logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Wymiana gaźnika Aisan na Weber w CC 700 – co zmienić, na co uważać?

04 Gru 2004 17:28 6201 4
  • #1 1036089
    Konto nie istnieje
    Konto nie istnieje  
  • #2 1036117
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Posty: 23620
    Pomógł: 1923
    Ocena: 3622
    Aisan i weber to dwie całkiem inne bajki. Pierwszy jest gaźnikiem jednoprzelotowym, sterowanym elektronicznie. Drugi to zwykły gaźnik dwuprzelotowy, zamieinny z gaźnikiem FOS.
    Aisany stosowano w autach z katalizatorem. Bezpośrednia przekładka jest raczej niemożliwa. Aisan posiada całą elektronikę z urządzeniem sterującym, silnikiem krokowym sterującym powietrzem ... A Weber chodzi czysto mechanicznie.
  • #3 1036213
    Borys20
    Poziom 12  
    Posty: 70
    Ocena: 1
    ponos wlasnie wystarczy wsadzic gaznik z kolektorem i wypieprzyc elektronike (poodpinac wszystkie czujniki) i jezdzic. Ponoc weber jest lepszy bo ekonomiczniejszy niz FOS (z bisa)
  • #4 2054685
    PH
    Poziom 2  
    Posty: 4
    w bisie były też webery. znam egzemplaże palące 3,5 w trasie. z fos-em było to raczej niemożliwe.
  • #5 8233606
    jacc700
    Poziom 10  
    Posty: 20
    Ocena: 6
    Przekładka jest jak najbardziej możliwa.Oto,co trzeba zamienić:


    linka ssania (aisan ma dużo dłuższą, starą linkę można skrócić z pancerzem)
    linka gazu ( inny kąt wygięcia prowadzenia linki)
    termostat (aisanowy ma 3 króćce, fosowy i weberowy tylko 2)
    trójnik wody (trzeba wykręcić zawór dwudrożny a na jego miejsce wstawić czujnik temperatury-wykręcony z kolektora aisanowego)
    rura wodna (można zostawić czujnik temperatury wody,albo zaślepić otwór po nim)
    kopułka na gaźniku (musi być z konkretnego gaźnika)
    od obudowy filtra powietrza trzeba odkręcić "zbiornik dodatkowego powietrza"
    odczepić pochłaniacz par paliwa
    odma
    moduł zapłonowy (aisanowy ma oznaczenie 211A, fosowski 210)
    przewód do serwa hamulcowego (do Fosa nie jest dzielony w połowie)
    sonda lambda- można obciąć przewód,albo wykręcić sondę i zaślepić otwór po niej
    zbiornik paliwa-trzeba zaślepić przewód do odprowadzania par paliwa
    Oczywiście kolektor ssący z gaźnikiem i niestety metodą chałupniczą trzeba dorobić wspornik linki gazu na rurze zawieszenia silnika.
REKLAMA