz dokładną nazwę z obudowy pena i pojemność w temat tego zagadnienia. Może zdjęcie by się przydało - wtedy niektórzy wzrokowcy prędzej by się może odezwali z pomocą a może ktoś posiada obraz pamięci dokładnie takiego samego pena jak Twój?... :)
    PRZESTRZEGAM przed pomyłką i zapisem zmienionych wartości na swoim twardym dysku lub na innym urządzeniu zamiast na "uwalonym" pendrivie!!!!!!!!!!!

0
  Szukaj w 5mln produktów