Witam wszystkich serdecznie,
Jakiś czas temu (w styczniu) kupiłem drugie auto w domu. Wszystko wydawało się być wpożądku, aż od jakiegoś czasu dziwnie zaczą pracować, moc spadła, dźwięk silnika się zmienił. Auto ma instalację LPG ale objawy są takie same jak na benzynie.
A więc chcąc sprawdzić czy pali na każdym z cylindrów odłączałem po kolej przewody wysokiego napięcia z świec i sprawdzałem czy jest jakaś zmiana w pracy silnika. Zacząłem od pierwszego cylindra od rozrządu i okazało się że na ostatnim cylindrze po wyjęciu przewodu nie było żadnej różnicy.
Następnie odpiołem przewody z cewki zapłonowej i zmieżyłem rezystancję obu cewek były takie same co dobrze świadczy o cewce.
W między czasie podmieniłem też przewód wysokiego napięcia z innego cylindra ale to nie pomogło nic.
Tak więc podejrzewam że sygnał elektryczny nie dochodzi do cewki zapłonowej jest tam taka złączka 4pinowa. Podłączył bym tam oscyloskop pod tą załczkę ale nie mam bladego pojęcia jakiego rzędu mogą być napięcia doprowadzone do cewki. Nie chcę zepsuć oscyloskopu oczywiście.
Proszę o pomoc w temacie lub jak macie swoje pomysły na temat mojej awari chętnie posłucham.😃 Dodatkowo chciałbym usłyszeć zdanie badziej doświadczonych kolegów w temacie prądów i napięć panujących w układzie zapłonowym. 😃
Jakiś czas temu (w styczniu) kupiłem drugie auto w domu. Wszystko wydawało się być wpożądku, aż od jakiegoś czasu dziwnie zaczą pracować, moc spadła, dźwięk silnika się zmienił. Auto ma instalację LPG ale objawy są takie same jak na benzynie.
A więc chcąc sprawdzić czy pali na każdym z cylindrów odłączałem po kolej przewody wysokiego napięcia z świec i sprawdzałem czy jest jakaś zmiana w pracy silnika. Zacząłem od pierwszego cylindra od rozrządu i okazało się że na ostatnim cylindrze po wyjęciu przewodu nie było żadnej różnicy.
Następnie odpiołem przewody z cewki zapłonowej i zmieżyłem rezystancję obu cewek były takie same co dobrze świadczy o cewce.
W między czasie podmieniłem też przewód wysokiego napięcia z innego cylindra ale to nie pomogło nic.
Tak więc podejrzewam że sygnał elektryczny nie dochodzi do cewki zapłonowej jest tam taka złączka 4pinowa. Podłączył bym tam oscyloskop pod tą załczkę ale nie mam bladego pojęcia jakiego rzędu mogą być napięcia doprowadzone do cewki. Nie chcę zepsuć oscyloskopu oczywiście.
Proszę o pomoc w temacie lub jak macie swoje pomysły na temat mojej awari chętnie posłucham.😃 Dodatkowo chciałbym usłyszeć zdanie badziej doświadczonych kolegów w temacie prądów i napięć panujących w układzie zapłonowym. 😃