Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

W jaki sposób podłączyć kompresor (sprężarkę) do zaworu kulowego 1"

19 Paź 2011 14:34 7174 5
  • Poziom 17  
    Witam,
    bardzo proszę o informację w jaki sposób podłączyć kompresor powietrza (standardowy 25 litrowy firma Bass Polska kupiony w hipermarkecie) do zaworu kulowego 1-calowego, który to zawór jest częścią systemu nawadniania w ogrodzie przydomowym. Chciałbym w ten sposób przedmuchać system nawadniania z resztek wody przed nadchodzącymi pomału mrozami. Szukałem, ale niestety nie mogę znaleźć żadnych złączek.
  • Poziom 42  
    Najprościej iść do hipermarketu i poprosić sprzedawcę,aby dobrał, do końcówki, którą jest zakończony wąż sprężarki, złączkę, która będzie pasować do zaworu kulowego 1", ( nie wiem jak on jest zakończony--gwint wewnętrzny 1",a może gwint zewnętrzny 1",może inny gwint, może końcówka do założenia węża i tu znowu jaki rozmiar).
  • Poziom 17  
    Niestety nie ma w hipermarketach tego typu złączek. Odnośnie złącza w sprężarce i gwintu w zaworze kulowym - sprężarka ma typowe szybkozłącze do którego podpina się np. końcówkę do pompowania kół albo np. pistolet lakierniczy (oczywiście za pomocą węża). Gwint na zaworze kulowym to gwint wewnętrzny 1".
  • Pomocny post
    Poziom 43  
  • Poziom 17  
    kkknc napisał:
    Robisz redukcje wkręcasz złączkę i gotowe. Tak to wygląda u mnie.

O to chodziło. Dziękuję.