Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki agregat do zasilania urządzenia typu booster ?

matt313 18 Oct 2011 16:10 1843 2
    matt313
    Level 1  
    Witam, jestem tu nowy i kompletnie się nie znam a potrzebuje pomocy (info).
    Czy może ktoś wie czy da się użyć następującej konfiguracji: chce kupić agregat prądotwórczy tak żeby go móc podłączyć do boostera, czyli takiego prostownika samochodowego, którym można w razie wyładowania akumulatora, podłączyć i w ciągu kilkunastu sek uruchomić auto. Mam taki booster, na 220V, używałem go wielokrotnie, i super działa, ale podłączałem go do sieci 220v. Prowadzę firmę transportową i często się zdarza, że jakieś auto w zimę nie odpala z rana (bo np ktoś zostawił na światłach) Do tej pory korzystałem z sieci 220 ale zmieniłem miejsce siedziby i nie mam już dostępu. Potrzebuję porady czy to da się zrobić i jakie parametry musiał by mieć taki agregat, do wydania mam 3-4tys na ten cel.
    Pozdrawiam wszystkich elektroników na tym forum.
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    kreslarz
    Level 35  
    Nie wiem jakie masz samochody, czy na napięcie 12, czy 24V, ale wydaje mi się , że zainstalowanie na wózku akumulatora 12 lub 24V o pojemności 230 Ah (np. taki Link) znakomicie spełni rolę boostera. Ładowanie go można przeprowadzać nocą, a rano próbować nim "odpalać" samochody. Takie praktyki stosowano kiedyś na bazach transportowych i sprawdzały się bez problemów. Ważne jest, żeby akumulator 12V (lub 2 szeregowo dla 24V) były nowe i sprawne, oraz posiadały przewody rozruchowe o odpowiednim przekroju, a wózek na którym będą przewożone miał odpowiednią wytrzymałość.
    190_Wojciech
    Level 20  
    Podaj model lub parametry tego bostera postaramy się pomóc. Ew możesz wziąć pod uwagę pomysł kreślarza który też ma swoje zalety.