Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

rysowanie schematów automatyki

05 Lis 2012 21:59 2715 6
  • Poziom 8  
    Witam,
    Pilnie poszukuję wskazówek dotyczących wyboru programu do rysowania schematów elektrycznych automatyki. Chodzi mi o program pozwalający wykonywać rysunki niedużych układów sterowania. I jeszcze żeby miał dostępne tutoriale.
    Takie są moje życzenia na dzisiaj.
    Z góry dziękuję za odpowiedź.
    Krzysztof__G
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Użytkownik obserwowany
    Eplan najbardziej rozpisany jest.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • Poziom 14  
    krzysztof__g napisał:
    Witam,
    Chodzi mi o program pozwalający wykonywać rysunki niedużych układów sterowania

Niedużych, to pojęcie względne. Osobiście polecam PCSchematic. Posiada bazę produktów automatyki. Cenowo bardzo konkurencyjny.
  • Poziom 20  
    Witam,

Też podzielam to zdanie. E-Plan to "kombajn" profesjonalny i bardzo drogi. PC Schematic do prostych zastosowań może być, nawet wersja demo umożliwia tworzenie prostych schematów (i dokumentacji)
  • Specjalista Automatyk
    U mnie w firmie robimy dokumentacje w dwóch programach:Eplan / WsCad.
  • Poziom 14  
    noplis napisał:
    E-Plan to "kombajn" profesjonalny i bardzo drogi.

Istnieją również wersje demo/prezentacyjne E-plana (przynajmniej jeszcze do niedawna tak było), które działają prze rok czasu.
  • Poziom 11  
    Cytat:
    Istnieją również wersje demo/prezentacyjne E-plana (przynajmniej jeszcze do niedawna tak było), które działają prze rok czasu.

Dokładnie wersja Edukacyjna działająca rok od rejestracji :)
    Niekompatybilna z wersją komercyjną.

Mówiąc o cenie Eplana warto wspomnieć też o której z wersji mówimy bo rozpiętość cenowa jest BARDZO duża.

Po szczegóły zapraszam na forum.