Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Premium 370 Dci 2004 r - ciśnienie powietrza wychodzące na naczepę

10 Dec 2011 01:44 4194 6
  • Level 16  
    Witam. Mam kolejny problem z samochodem Renault Premium 370 DCi z 2004 roku . Gdy jadę autem z załadowaną naczepą, to naczepa bardzo słabo hamuje, natomiast gdy jest pusta hamuje poprawnie. Pomyslalem ze sprawdze tą naczepę pod innym autem. Pod innym autem czy jest pusta czy pełna hamuje super. Kolejną rzeczą jaka zrobiłem w tej sprawie, to było sprawdzenie ciśnienia jakie daje samochód na naczepę. Pokazało mi na manometrze 7.5 bar, co jest mało. I moje pytanie brzmi , jak zwiekszyć ciśnienie powietrza wychodzące na naczepę?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • User removed account  
  • Level 16  
    Gdybym wymienił zawór czteroobwodowy, zakładając że zawór sterowania przyczepą jest dobry, to ciśnienie na tym czteroobwodowym jakoś się reguluje?
  • User removed account  
  • Level 16  
    Ok , zobacze jak to tam jest , spróbuje to naprawić. O rezultacie poinfomuje. Pozdrawiam.
  • Level 23  
    7,5 to nie jest mało. Norma to 8,5 ale i tak większość hamowań to ciśnienie na poziomie 3-4 bar. Na zaworze czteroobwodowym w premium raczej nie nie reguluje się redukcji tylko ciśnienia otwarcia i odcięcia obwodów. Reduktor jest obok akumulatorów. Ja skupiłbym się na zgraniu ciągnika z naczepą bo tu chyba jest problem .Jeśli naczepa jest z EBS i kabel łączący jest siedmioprzewodowy to brak odpowiedniego ciśnienia hamowania zapisałby się jako błąd w EBS naczepy.
  • Level 16  
    Witam. Troche czasu minęło od rozwiazania problemu. A więc wystarczyło ze pobawiłem sie srubką przy czteroobwodowym i pomogło. Dziękuję za podpowiedz. Pozdrawiam.