A przede wszystkim - śliski. I to wystarczające parametry do tak "wymagającego" i "wyrafinowanego technicznie" sprzętu. Panowie, bez żartów! To nie BMW 7 - prawda?
Originalnego oleju w/g normy GOST pewnie się już nie dostanie, w czasach jego produkcji królował Lux 10 i pewnie taki był w Polsce zalecany. Poszukaj Kolego w Chomiku - może coś będą mieli...
Poprawka: ori-instrukcja zalecała olej przekładniowy PL latem i PZ zimą; ma tak podłe parametry, że każdy inny będzie lepszy.
✨ W dyskusji poruszono temat doboru oleju do reduktora Gaz 69 oraz skrzyni biegów z UAZ. Użytkownicy sugerują stosowanie oleju Hipol lub Lux, wskazując, że oryginalne specyfikacje olejów są już niedostępne. Wskazano, że instrukcje zalecały olej przekładniowy PL latem i PZ zimą, jednak każdy inny olej o lepszych parametrach będzie odpowiedni. Użytkownicy podkreślają, że sprzęt nie wymaga zaawansowanych rozwiązań, a podstawowe oleje będą wystarczające. Wygenerowane przez model językowy.