Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Automatyczny wyłącznik bojlera

mkarol89 02 Lis 2011 13:29 3189 6
  • #1 02 Lis 2011 13:29
    mkarol89
    Poziom 8  

Witam, mam taki mały problem. Moi współdomownicy często podłączając bojler do grzania wody zapominają go wyłączyć (co doprowadziło do gigantycznego rachunku). Odrazu zaznaczam że automatyczne gniazdka nie wchodzą w gre.
    Chciałbym zbudować urządzenie, które po wciśnięciu włącznika włączyłoby przepływ prądu a po godzinie automatycznie odłączyło. Chodzi o to, żeby bojler automatycznie po godzinie sam się wyłączył. Czy ktoś dysponuje schematem takiego urządzenia? Jest coś takiego do kupienia na aukcji, ale kosztuje 60PLN a to troche jednak drogo.

• #2 02 Lis 2011 14:39
    stanislaw1954
    Poziom 39  

Są różne opcje korzystania z ciepłej wody(z bojlera elektr.). Kilka lat temu miałem bojler podłączony na liczniku dwutaryfowym. W nocy grzał i z rana było ciepłej wody pod dostatkiem. Około południa z ciepłą wodą bywało różnie, ale o godź. 13 włączał się znowu na 2 godź. więc jeszcze nie było źle . Pod wieczór często brakowało, więc pretensje.Kobiety nie potrafią zrozumieć, że bojler ma ograniczoną ilość wody, a każde pobranie ciepłej wody= dolaniu zimnej do bojlera.Nie pomogły żadne tłumaczenia,ani prośby, żeby płukanie naczyń robić zimną wodą, to ciepłej starczy na dłużej. W końcu nie wytrzymałem.Założyłem bojler grzany z CO i wreszcie mam spokój.Wydatek na energię elektryczną znacznie zmalał. A ja mam święty spokój ,czasem tylko mówię " chcesz mieć ciepłą wodę to sobie zapal w piecu".

• #3 02 Lis 2011 15:10
    1861421
    Usunięty  
  • #4 02 Lis 2011 15:21
    mkarol89
    Poziom 8  

Hmm... niewiele mi to pomoglo. :) w bloku nie ma pieca wiec zostaje tylko elektryczny. A przetlumaczenie kobiecie graniczy z cudem. :P Tak wiec ponawiam prosbe o schemat takiego urządzonka. A propo urządzenia to tak jak napisałem nie wchodzi w gre. Często jest tak, że wszyscy chcą się kąpać rano więc wieczorem bojler nie potrzebny, albo odwrotnie, wszyscy się wykąpią wieczorem a rano grzeje bez powodu.

• #5 02 Lis 2011 15:55
    stanislaw1954
    Poziom 39  

mkarol89 napisał:
    Często jest tak, że wszyscy chcą się kąpać rano więc wieczorem bojler nie potrzebny, albo odwrotnie, wszyscy się wykąpią wieczorem a rano grzeje bez powodu.
    To w takim razie lepszy byłby ogrzewacz przepływowy,bo daje ciepłą wodę wtedy gdy jest potrzebna,choć ma pewnie i wady .

• #6 02 Lis 2011 16:33
    mkarol89
    Poziom 8  

stanislaw1954 napisał:
    mkarol89 napisał:
    Często jest tak, że wszyscy chcą się kąpać rano więc wieczorem bojler nie potrzebny, albo odwrotnie, wszyscy się wykąpią wieczorem a rano grzeje bez powodu.
    To w takim razie lepszy byłby ogrzewacz przepływowy,bo daje ciepłą wodę wtedy gdy jest potrzebna,choć ma pewnie i wady .

Na to też wpadłem ale niestety także odpada.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME