Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Fiat Punto I 1.1 B 97r. Gotuje p造n w ch這dnicy i wywala korkiem

13 Sie 2011 12:16 15556 5
  • Poziom 14  
    Witam.
    Mam problem z ch這dzeniem w Fiacie Punto I 55 1.1 z 97 roku.
    Auto gotuje p造n w ch這dnicy, a po osi庵ni璚iu temperatury momentalnie si zapowietrza i wywala p造n przez korek. Zapowietrza si tylko ch這dnica. Po rozgrzaniu silnika ( ostro prze gazowany) temperatura na wska幡iku jest poni瞠j 1/2 wszystkie w篹e gor帷e, ch這dnica te, odkr璚am odpowietrznik na w篹u nagrzewnicy leci p造n natomiast po odkr璚eniu odpowietrznika na ch這dnicy leci tylko gor帷e powietrze (gor帷a para) chod poziom p造nu w zbiorniczku wyr闚nawczy na ch這dnicy jest na max. ,po kolejnej prze gazuwie wywala p造n przez korek, po uzupe軟ieniu p造nu zaczyna la si przez odpowietrznik ch這dnicy, zakr璚am odpowietrznik uzupe軟iam p造n w zbiorniczku i po prze gazuwie zn闚 wywala p造n przez korek i ch這dnica zn闚 zapowietrzona. Termostat nowy, pompa nowa, czujnik na ch這dnicy by wymieniony jaki rok temu. Wentylator ch這dnicy sprawny. Zastanawia mnie to dlaczego wska幡ik temperatury nie pokazuje 90 st. pokazuje poni瞠j 1/2 a a woda ju si gotuje jakby doszed do 3/4 to powinien za陰czy si wentylator ch這dnicy ale nie dochodzi do 3/4 ?
    Nie stwierdzi貫m oleju w p造nie ch這dz帷ym poza tym uszczelka pod g這wic by豉 wymieniona z p馧 roku temu. Nagrzewnica dobrze grzeje. Podejrzewam 瞠 zapchana jest ch這dnica ale dlaczego jest gor帷a ?
    Prosz was o pomoc .
  • Poziom 38  
    Ja bym jednak sprawdzi uszczelk g這wicy. To , 瞠 nie ma oleju w p造nie nie 鈍iadczy o szczelno軼i uszczelki.
  • Poziom 14  
    A jak mam sprawdzi UPG? Z p馧 roku temu by豉 wymieniana i ju by pad豉 ?
  • Poziom 38  
    Kolego, wszystko wed逝g mnie wskazuje na przedmuchy. Nie wiem jak wygl康a uk豉d ch這dzenia w punto, czy zbiornik wyr闚nawczy pracuje jako ci郾ieniowy, ale chyba tak je瞠li na ch這dnicy jest odpowietrznik i jak jest usytuowany w stosunku do uk豉du ch這dzenia.
    Je瞠li jest najwy窺zym punktem, to odpowietrzeniu uk豉du oraz uzupe軟ieniu p造nu do po這wy zbiornika, nie zakr璚aj korka na nim i powt鏎z te pr鏏y kt鏎e opisa貫. Przy ma造m przedmuchu nic nie powinno si dzia, uk豉d b璠zie si na bie膨co odpowietrza, przy du篡m przy przegaz闚ce wywali cz窷 p造nu przez korek. Jak chcesz mie 100% pewno嗆 to zatkaj zbiornik korkiem z w篹ykiem i w篹yk zanurz w butelce z wod. Jak na odpowietrzonym i nagrzanym silniku (otwarty du篡 obieg - ch這dnica gor帷a) z w篹yka b璠 si stale wydobywa p璚herzyki gazu to chyba dalszy komentarz jest zbyteczny.
    Ja to nazywam test z butelk - jest prosty, mo積a go zrobi samemu, a wynik jest jednoznaczny.

Dodano po 4 [minuty]:

Dragon022 napisa:
    Podejrzewam 瞠 zapchana jest ch這dnica ale dlaczego jest gor帷a
    Dlatego jest gor帷a, bo jest dro積a i jest przez ni przep造w. Gdyby by豉 zapchana to albo nie by這by prze ni przep造wu, albo by豚y ograniczony, ale wtedy temperatura jecha豉by do g鏎y.
  • Moderator Samochody
    Czy przy okazji wymiany UPG g這wica by豉 splanowana lub chocia sprawdzona jej p豉szczyzna? Wska幡iki w tych Puntach cz瘰to si uszkadza造, w zasadzie to zar闚no wska幡iki jak i czujniki.

Czujnik przy 90*C powinien mie ok 300Ohm, od wska幡ika jest ten czujnik z jednym stykiem z ty逝 silnika po stronie pasa瞠ra/paska. We rezystor 300Ohm, zdejm kabel z wsuwk z czujnika i pod陰cz go do masy (bloku silnika) przez ten rezystor, a nast瘼nie w陰cz zap這n i obacz co pokazuje wska幡ik.

Wska幡ik mo瞠 te pokazywa za ma這 jak uk豉d jest zapowietrzony, a jak spaliny id w uk豉d ch這dzenia to jest zapowietrzony.

W uk豉dzie panuje niewielkie nadci郾ienie ale nie jest to typowo wysokoci郾ieniowy uk豉d jak w VW, do tego najwy窺zym jego punktem niestety jest korpus przepustnicy - strasznie wrednie si to odpowietrza... odpowietrzniki s dwa - jeden u g鏎y ch這dnicy, a drugi na w篹u do nagrzewnicy (przy 軼ianie grodziowej).

Nie czu czasem zapachu p造nu w kabinie po w陰czeniu ogrzewania?
  • Poziom 14  
    Okaza這 si 瞠 to wina czujnika w ch這dnicy i korka, po wymianie czujnika i korka wszystko jest ok. Do zamkni璚ia.