Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Odkurzacz za około 300 zł

22 Wrz 2011 16:41 7321 16
  • Poziom 10  
    Witam,
    Chciałbym kupić jakiś bezworkowy odkurzacz za około 300 zł. Chcę, aby miał dużą moc, 1800-2000W, żeby dobrze ciągnął. Chodzi mi również o bezawaryjność. Nie chcę, aby było tak, że trochę poodkurzam i się zepsuje. Nowe odkurzacze mają te wszystkie filtry i ciągle trzeba je czyścić. Proszę podać taki model, których nie ma ich zbyt wielu, a jak ma to, aby były zmywalne, żebym nie musiał kupować nowych.
    Z góry dziękuję za propozycje!
  • Specjalista AGD
    Odkurzacz bezworkowy, to tylko z filtrem wodnym i tzw. separatorem o działaniu jak Rainbow. Co prawda posiada filtr wylotowy powietrza chłodzenia silnika, ale są to koszty groszowe i wymienia się rzadziej niż w tradycyjnych odkurzaczach.
    Nowe są drogie, używane można dostać w dobrej cenie.
  • Poziom 10  
    Ale te filtry można myć pod bieżącą wodą? To jaki odkurzacz polecacie?
  • Specjalista AGD
    mati251195 napisał:
    Ale te filtry można myć pod bieżącą wodą? To jaki odkurzacz polecacie?

Najczęściej są tam dwa filtry. Każdy kosztuje około 1zł. A tak, to wlewasz wodę do pojemnika, odkurzasz. Potem wylewasz syfi myjesz pojemnik.
    Ale zakup samego odkurzacza nie jest tani. Marki: Rainbow, Hyla, Wir, Roboclean, Gisowatt, Karcher (odkurzacz z seperatorem wodnym).
  • Poziom 10  
    Ja chcę zwykły odkurzacz bezworkowy, a nie jakiś piorący. Oglądałem np takie coś:
    Link
  • Specjalista AGD
    Chciałeś bezworkowy i użyteczny, mało awaryjny z jak najmniejszą ilością filtrów. więc podałem co należy zakupić. Nie musisz kupować wersji z funkcją prania.
    To co podałeś i inne tego podobne, to są dobre do 3 użycia. Potem sam kłopot. Kilka razy podczas odkurzania musisz przerywać i czyścić, często wymieniać filtr cyklonowy lub filtr wstępny (więc koszty). Wcale nie mają dużej siły ssania. Na to się nabierają ludzie, co chcę zaoszczędzić na workach lub nie chce im się wymieniać worka. Myślą "A bezworkowy, więc odkurzam i nic nie muszę robić. " A potem się przekonują jaki szajs kupili.
    Co prawda są porządne cyklonowe, ale tu cena przekracza 1000zł za nowy. ale i tak trzeba czyścić, trzeba filtry wymieniać.
  • Poziom 10  
    A taki za 300-400?
  • Specjalista AGD
    mati251195 napisał:
    A taki za 300-400?

Z workowych nowy kupisz. A tak musisz polować na okazje z odkurzaczy używanych. Czasem bywają za mniej niż 500zł (Przed wakacjami nabyłem Rainbowa D4 (21 lata skończył :) ) za 150zł (zajechany silnik, bez szczotek (ktoś odkurzał tak długo, aż sprężyny dociskające szczotki się wytarły) i osprzętu (bez rur, węża i ssawek)). Szczotki + przewinięcie wirnika z nowym komutatorem za 200zł. Po czyszczeniu i konserwacji sprzedałem za go 850zł).
  • Poziom 10  
    No, a kupię za taka kwotę dobry workowy, który ma taki worek, że mogę go wytrzepać i nie muszę wymieniać?
  • Specjalista AGD
    Dobry workowy za około 300zł kupisz. Ale używanie wielorazowego worka mija się z celem. Wielorazowe worki, to poprzednia epoka, gdzie papierowe worki to była rzadkość i były dość drogie. A samo posiadanie odkurzacza było już czymś.
    Na normalnych papierowych workach (2zł sztuka) + co 3 msc filtry wychodzi średnio rocznie 40zł, przy lepszych workach 70zł. Drogo? Zapewne nie.

