Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Defro akm uni 15 KW dużo sadzy

rs400 13 Lis 2011 13:57 10297 3
  • Poziom 2  
    Witam...
    Mam kocioł defro akm uni 15 kw już drugi rok i ciągły problem z dużą ilością sadzy w całym piecu (komora spalania, wymiennik,czopuch ).
    Konsultowałem się z serwisem, stosowałem się do ich ustawień, sam też próbowałem eksperymentować, no i nic. W ciągu tygodnia zbieram około 5 L sadzy.
    Moje ustawienia to:
    praca 12 s /80 s
    podtrzymanie 10 s / 30 min
    siła wentylatora 45%
    wentylator w podtrzymaniu 25 s / 30 min
    klapka wentylatora uchylona na 1/3
    Zamontowałem dodatkową kratkę nawiewną do kotłowni.
    Palę orginalnym ekogroszkiem z kopalni Juliusz Kazimierz. Próbowałem oczywiście innym, ten okazał najlepszy.
    Dla pewności zrobię ekspertyzę ciągu kominowego.
    Zaobserwowałem, że bardzo duże ilości dymu pojawiają się przy przejściu w stan podtrzymania, ale też widać dym w stanie pracy.
    Bardzo mnie to zastanawia, bo dla porównania w palniku retortowym u sąsiada nie widać dymu w żadnym z wymienionych stanach.
    Nasunęła mi się myśl, iż przyczyną może być sam palnik, którego praca powoduje wydzielanie się dymu. Do palnika rynnowego paliwo podawane jest
    poziomo, co skutkuje osuwaniem się żaru i odkryciem nadpalonego dymiącego ekogroszku. W retorcie takiej sytuacji nie ma, bo palliwo podawane jest od spodu, a żar na górze blokuje
    wydzielanie się dumu i zarazem produkcji sadzy.To jest moje spostrzeżenie, być może błędne .
    Dlatego jeśli ktoś miał lub ma taki sam problem,to proszę o odpowiedź.
  • Poziom 1  
    Witam kolegę, użytkuję taki sam kocioł także od roku. Wcześniej się nad tym nie zastanawiałem, ale w rzeczy samej trochę tej sadzy się osadza. Trudno mi teraz określic, ile jej w tygodniu wyjmę. Piec czyszczę średnio raz w tygodniu, więc po czyszczeniu napiszę, jeżeli będziesz jeszcze zainteresowany.
    Mam jednak inne pytania do Ciebie odnośnie eksploatacji pieca, może nie tyle pytania co chciałbym wymienic się doświadczeniami co do eksploatacji. Proszę kontakt na forum lub na maila do mnie: garon(malpa)poczta.onet.pl Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Krótki temat, ale dołącze. użytkuje defro akm uni 15 od stycznia 2012. jest ok, ale kilka rzeczy chciałbym poprawić. na końcu rynny zostaje mi duzo niedopalonego groszku/popiolu, zar jest tylko w pierwsze czesci rynny. podawanie 8sek, przerwa 40s, dmuchawa 25%. w podtrzymaniu nie podaje nic (ustawilem 30sek co 1godz, tak jest ok), wentylator w podtrzymaniu 25sek co 5min (utrzymuje się większy żar, ładunek sie nie zdąży wypalić bo po 15 minutach (trzech przedmuchach) przechodzi do pracy). Co z tymi resztkami na końcu? Pomożecie, może już to przerobiliście?, sadzy tez jest troche ale idzie wytrzymać (max3litry z 120kg groszku)
  • Poziom 10  
    nic na sadzę nie poradzisz palnik rynnowy nie jest dobrym rozwiązaniem
    dla węgla, możesz palić pelletem, tylko palnik retortowy nie kopci.
    może szukaj innego węgla będzie mniej sadzy.