Witam!
Wcześniej pisałam o moich watpliwościach odnośnie termostatu cieczy chłodzącej - podejrzewałam, że jest zepsuty, bo passek pali mi w mieście jakieś 18l/100 km LPG. Na zegarze temperatury wskaźnik temperatury ledwo drgnął po przejechaniu jakichś 3 km po mieście. Teraz sprawdziłam na trasie ok 100 km. Co się okazało? Otóż wskaźnik podniósł się po jakichś 15 km do 60 stopni i tak się utrzymywał, a później opadł. Jadę jutro do mechanika. A teraz pytania do szanownych Panów:
1) Zastanawiam się, czy przy zepsutym termostacie ogrzewanie może działać prawidłowo. W moim aucie dosyć szybko leci ciepłe powietrze. Czy to może być więc zepsuty termostat? Podobno nie miałabym wówczas ogrzewania w aucie.
2) A może to walnięty zegar? Dlaczego pokazuje takie wahania temperatury? Właściwie wg jego wskazań termostat nie powinien w ogóle się otwierać. Z drugiej strony, gdyby zegar był popsuty to powinien być całkiem death (tak mi sie wydaje).
Jadę jutro do mechanika i chciałabym coś wiedzieć o tym termostacie,a szczególnie jaki ma on zwiazek z ogrzewaniem w aucie.
Pozdrawiam
Wcześniej pisałam o moich watpliwościach odnośnie termostatu cieczy chłodzącej - podejrzewałam, że jest zepsuty, bo passek pali mi w mieście jakieś 18l/100 km LPG. Na zegarze temperatury wskaźnik temperatury ledwo drgnął po przejechaniu jakichś 3 km po mieście. Teraz sprawdziłam na trasie ok 100 km. Co się okazało? Otóż wskaźnik podniósł się po jakichś 15 km do 60 stopni i tak się utrzymywał, a później opadł. Jadę jutro do mechanika. A teraz pytania do szanownych Panów:
1) Zastanawiam się, czy przy zepsutym termostacie ogrzewanie może działać prawidłowo. W moim aucie dosyć szybko leci ciepłe powietrze. Czy to może być więc zepsuty termostat? Podobno nie miałabym wówczas ogrzewania w aucie.
2) A może to walnięty zegar? Dlaczego pokazuje takie wahania temperatury? Właściwie wg jego wskazań termostat nie powinien w ogóle się otwierać. Z drugiej strony, gdyby zegar był popsuty to powinien być całkiem death (tak mi sie wydaje).
Jadę jutro do mechanika i chciałabym coś wiedzieć o tym termostacie,a szczególnie jaki ma on zwiazek z ogrzewaniem w aucie.
Pozdrawiam