A jeśli to drogo, to na aukcji zobacz np. : 1831810533, 1837909815, 1831938997, 1823918917...
  • Poziom 10  
    To taki workowy to jaki polecacie?
  • Poziom 10  
    Rozumiem, że on jest bardzo dobry i nie będzie się psuł. Ja nie odkurzam bardzo dużo. Maksymalnie 10-15 minut dziennie :D, ale chcę, aby sprzęt posłużył mi długo. te 1600W to nie będzie mało, nie będzie słabo ciągnął?
  • Specjalista AGD
    mati251195 napisał:
    Rozumiem, że on jest bardzo dobry i nie będzie się psuł. Ja nie odkurzam bardzo dużo. Maksymalnie 10-15 minut dziennie :D, ale chcę, aby sprzęt posłużył mi długo. te 1600W to nie będzie mało, nie będzie słabo ciągnął?

Za tą cenę nie kupisz bardzo dobrego.
    W dzisiejszych czasach sprzęt musi się dość szybko popsuć.
    Poza tym pozostaje czy ma się więcej szczęścia czy pecha.

Zależy co chcesz odkurzacz. Moc całkiem spora.
  • Poziom 10  
    Chce żeby dobrze ciągnął i się nie psuł. Mam taki stary odkurzacz, bardzo dobrze ciągnie, ale silnik niestety odmówił posłuszeństwa. Po naprawie za kilka tygodni znowu to samo. Co zrobić, jak go zregenerować za w miarę niską kwotę?
    Marka Zelmer Predom i jeszcze jakiś inny, podobny albo nawet ten sam model. Chodzi o to, że jak go włączę to po chwili strasznie śmierdzi, co w konsekwencji powoduje spalenie.
  • Specjalista AGD
    mati251195 napisał:
    Chce żeby dobrze ciągnął i się nie psuł. Mam taki stary odkurzacz, bardzo dobrze ciągnie, ale silnik niestety odmówił posłuszeństwa. Po naprawie za kilka tygodni znowu to samo. Co zrobić, jak go zregenerować za w miarę niską kwotę?
    Marka Zelmer Predom i jeszcze jakiś inny, podobny albo nawet ten sam model. Chodzi o to, że jak go włączę to po chwili strasznie śmierdzi, co w konsekwencji powoduje spalenie.

Więc prawdopodobnie naprawa była źle przeprowadzona / nieskuteczna lub uszkodziło się coś innego.
    Serwis powinien określić co się stało i jaka będzie kwota naprawy. Ale konkretna naprawa będzie pewnie nieopłacalna. Ja np. przy wymianie spalonego wirnika, wymieniam łożyska (konkretne, a nie jakieś za 2zł), szczotki jak są już dość krótkie, mycie turbin, ogólne czyszczenie, wymiana filtrów. Przy nowszych odkurzaczach to koszty masz: wirnik 55+ łożyska + podkładka i sprężyna dociskowa 20+ 2 kpl szczotek (w nowszych zelmerach wymienia się razem ze szczotkotrzymaczami) 30+ robota 50+ filtry (tu z filtrem HEPA) 30=185zł. W takim starym to cena wirnika i łożysk podobna, robota też (choć może być większa, bo więcej syfu).
    Czasem usterka jest inna. Wyłącznik, upalony przewód, filtr PZ... Naprawa taka nie przekracza 50zł.
    Jak ktoś nie wymienia filtrów (tym bardziej na wylocie), to silnik się przegrzewa). Chcąc używać długo bezawaryjnie odkurzacza, należy odpowienio często wymieniać worki (przy odkurzaczach workowych) i filtry powietrza. Wskazane to jest także dla naszego zdrowia. Aby nie hodować sobie mikroorganizmów a potem jesz rozdmuchiwać.
  • Poziom 1  
    Za 300 zł - napewno nie kupisz ŻADNEGO dobrego ani trwałego odkurzacza.

1. "Ale te filtry można myć pod bieżącą wodą? To jaki odkurzacz polecacie?" - Żadnego filtra nie myje sie wodą!!! Filtr można jedynie otrzepać/wytrzepać/wyrzucić = kupić nowy.
    2. Odkurzacze wodne = ZAKURZACZE!!! Szeroko reklamowane odkurzacze wodne to niestety wielki syf i tandeta - lepsze są już najtańsze workowe! Poświeć latarką wieczorem w wylot powietrza takiego odkurzacza to zobaczysz jakie cudo kupiłeś...