Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Prosz, dodaj wyj徠ek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Benq Joybook P52 - gniazdo zasilania, przegrzana p造ta, migotanie obrazu

utoll 16 Gru 2011 01:51 10786 38
  • #1 16 Gru 2011 01:51
    utoll
    Poziom 11  

Witam

Jestem posiadaczem 5-cio letniego laptopa BENQ Joybook P52.
    Jego konfiguracja to:
    Procesor AMD TL-60 (2,0GHz) zmieniony z oryginalnego TL-52 (1,6GH)
    2GB Ramu
    Dysk twardy 250GB (oryginalny by 100GB).
    Karta graficzna ATI X1600M.

Parametry przy WIN XP bardzo dobre tylko jak wiadomo laptop by przegrzewany cz瘰to i g瘰to.
    Zw豉szcza przy grach lub plikach graficznych.

I pewnego dnia zasilacz zacz掖 przerywa zasilanie i laptop mia takie to objawy:
    a. Migotanie pod鈍ietlenia monitora - jakby pr康 z zasilacza zanika i brakowa這 go na pod鈍ietlenie
    b. przy pr鏏ie w陰czenia komputera bez baterii okazuje si 瞠 zasilacz tak cz瘰to przerywa dostaw pr康u 瞠 laptop musi si posi趾owa resztkami pr康u z baterii (Bateria te jest tak zuzyta 瞠 nie wystarcza nawet na 15 minut pracy).
    c. 瞠by laptop chodzi musz kr璚i wtyczk zasilacza przy gnie寮zie zasilaj帷ym.
    d. przez kombinowanie z gniazdem zasilaj帷ym miejsce to bardzo si rozgrzewa.

Postanowi貫m rozebra laptopa i sprawdzi co tam si dzieje.

Benq Joybook P52 - gniazdo zasilania, przegrzana p造ta, migotanie obrazu Benq Joybook P52 - gniazdo zasilania, przegrzana p造ta, migotanie obrazu Benq Joybook P52 - gniazdo zasilania, przegrzana p造ta, migotanie obrazu Benq Joybook P52 - gniazdo zasilania, przegrzana p造ta, migotanie obrazu

Benq Joybook P52 - gniazdo zasilania, przegrzana p造ta, migotanie obrazu Benq Joybook P52 - gniazdo zasilania, przegrzana p造ta, migotanie obrazu

Przewody na karcie WiFi. Ostro積ie. Styki s bardzo delikatne. Sam uszkodzi貫m jeden z nich.

Ca豉 p造ta w du瞠j rozdzielczo軼i.

Benq Joybook P52 - gniazdo zasilania, przegrzana p造ta, migotanie obrazu Benq Joybook P52 - gniazdo zasilania, przegrzana p造ta, migotanie obrazu

Rozkr璚i貫m laptopa i okaza這 si 瞠 gniazdo zasilania ma lu幡y styk i nie styka si z p造t g堯wn.

Gniazdo zasilania z g鏎y.

Gniazdo zasilania od spodu.

TUTAJ POJAWI SI PROBLEM

Jak wida na zaznaczonym lucie nie styka si on z p造t g堯wn.

Po陰czenie to wyczy軼i貫m i zalutowa貫m ponownie, ale jak wida nie by這 za bardzo do czego tego przylutowa.

Przez jakie 2 tygodnie by這 spokojnie ale po tym zn闚 to samo.
    Zasilacz sprawdzi貫m - napi璚ie jest stabilne i dzia豉 prawid這wo. Da貫m go do ma貫go serwisu i powiedzieli 瞠 za 160z wymieni gniazdo zasilania i b璠zie ok. ale nie do ko鎍a ten serwis jest przekonany czy to gniazdo zasilania.

Styk ten nie ma 瘸dnego pod這瘸 do lutowania i wszystko wisi w powietrzu.

