Witam kolegów, pół roku temu wymieniane były świece, przewody oraz moduł zapłonowy (padł) i wszystko było ok przez te pół roku. Wczoraj pojawił się problem brak mocy na ciepłym siniku. Założona nowa pompa paliwa, zmieniłem uszczelkę kolektora ssącego (była w kawałkach) i napięcie na MAP-ie z 2,5V spadło do ok 1,7V na jałowym. Niestety samochód jak nie przyspieszał tak nie przyspiesza. Zaślepiony EGR, wymyta przepustnica, sprawdzony rozrząd oraz ciśnienie sprężania. Jak samochód wystygnie to jest ok do momentu jak się trochę nagrzeje. Jak się wciśnie gaz w podłogę to jest trochę lepiej, zapala się check (nie mam złącza niestety żeby odczytać błędy). Czy może być problem z czujnikiem położenia wału ?? Pod obciążeniem przy dodawaniu gazu auto ma "czkawkę" słychać zawór bezpieczeństwa na filtrze powietrza jak się otwiera.