Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBwayPCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki program do rysowania schematów automatyka -elektryka

02 Gru 2004 10:01 22579 10
  • Poziom 12  
    Witam jaki polecacie program do rysoawnia schematów elektrycznych z elementami automatyki.Testowałem Protela (zaambitny za skomplikowany) eagle jet ok ale w wersji free ma ograniczenia do jednej strony - moje schematy będą wielo stronicowe A4.Więc co by mogło spełniać te wymagania? Co polecacie?
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 18  
    Poszukaj na Elektrodzie DCCAD - prosty programik pod DOSa, można tworzyć własne elementy.
  • PCBwayPCBway
  • Poziom 22  
    jeśli chodzi o protela to nie musisz zaraz używać DXP bo jakieś stare wersje spokojnie wystarczą a i zajmują mało miejsca na dysku
  • Poziom 12  
    Protela kiedyś już uzywałem ale jest w nim kłopot z bibliotekami elementów .Są agłównie do elektroniki a ja potrzebuję automatykę czyli styczniki przekaźniki itp . Znalazłem elcad-a ale tam jest ograniczenie do 6 stron
  • Poziom 32  
    Ja robiłem kiedys jeszcze na schematiku protelowym (dos) biblioteki do automatyki styczniki termiki wyłaczniki i co sie dało. Jest to troche pracy ale potem sie fajnie rysuje. tak ze jesli nie znajdziesz nic co ci spasuje to sciagnij sobie protela tylko wersje nawet starsze niz 99se i owinienes sobie poradzic.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Tani i wygodny to see2000 a zaawansowany (drogi) wscad
  • Poziom 16  
    Odswiezam temat. Potrzebuje do firmy jakis dobry program do rysowania projetkow ukladow automatyki. W tej chwili mamy SEE Electrical ale nie jestem z niego zadowolony. Co polecacie na dzien dzisiejszy ?
  • Specjalista Automatyk
    Tylko EPLAN w polskiej wersji językowej, z ogromnymi bibliotekami, zadzwoń do abmicro.
    Wawrzo.
  • Poziom 16  
    Przetestowalem juz troche programow. Jak na razie spodobal mi sie WSCad. Eplan tez ciekawy. PC Schematic jest za slaby do projektowania na poziomie (slaba baza elementow) ELCad tez jakos mi nie przypadl do gustu. Dziekuje za sugestie i pozdrawiam