Wi璚 czy kto mo瞠 mi powiedzie jak to mo積a naprawi, od czego ten styk uszkodzony jest? Albo czy mo積a przylutowa jaki przew鏚 瞠by przepu軼i pr康 z tej wystaj帷ej n騜ki gniazda zasilania do miejsca gdzie powinno to zasilanie trafi?

Czy lepiej zanim zabior si za 3 godzinne rozbieranie laptopa zam闚i gniazdo zasilania i je zamieni. i kt鏎e gniazdo kupi.

B璠e bardzo wdzi璚zny za pomoc.

W razie potrzeby mog te podes豉 fotki w lepszej rozdzielczo軼i.

Przy okazji rozbierania sprz皻u napotka貫m si na to urz康zenie

Ma貫 z陰cze antenowe kt鏎e standardowo jest zakryte przez obudow laptopa.

Ten laptop ma mo磧iwo嗆 wbudowania tunera DVB-T. na kartach rozszerze nie widzia貫m go wiec pytanie: Czy ma kto taki tuner do sprzedania ?

Benq Joybook P52 - gniazdo zasilania, przegrzana p造ta, migotanie obrazu To pewnie Bluetooth.

Zale篡 mi na tym laptopie poniewa chcia貫m go wykorzysta jako Media Center do TV.
    Planuje zakup nowego TV i chcia豚ym laptopa podpi望 na sta貫 do TV a sterowanie ca造m sprz皻em zrobi za pomoc element闚 bezprzewodowych.

Dlatego te dopuszczam wlutowanie nawet kabla bezpo鈔ednio do p造ty g堯wnej bez wtyczki zasilacza i pomijaj帷 gniazdo zasilaj帷e.

O tym Media center jak mi si uda to napisze osobny temat.

Ale do rzeczy.

Wiecie czy mo積a zamontowa w tym laptopie jaki wydajnieszy uk豉d ch這dzenia? Np. Cooler z radiatorem na Procesor graficzny i osobny uk豉d ch這dz帷y na procesor. Ca這嗆 nie powinna by za du瘸 瞠by si zmie軼i這 mi璠zy 軼ian a TV (chocia my郵 瞠 to nie b璠zie problemem).
    Je郵i macie podobne pomys造 i w dodatku zrealizowane to prosz o pomoc.

0 29
  • #2 28 Gru 2011 22:21
    barteksz7
    Poziom 9  

Witam. Mia貫m podobny problem z gniazdem zasilania. Niestety u mnie sko鎍zy這 si to przepaleniem p造ty w miejscu n騜ki gniazda zasilaj帷ego zaznaczonej na jednym z foto. Niestety dw鏂h "fachowc闚" po kilku pr鏏ach ratowania kompa stwierdzi這, 瞠 p造ta jest tak spalona, 瞠 si nie da. O tym jednak postanowi貫m si przekona osobi軼ie i okaza這 si, 瞠 si da. Musia貫m tylko wylutowa gniazdo zasilania i dok豉dnie oczy軼i miejsce nadpalone i oddzieli od siebie poszczeg鏊ne warstwy miedzi (3-4 warstwy w tym miejscu). gniazda ju nie wlutowa貫m. Zamiast tego przylutowa貫m bezpo鈔ednio przewody do p造ty. W Twoim przypadku nie jest jeszcze tak 幢e. Moim zdaniem wystarczy w jaki spos鏏 usztywni gniazdo zasilania i od g鏎y przylutowa obluzowan n騜k do jakiego miejsca "+" (np. bezpo鈔ednio za gniazdem zasilania s dwie kosteczki, chyba jakie rezystorki i przez nie p造nie "+"). U mnie to dzia豉. Lepiej nie czeka z napraw bo jak wspomnia貫 mocno si grzeje gniazdo zasilania. Mia貫m dok豉dnie takie same objawy. Tydzie temu naprawi貫m kompa i jeszcze dzia豉:) Mam nadziej, 瞠 cho troch pomog貫m. Pozdrawiam

