Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Testo
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyłacza mi sie komputer!!

30 Lip 2011 14:07 3368 19
  • Poziom 10  
    Witam,

mój problem jest taki, iż wyłacza mi sie komputer prze przegladaniu internetu, graniu na komputerze, rówinież zdarzaja sie przypadki że sama gra się wyłacza
    lub internet expolorer.
    Mój komputer :\
    Procesor AMD Athlon 64 X2 5000+
    Ram PC2 6400 DDR2 Kingston (2x po 1GB 800Mhz)
    Płyta główna : Gigabyte GA-M56S-S3
    Grafika : GeForce 8600GT 258MB Core 600MHz

Temperatury w moim komputerze (w celciuszach)
    Karta graficzna 64-65
    Błyta glowna Temp 36-38
    Procesor (Core 1 18C Core2 64 C)
  • Testo
  • Poziom 43  
    Może PC też zauważył, że nie ma zasilacza...

Podaj jego nazwę, symbol, wiek i zmierz napięcia miernikiem.
  • Poziom 28  
    Po restarcie OD RAZU udaj się do BIOSu w celu sprawdzenia temperatury (zakładka HW Monitor).
    Miałem przypadek na Phenomie X4 BE gdzie od temperatury gra crashowała-po wyczyszczeniu chłodzenia działa do dziś.
    Co do porady koleżanki artaa - tak jak było powiedziane napięcia mierz miernikiem,ale pamiętaj że bateria nie może być u kresu swojego żywoty bo będziesz miał nierzetelne odczyty.

Dodano po 1 [minuty]:

No i pytanie-komputer Ci się wyłącza czy restartuje :?:
  • Poziom 10  
    Wiec macie zdjecia i ocencie

Wyłacza mi sie komputer!! Wyłacza mi sie komputer!!
  • Testo
  • Poziom 28  
    Temperatury wyglądają w porządku, a co z napięciami :?:
  • Poziom 43  
    Zasilacz na ZŁOM. Po pierwsze to złe jakościowo zasilacze, po drugie ma bardzo słabą linię 12V a po trzecie nie wiem czy nie jest ,,na styk'' do tej konfiguracji - chociaż i tak wiadomo że sprawność ma na niskim poziomie.

Odkładaj na nowy zasilacz póki sprzęt ,,jeszcze'' żyje. Najtańszy i pewny to Corsair CX430 w cenie ok 140pln.
  • Poziom 28  
    Podpowiem,ze znajduje się na czarnej liście PSU ;)
  • Poziom 43  
    Popastwcie się jeszcze nad tym PSU, bo kto by tam chciał dociekać skąd np. takie:
    Michał19901 napisał:
    Procesor (Core 1 18C Core2 64 C)
    normalne(?) wartości.

Michał19901 - okoliczności pojawienia się objawu, o ile są dane ze zrzutów *.dmp i błędów w podglądzie zdarzeń, ew. wyniki testów itp. przedstaw.
  • Poziom 43  
    Przydałyby się wykresy z programu OCCT.
  • Poziom 35  
  • Poziom 10  
    a co sądzicie o marce Carbon ? nie ma go ani na czarnej liscie ani w Renomowanych
  • Poziom 30  
    Niby jest OK.
    Ale w takiej cenie masz Corsaira CX430 i masz pewność.
    Wymieniałeś ostatnio pastę na procesorze ?
  • Poziom 35  
    Na zasilacze spoza list należy bardzo uważać, często są złomem. Wybierz jakiś z listy renomowanych zasilaczy, co najmniej 400W ( Np. Forton, Corsair, OCZ. )
  • Poziom 10  
    chciałbym kupic jakis 400W bo mam zamiar wymienić jeszcze karte graficzną

Dodano po 2 [minuty]:

przepraszam za bład 500W

Dodano po 9 [minuty]:

Powiedzcie mi jaki byscie sobie kupili zasilacz tani i dobry .
  • Poziom 43  
    Michał19901 - od kupowania jest dział "Co kupić?", to po pierwsze. Po drugie popraw posty, tak by ich forma była zgodna z normami językowymi.
    Po trzecie zaś najpierw wypada zdiagnozować problem, a dopiero potem brać się za jego "leczenie" w postaci zakupu jakichś komponentów sprzętowych (o ile to ich wina).
  • Poziom 17  
    Michał19901 napisał:
    chciałbym kupic jakis 400W bo mam zamiar wymienić jeszcze karte graficzną

Dodano po 2 [minuty]:

przepraszam za bład 500W

Dodano po 9 [minuty]:

Powiedzcie mi jaki byscie sobie kupili zasilacz tani i dobry .

Jak chcesz tani to marka lc power wystarczyłaby do twojego sprzętu 550W. a jak zdecydujesz sie na jakąś dobrą markę to ja polecam ocz i coolermaster
  • Poziom 13  
    temperatury są za wysokie sprawdź programem np SpeedFan temperatury i daj screen, możliwe jest że proc ci się przegrzewa
  • Poziom 19  
    wariato napisał:
    Zasilacz na ZŁOM. Po pierwsze to złe jakościowo zasilacze, po drugie ma bardzo słabą linię 12V a po trzecie nie wiem czy nie jest ,,na styk'' do tej konfiguracji - chociaż i tak wiadomo że sprawność ma na niskim poziomie.

Odkładaj na nowy zasilacz póki sprzęt ,,jeszcze'' żyje. Najtańszy i pewny to Corsair CX430 w cenie ok 140pln.

Zasilacze IBOX nie są takie najgorsze w swojej cenie, bynajmniej jeśli chodzi o awaryjność. Kiedyś na którymś z forum znalazłem taką czarną listę, gdzie właśnie znajdował się IBOX. Zdziwiło mnie to i pokusiłem się o analizę na swoim podwórku. Sprzedałem w ciągu ostatnich dwóch lat ponad 50 sztuk modeli 400W zarówno z małym jak i z dużym wiatrakiem i do serwisu wysyłałem TYLKO JEDNĄ SZTUKĘ - do tego jak sam klient przyznał przestał działać po burzy - o dziwo serwis dał nowy.
    Jednak w poprzednich latach, kiedy królowały zasilacze 350W, to awarie produktów IBOX tej mocy zdarzały się częściej.
  • Poziom 35  
    Awaryjność awaryjnością, nie tylko ona jest wskaźnikiem jakość, ale IBOX`y mają problemy z utrzymaniem stabilnych napięć, co jest sporym problemem. A ta lista jest na tym forum, podałem ją kilka postów wyżej. Nie mniej lepiej nie ryzykować i kupić sprzęt, co do którego jest pewne, iż będzie działał poprawnie i niezawodne. Tak czy inaczej, ten konkretny zasilacz, który posiada Autor tematu jest za słaby.
  • Poziom 19  
    DVDM14 napisał:
    Awaryjność awaryjnością, nie tylko ona jest wskaźnikiem jakość, ale IBOX`y mają problemy z utrzymaniem stabilnych napięć, co jest sporym problemem. A ta lista jest na tym forum, podałem ją kilka postów wyżej. Nie mniej lepiej nie ryzykować i kupić sprzęt, co do którego jest pewne, iż będzie działał poprawnie i niezawodne. Tak czy inaczej, ten konkretny zasilacz, który posiada Autor tematu jest za słaby.

Pisząc o awaryjności miałem na myśli również stabilność napięć, przecież gdyby były mocno niestabilnie to i komputer by się zawieszał restartował itp, a wtedy reklamacja a tego nie odnotowałem.