Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera IP podłączona do internetu bezprzewodowego-doświadczenia

betis77 25 Sie 2011 12:07 4805 5
  • #1 25 Sie 2011 12:07
    betis77
    Poziom 1  

Potrzebuje Waszej pomocy, a jestem laikiem,wiec z gory przepraszam, jesli na pisze cos nie tak:

Mam do podłączenia kamerkę IP, ale koniecznie do internetu bezprzewodowego.I tu zaczyna się problem, bo w przypadku awarii, konieczności ciągłego resetowania, mogę mieć do niej dostęp najwyżej tylko raz na dwa tyg.
    Najtańsza oferta to modem-vectry 1mb,przy czym na stronie vectra nie podaje specyfikacji tego modemu (upload download).
    Oczywiście router trzeba dokupić.Czy ktoś z was próbował kombinować z iplusami,playami-i jakie byly efekty jesli chodzi o awaryjnosc itd.
    Czy ktoś z was używa na stałe własnie takiej kombinacji-kamerka IP-internet bezprzewodowy i jakie efekty?

Interesują mnie wszystkie Wasze opinie i doświadczenia w temacie, za pomoc z góry wielkie dzięki.

0 5
  • Montersi
  • #2 25 Sie 2011 13:42
    Androidos
    Poziom 13  

ja miałem zarówno w blue connect jak i w playu.
    T-Mobile ( Blue-Connect) na starcie blokuje możliwość nawiązania połączenia z zewnatrz wiec miałem problem na początku , ale po rozmowie telefonicznej umożliwili mi bez problemu tą opcje.
    W Playu jest duzo lepiej bo nie blokują tej usługi.
    Innych sieci nie testowałem.

0
  • Montersi
  • #3 25 Sie 2011 14:13
    szczepanb4
    Poziom 11  

Korzystałem z iplus 2mb za 60,- to myślałem że mnie trafi...czy w małopolsce czy w pomorskim to samo a w dodatku problemy z gwarancją,na modem czekałem 5 tygodni bez zastępczego.Po prostu kicha-nie działa jak powinien a poza przeglądaniem stron to o czymś innym zapomnij,modem huawei hspa 156 czy coś takiego.Obecnie korzystam z orange za tą samą kwotę i przyznam że jestem pozytywnie zaskoczony,naprawdę działa szybko , stabilnie i żadnych problemów sprzętowych oraz z debilnymi rozmowami w salonie i przez biuro obsługi.Modem to huawei E1752 hspa.

0
  • #4 26 Sie 2011 12:19
    Pawel2420
    Poziom 30  

Zajrzyj na http://telekamery.net/
    Jest tam dostępny obraz on-line z kilku kamer GSM. Działają ze zwykłymi kartami SIM. Są bezobsługowe. Jest to tańsze rozwiązanie niż kamera IP+router+modem GSM.

0
  • #5 26 Sie 2011 22:55
    beerman
    Poziom 16  

Internet bezprzewodowy komórkowy nie za bardzo nadaje się do normalnego monitoringu on-line z powodu niestabilnego uploadu. O wiele lepiej działają usługi Orange Freedom Pro czy nowy internet Plusa robiony przez firmę Nordisk, w oparciu o technologię CDMA, ale z tego co wiem, nie udostępniają niestety zewnętrznych adresów IP i portów widocznych z internetu.

W firmie, w której pracowałem robiliśmy wielokrotnie testy sieci i Plus zawsze wypadał najlepiej, nieco gorzej Era. Orange miał spore problemy a Play w ogóle odpadał, brak możliwości wsparcia dla użytkowników biznesowych i kiepska stabilność sieci w dłuższym czasie.

Jeśli możesz mieć tam na miejscu internet z kabla, to bierz. Będzie o wiele lepiej niż na internecie mobilnym. Pamiętaj, że w Plusie, T-mobile i Orange za adres zewnętrzny IP się płaci (kilka złotych miesięcznie, ale zawsze!). Ja polecam Plusa i T-mobile. Od Orange radzę trzymać się z daleka, chociaż może za chwilę się to zmieni, jak połączą sieć fizycznie z T-mobile.

Niemniej jednak mobilny net polecałbym do monitoringu tylko w razie przymusu. Przykładowo mam instalację, która przy 8 kamerach chodzi po Plusowym edge'u i to jeszcze na granicy zasięgu. Działa, ale prędkość oscyluje wokół 1 klatki na... 30 sekund :) (tzn. dla podglądu 4 kamer). Do zajrzenia na obiekt wystarczy.

0
  • #6 28 Sie 2011 13:04
    zaper13
    Poziom 11  

Ja robiłem monitoring z zastosowaniem kamer na WiFi oto link do tematu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1971997&highlight=

Jeśli chodzi o zawieszania kamer na Wifi jedna kamera mi się zawieszała. Samoczynnie się łączyła ponownie po różnym czasie raz po 3 godzina, raz po 12 godzinach, raz po 22 godzinach. nie wiem od czego to zależało że łączyła się ponownie po takim czasie. W każdym bądź razie połączenie Wifi jest bardzo stabilne co mnie miło zaskoczyło.

Do internetu bezprzewodowego polecam modem z wyjściem na antenę zewnętrzną. Ja posiadam z Ery internet, ip zewnętrzne, modem huawei e169 + antena. Prędkość wysyłania na poziomie 1-2Mbps w zupełności wystarczy do oglądania w czasie rzeczywistym.

0