Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dell 3008wfp fioletowa plama podczas wyświetlania ciemnych kolorów

TwistedFantasy 09 Wrz 2011 15:42 1548 3
  • #1 09 Wrz 2011 15:42
    TwistedFantasy
    Poziom 2  

Witam,

Wiele razy korzystałem już z pomocy tego forum bez potrzeby rejestracji, do dnia dzisiejszego.

Zakupiłem monitor Dell 3008wfp na allegro. Po pewnym czasie okazało się, że są problemy z jego uruchomieniem, zabierało mu to czasem nawet 24h bezczynnego stania. Monitor jest używany. Skontaktowałem się w tej sprawie ze sprzedającym, który po jakimś czasie wymienił mi go na taki samo model, który uzywał, ponoć, w pracy. Faktycznie przyszła paczka z "nowym" sprzętem. Odpalam i wszystko pięknie, gdyby nie skaza która spostrzegłem prawie na środku ekranu. Używam czarnego tła jako tapety, więc od razu rzuciło mi się to w oczy. Wygląda to jak fioletowa smuga, która wychodzi z okręgu o średnicy około 1cm w której są czerwone kropki, dostrzegłem również mniejsza taką plamkę w innym miejscu.

Smuga ta pojawia się tylko w kolorach ciemnych, kiedy przegladam stronki www w jasnych kolorach, bądź pracuję z edytorem tekstu nic nie widać. W filmach jest analogicznie. Pozostaje tylko kwestia odcieni szarosci, czerni i fioletów, na którym jest to mocno widoczne.

Oczywiście zawiadomiłem od razu sprzedawcę i czekam na jego odpowiedź. Zasadniczo to planuję od umowy odstąpić, bo towar jest lekko trefy. Nie będę mógł później odsprzedać go w takim stanie, a i obawiam się, że ten proces będzie postępował.

Załączam zdjęcia tego jak to wygląda, gdybyście mogli drodzy forumowicze pomóc zdiagnozować usterkę, jej przyczynę.

Pozdrawiam,
    TF

0 3
  • #2 09 Wrz 2011 15:46
    Jakant
    Poziom 35  

Niestety nikt Ci tu w niczym nie pomoże. Jest to uszkodzenie matrycy.

0
  • #3 09 Wrz 2011 19:10
    TwistedFantasy
    Poziom 2  

bardziej zastanawiało mnie czy to jest efekt "zużycia" matrycy, czy to jakieś uszkodzenia fizyczne, które mogło powstać w transporcie? śladów na samym ekranie nie ma więc chyba mało prawdopodobne...

Paczka przyszła nienaruszona, a sam monitor tez był bardzo dobrze zabezpieczony wypełniaczem w paczce i oznaczony, że przesyłka delikatna.

Po prostu kwestie prawne różnicują sytuacje gdy sprzęt uległ uszkodzeniu w czasie transportu czy od samego początku taki był.

Biorąc po uwagę co chciał mi wcisnąć sprzedający wcześniej to raczej monitor sam w sobie miał już tą wadę, a osoba ta próbuje się pozbyć tego sprzętu. Nie było by problemu gdyby napisał o tym w aukcji, ale jak się pisze, że sprzęt jest w stanie bardzo dobrym no to c'mon ;d

0
  • #4 29 Wrz 2011 13:16
    TtreborR
    Poziom 8  

To uszkodzenie powstało od nadmiernego docisku w tym miejscu i niestety ale nic z tym już nie zrobisz. A nawet może być coraz gorzej. Będą wyskakiwały piksele.
    I uważam że nie powstało to podczas transportu.

0