0
  • #3 28 Gru 2011 22:38
    marcon13
    Poziom 12  

Dok豉dnie tak jak kolega barteksz7 napisal. U mnie pad lutowniczy by poprostu przepalony przez jakiego fachmana tak 瞠 nie da這 si ju przylutowa nic w to miejsce. Kawa貫k przewodu odizolowanego z dw鏂h stron. Jeden koniec do gniazda, drugi do pierwszej po drodze "kosteczki" ;). Defacto chyba faktycznie wchodzi造 2 rezystory po drodze r闚nolegle ze sob. A od czego jest ten pin? Miernik do r瘯i i jazda

0
  • #4 02 Sty 2012 23:57
    utoll
    Poziom 11  

Witam
    Kupi貫m gniazdo zasilania ale podejrzewam 瞠 te mam p造t przepalon na zaznaczonym przeze mnie miejscu. bo ju raz tam pr鏏owa貫m to podlutowywa.

Prosz narysujcie jak pod陰czy t przepalon n騜k ? gdzie pod陰czy kabel bezpo鈔ednio z tej n騜ki?

Z g鏎y dzi瘯uje za pomoc.
    Ps. Zdj璚ia z remontu jak wr鏂 z wyjazdu s逝瘺owego.

0
  • #5 03 Sty 2012 01:00
    Vogelek23
    Poziom 34  

utoll napisa:
    Prosz narysujcie jak pod陰czy t przepalon n騜k ? gdzie pod陰czy kabel bezpo鈔ednio z tej n騜ki?
    Usun望 PL7 i PL17, za 鈔odkowy pin po陰czy link 1-1,5mm² bezpo鈔ednio z "wej軼iem" PF1 (przyci望 pin tak, aby nie dotyka p造ty).
    Rozwi您anie bardzo nieeleganckie (zwi瘯sza si nieco poziom zak堯ce, przedostaj帷ych si z zasilacza), ale skuteczne.

0
  • #6 09 Sty 2012 02:30
    utoll
    Poziom 11  

Dzi瘯i za schemat.

B璠zie ci篹ko....
    Dam zna po weekendzie co i jak.
    Pozdrawiam

1
  • #7 09 Sty 2012 02:54
    Vogelek23
    Poziom 34  

utoll napisa:
    B璠zie ci篹ko....
    Je郵i Kolega nie czuje si na si豉ch wykona to samodzielnie, ka盥y porz康ny elektronik (umiej帷y lutowa na p造tach wielowarstwowych) poradzi sobie z tym zadaniem.

0
  • #8 21 Sty 2012 15:41
    utoll
    Poziom 11  

I koniec.
    Zdjecia z przelutowanego gniazda przesle pozniejna forum.
    Ale nie zrobilem tak jak pisze Vogelek23.
    Nie zrobilem tak bo prad jest na pinie zgniazda zasilania jest tez na rezystorach z tylu z dniazdem i za tym rezystorem pod spodem przy lutach.
    Ale laptop po wlaczeniu odpowiada tylko wlaczajaca sie niebieska dioda przy ikonce zasilania. Bez bateri po chwili gasnie.

Komputer nie jest uszkodzony bo doslownie na 5 sekund wlavzyl sie na koncowce baterii.
    Teraz nie laduje a tylko swieci sie niebieska dioda zasilania.

Czy to oznacza ze powinienem zrobic dokladnie tak jak Vogelek23?

Z gory dziekuje za pomoc.

