Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CS2 105 - Dziwne zachowanie po wymianie grzałki

05 Wrz 2011 21:37 2534 3
  • Poziom 9  
    Witam,

Właśnie wymieniłem grzałkę w pralce CANDY CS2 105. Po wielu trudach i szarpaninie wyciągnąłem ją w końcu ze zbiornika. Oczyściłem trochę z tych syfów w środku - a widok nie był budujący.

Myślałem, że włożenie grzałki to będzie pikuś. No i był, ale okazało się że włożenie grzałki tak, żeby nie tarło nic o bęben to dopiero sztuka.

W samym zbiorniku jest coś co swoim wyglądem sugeruje, że jest to jakieś gniazdo w które grzałka ma wejść i które ma to usztywnić. Czy to prawda? - proszę o potwierdzenie. W końcu udało mi się włożyć tak, że wydawało się, że będzie OK.

Test I: woda się leje...
    Test II (po mocnym dokręceniu śruby w grzałce): woda kapie...
    Test III (po jeszcze mocniejszym dokręceniu - ale nie wiem, jak mocno powinno to być skręcone): kapią pojedyncze krople, tak po kropli na parę minut
    Test IV (wirowanie): i zonk - pralka przy wchodzeniu na obroty zaczyna buczeć... nie wiem - jakieś wibracje, tarcie bębna o grzałkę?

Co zrobiłem źle? Czy da się to poprawić (ponowne wyjęcie grzałki i osadzenie jej prawidłowo jeżeli jest teraz źle? Bardzo mnie zastanawia to niby gniazdo: kształt sugeruje, że grzałka powinna tam jakoś wejść... Robić samemu, czy jednak zawezwać kogoś bardziej obeznanego?

Pilna porada potrzebna, bo zostaliśmy bez pralki :(

TIA

Roland
  • Poziom 20  
    grzałka powinna wejść w uchwyt w zbiorniku no i odpowiednia wargę uszczelki taka jaką wyciągałeś
  • Poziom 29  
    Powinieneś sobie oświetlić miejsce w zbiorniku w które ma wejść grzałka,najlepiej latarką.
  • Poziom 9  
    Wezwałem jednak pana serwisanta i okazało się, ze grzałka jest prawidłowo zamontowana.

Wibracje i buczenie pochodziło od paska - kiedy wyciągałem syfy ze zbiornika, coś musiało kapnąć na os silnika. To przedostało się na pasek i powodowało wibracje.

Po oczyszczeniu oski wszystko ustało.

Dzięki za odpowiedzi. Pozdrawiam,

Roland