Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Mitronik
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łącze Composite Video lepsze od Component i RGB?

Watchbuyer 14 Wrz 2011 09:05 2105 2
 • #1 14 Wrz 2011 09:05
  Watchbuyer
  Poziom 12  

  Witam!

  Chciałem podłączyć się pod inny temat, ale wątek został zamknięty, więc tworzę nowy, o nieco prowokacyjnym tytule. Spotkałem się bowiem z opiniami, że najsłabszy sygnał daje łącze Composite Video (CINCH) i SCART bez RGB, nieco lepszy S-Video, dużo lepszy Component i SCART z RGB, a najlepszy HDMI.

  Tylko że w moim przypadku sygnał przez Composite Video lub SCART bez RGB jest wyraźnie lepszy od Component czy SCART z RGB - barwy są bardziej żywe i obraz jest czystszy. Dodam, że podłączałem dla porównania różne DVD, kina domowe i magnetowidy do telewizora, kable połączeniowe również zamieniałem, ale efekt jest zawsze taki sam - ani Component ani RGB nie zapewniają przyzwoitego obrazu w porównaniu do starszego typu łączy; i to bez względu na to, czy włączę Progressive Scan na odtwarzaczu czy też nie.

  Dlaczego tak jest? A może to po prostu wina telewizora (np. zła jakość montażu gniazd komponentowych i EURO itp.)?

  0 2
 • Mitronik
 • #2 14 Wrz 2011 13:04
  jur1
  Specjalista techniki DVD

  Pewnie wina TV gdyż nikt nie wie na jakim TV sprawdzasz jakość , CRT, LCD, ... . O markę TV nie pytam a o modelu to nawet nie wspomnę .

  0
 • Mitronik
 • #3 14 Wrz 2011 19:03
  Watchbuyer
  Poziom 12  

  No fakt, zapomniałem w tym wszystkim podać typ i model telewizora. Ale już naprawiam swój błąd: TV to LCD 32'' Samsung LE32B450 z tunerem cyfrowym DVB-T MPEG4 i HD TV. Są jego dane na stronie producenta:

  http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-audio-v.../LE32B450C4WXXH/index.idx?pagetype=prd_detail

  Nawiasem mówiąc, telewizor ma gniazdo HDMI, a nie mogę z niego skorzystać, bo żadne z urządzeń, które do niego podłączam, nie ma takiego wyjścia.

  0