0
  • #9 21 Sty 2012 23:10
    utoll
    Poziom 11  

Witam
    Serdecznie dzi瘯uje Ci za podpowied. Wida 瞠 jeste specjalist w tych sprawach.
    Na stronie gdzie mi odpisa貫 wrzuci貫m kilka nowych zdj耩 z monta簑 gniazda zasilania ale nie wed逝g twojego schematu tylko po prostu tak go wlutowa貫m.
    Ale chyba 幢e zrobi貫m bo laptop nie startuje.
    Przy pod陰czonym zasilaczu tylko niebieska dioda przy ikonie zasilania sie zapala.
    Laptop nie startuje.
    O dziwo sprawdzi貫m na kilku elementach przy gnie寮zie zasilania czy pr康 dochodzi do p造ty i napi璚ie jest.
    Czy to oznacza 瞠 dobrze wlutowa貫m a problem jest w czym innym czy to oznacza 瞠 gniazdo zasilania jest 幢e wlutowane.
    Napisa貫 mi 瞠 PL7 i PL17 powienienem wylutowa ale napi璚ie na tych elementach jest.
    Dlatego prosz Ci zaznacz na zdj璚iu kt鏎e jest poni瞠j gdzie mam przylutowa ten przew鏚 1mm2?
    Z g鏎y dzi瘯uje i przepraszam za takie pro軸y ale jestem naprawde laikiem w takich sprawach.

Jeszcze chcia豚ym tylko doda 瞠 nie zale篡 mi na gnie寮zie zasilania tylko na sprawnym laptopie.
    Czy mo積a przewody bezpo鈔ednio wlutowa w p造t g堯wn? Je郵i tak to gdzie.

Poni瞠j zdj璚ie wyczyszczonego miejsca przed wstawieniem nowego gniazda

Z pod spodu.

Napi璚ie jest na n騜kach ale nie tylko. Jest te na p造cie g堯wnej.

Napi璚ie jest nie tylko na n騜kach ale i przy niekt鏎ych elementach zraz przy gnie寮zie zasilania, co mo瞠 oznacza 瞠 pr康 dochodzi.

<hr>

MUSZE SI JESZCZE PRZYZNA 浩 PRZEZ PRZYPADEK ZROBIΒM KR紘KIE SPI犴IE GDY PRZYΜ玆ΒM MIERNIK DO N荅KI ZWAR W ZAZNACZONYM MIEJSCU I POSZx MOCNA ISKRA!! (kurw..........aaaaaa).

ALE LAPTOP JAK PISAΒM JU WCZE吉IEJ ODPALI NA BATERII NORMALNIE.
    TYLE 浩 BATERIA ROZxDOWANA I PODZIAx 0,5 MINUTY.

Dzi瘯uje za pomoc.
    Pozdrawiam
    ㄆkasz

0
  • #10 23 Sty 2012 22:03
    barteksz7
    Poziom 9  

Witam utoll ponownie. W temacie za這穎nym przeze mnie ( https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=10439432#10439432 ) napisa貫m ci odpowied na zadane przez ciebie pytanie ale nie do ko鎍a wiedzia貫m o co ci chodzi這. Przypomnia這 mi si, 瞠 mia貫m podobny problem. U mnie te na baterii odpala, a jak pod陰czy貫m zasilanie to nie chcia si uruchomi tylko pali豉 si na niebiesko dioda. Ta nieszcz瘰na kosteczka, o kt鏎ej pisa貫m w swoim temacie robi豉 zwarcie, kt鏎e nie objawia這 si 瘸dnym iskrzeniem, ale miernik wykazywa przej軼ie z tej kosteczki na minus (na mojej fotce zaznaczona na czerwono). Dlatego usun掖em j ca趾owicie. Tej drugiej i tak ju nie by這 bo si spali豉. Przepraszam za niefachowy j瞛yk ale te nie znam si na tych "kosteczkach" ;)

0
  • #11 24 Sty 2012 00:18
    utoll
    Poziom 11  

Witam
    Serdecznie dzi瘯uje za odpowied.

Ty zrobi貫 tak jak pisa Vogelek23. Aby usun望 PL7 i PL17.
    oraz 瞠by pod陰czy "link 1-1,5mm² bezpo鈔ednio z "wej軼iem" PF1"
    Tylko nie bardzo widz na p造cie gdzie jest wej軼ie PF1.

