Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell 3008wfp fioletowa plama podczas wyświetlania ciemnych kolorów

TwistedFantasy 09 Wrz 2011 15:42 1587 3
 • #1 09 Wrz 2011 15:42
  TwistedFantasy
  Poziom 2  

  Witam,

  Wiele razy korzystałem już z pomocy tego forum bez potrzeby rejestracji, do dnia dzisiejszego.

  Zakupiłem monitor Dell 3008wfp na allegro. Po pewnym czasie okazało się, że są problemy z jego uruchomieniem, zabierało mu to czasem nawet 24h bezczynnego stania. Monitor jest używany. Skontaktowałem się w tej sprawie ze sprzedającym, który po jakimś czasie wymienił mi go na taki samo model, który uzywał, ponoć, w pracy. Faktycznie przyszła paczka z "nowym" sprzętem. Odpalam i wszystko pięknie, gdyby nie skaza która spostrzegłem prawie na środku ekranu. Używam czarnego tła jako tapety, więc od razu rzuciło mi się to w oczy. Wygląda to jak fioletowa smuga, która wychodzi z okręgu o średnicy około 1cm w której są czerwone kropki, dostrzegłem również mniejsza taką plamkę w innym miejscu.

  Smuga ta pojawia się tylko w kolorach ciemnych, kiedy przegladam stronki www w jasnych kolorach, bądź pracuję z edytorem tekstu nic nie widać. W filmach jest analogicznie. Pozostaje tylko kwestia odcieni szarosci, czerni i fioletów, na którym jest to mocno widoczne.

  Oczywiście zawiadomiłem od razu sprzedawcę i czekam na jego odpowiedź. Zasadniczo to planuję od umowy odstąpić, bo towar jest lekko trefy. Nie będę mógł później odsprzedać go w takim stanie, a i obawiam się, że ten proces będzie postępował.

  Załączam zdjęcia tego jak to wygląda, gdybyście mogli drodzy forumowicze pomóc zdiagnozować usterkę, jej przyczynę.

  Dell 3008wfp fioletowa plama podczas wyświetlania ciemnych kolorów

  Dell 3008wfp fioletowa plama podczas wyświetlania ciemnych kolorów

  Dell 3008wfp fioletowa plama podczas wyświetlania ciemnych kolorów

  Pozdrawiam,
  TF

  0 3
 • #2 09 Wrz 2011 15:46
  Jakant
  Poziom 35  

  Niestety nikt Ci tu w niczym nie pomoże. Jest to uszkodzenie matrycy.

  0
 • #3 09 Wrz 2011 19:10
  TwistedFantasy
  Poziom 2  

  bardziej zastanawiało mnie czy to jest efekt "zużycia" matrycy, czy to jakieś uszkodzenia fizyczne, które mogło powstać w transporcie? śladów na samym ekranie nie ma więc chyba mało prawdopodobne...

  Paczka przyszła nienaruszona, a sam monitor tez był bardzo dobrze zabezpieczony wypełniaczem w paczce i oznaczony, że przesyłka delikatna.

  Po prostu kwestie prawne różnicują sytuacje gdy sprzęt uległ uszkodzeniu w czasie transportu czy od samego początku taki był.

  Biorąc po uwagę co chciał mi wcisnąć sprzedający wcześniej to raczej monitor sam w sobie miał już tą wadę, a osoba ta próbuje się pozbyć tego sprzętu. Nie było by problemu gdyby napisał o tym w aukcji, ale jak się pisze, że sprzęt jest w stanie bardzo dobrym no to c'mon ;d

  0
 • #4 29 Wrz 2011 13:16
  TtreborR
  Poziom 8  

  To uszkodzenie powstało od nadmiernego docisku w tym miejscu i niestety ale nic z tym już nie zrobisz. A nawet może być coraz gorzej. Będą wyskakiwały piksele.
  I uważam że nie powstało to podczas transportu.

  0