Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie Sygnału TV/ kabel telewizyjny i internetowy...

12 Paź 2011 21:27 2280 8
  • Poziom 10  
    Witam was wszystkich, chciałem was prosic o radę i pomoc w pewnej sprawie.. Mianowicie chciałbym doprowadzić internet do mojego PC, na początek może wam opisze jak wygląda cała instalacja u mnie w domu, posiadam dwa telewizory podlaczone przez kabel od telewizji, jeden jest w salonie (z tej strony kabel wchodzi do domu), pozniej jest pociagniety do pokoju obok i tam stoi telewizor. Do mojego pokoju natomiast idzie kabel, ale jest to kabel internetowy i tu pada pytanei, jak to zrobic abym mogl w tym samym pokoju miec i kabel telewizyjny i internetowy. jest to mozliwe?
  • Poziom 27  
    Narysuj to jakoś bo ja nic z tego nie rozumiem,damy radę tylko opisz to sensownie.
  • Poziom 10  
    Wybacz :).. Jeszcze raz spróbuje, jak nie zrozumiemy się to narysuje ;p..
    Więc chodzi o pokój w którym mam kabel podpięty do modemu i w tym pokoju chciałbym również postawić telewizje (dokładnie do PC) pytanie brzmi czy jest to możliwe i jakim spsobem. Natomiast mam już rozdzielony podobnie kabel z Salonu(Można nazwać to bazą) idzie kabel do pokoju obok w którym stoi drugi telewizor. Czyli mamy trzy pomieszczenia, Salon ----> Pokój 1 (TV) ----> Pokój 2 (internet - i tu chce kolejny TV)
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Rysunek 20 sekunda zajął więc bez szaleńśtw :)..
    Legenda:
    niebieska kreska - kabel telewizyjny
    pomarańczowo podobna kreska - Kabel internetowy
    czerwony kwadracik - TV w salonie
    Zielony prostokącik - TV w pokoju 1
    Czarny prostokącik - modem w pokoju 2

Tak wyglada rozstawienie u mnie w domu..

Rozdzielenie Sygnału TV/ kabel telewizyjny i internetowy...
  • Poziom 38  
  • Poziom 10  
    Dobrze, powiem tak, jestem kompletnie w tym zielony..
    Wiem, że w salonie jest splitter, nie wiem jaki bo to jest "standardowy" który Vectra daje, jeżeli to oni w ogóle zakładali.
  • Poziom 39  
    Kabel z kablówki masz w pierwszym pokoju podzielony specjalnym rozdzielaczem na TV i IP. Dajesz więc na kablu idącym od tego rozdzielacza do TV kolejny rozdzielacz, tym razem już zwykły (np: Signal R2 lub Telmora RMF-2). Z jednego wyjścia tego rozdzielacza idziesz do TV w pokoju 1, z drugiego wyjścia do TV w drugim pokoju (no, trzeba ścianę pewnie będzie przewiercić).

! Nie wolno dzielić sygnału idącego z zewnątrz domu do rozdzielacza Vectry ani do modemu IP zwykłym dzielnikiem telewizyjnym (czyli, takim jak wyżej), bo można wprowadzić zakłócenia do Internetu i mieć problemy z Internetem (mały problem) lub z kablówką (o, większy problem...).!