Poni瞠j wrzucam 2 zdj璚ia, wiesz mo瞠 Ty lub mo瞠 Vogelek23. Zaznaczone elementy mam wyrzuci (PF7 i PF17) i gdzie si wpi望 w "wej軼ie PF1" tym kabelkiem?
    Do wyrzucenia.

Z kt鏎ej strony si podpi望?

Te dwie diody wyrzuci.
    Ale jak si podpi望 do "wej軼ia PF1 " przycinaj帷 jednocze郾ie pin od gniazda by nie dotyka p造ty?

jak to zrobi?

U mnie na PF1 z prawej i lewej strony pokazuje napi璚ie takie jak na zasilaczu.

Ty te mia貫 barteksz7 mia貫 napi璚ie w tym miejscu a mimo to laptop nie startowa?

Co dalej ? i co oznacza ten pr康, je郵i dochodzi do p造ty a laptop nie startuje?

Pozdrawiam

0
  • #12 24 Sty 2012 15:57
    barteksz7
    Poziom 9  

Witam. U mnie ca趾owicie stopi si PC84 a zwarcie robi nadpalony PC85, wi璚 go wyrzuci貫m ca趾iem. Nie usuwa貫m PL17 i PL7. Wylutowa貫m ca趾iem gniazdo zasilania i wyczy軼i貫m otwory tak 瞠by nigdzie nie by這 zwarcia. Kabelek plusowy lutn掖em do n騜ki PL7, a ujemny do PJ1, ale to ju chyba oboj皻nie gdzie si wepniesz byle by to minius. Mam nadziej, 瞠 w miar sensownie to opisa貫m:)
    Aha i wydaj mi si, 瞠 PF1 jest ujemny.
    No tak, mia貫m racj. Na n騜ce PF1, kt鏎a na zdj璚iu z miernikiem jest po prawej stronie, czyli bli瞠j kraw璠zi p造ty powinien by potencja ujemny. Czyli wygl康a, 瞠 jest dobrze przylutowane. Ale mo瞠 problem le篡 w豉郾ie z PC84 i PC85 tak jak to by這 u mnie.

0
  • #13 25 Sty 2012 21:57
    utoll
    Poziom 11  

Dzi瘯i za odpowied.

Z tego co pami皻am PF1 w豉郾ie by dodatni na jednej i drugiej n騜ce.
    Zreszt to te wynika z schematu przes豉nego przez Vogelek23.
    Na PF1 jest dodatni.
    :(
    Boje si 瞠 jak zaczn przerabia to uwale p造t na amen :(.
    A to kultowy BENQ :(.

Jeszcze czekam na plecionk i kalafoni a ca陰 robot zostawi sobie na weekend.
    Je郵i macie jeszcze jakie pomys造 b璠 naprawd wdzi璚zny i postawi piwko.

Z g鏎y dzi瘯uje.

0
  • #14 26 Sty 2012 22:30
    barteksz7
    Poziom 9  

Kurcze. Ale waln掖em babola. Mia貫 racj. PF1 jest zdecydowanie "+". Na "-" jest n騜ka od gniazda zasilania znajduj帷a si obok PF1. Bardzo przepraszam za zamieszanie. Na swoje usprawiedliwienie dodam tylko, 瞠 jestem kompletnym laikiem w tych sprawach. Wiem, 瞠 zaraz kto pomy郵i "to po co si udziela" ;) Pr鏏uj pom鏂, ale moje podpowiedzi lepiej konsultowa z kim bardziej kompetentnym. Jeszcze raz przepraszam i pozdrawiam;)

0
  • #15 04 Lut 2012 19:05
    utoll
    Poziom 11  

Witam ponownie.
    Zrobi貫m tak jak poleci Vogelek23.
    U篡貫m starego gniazda zasilania, ale niestety po pod陰czeniu i wyrzuceniu PL7 i PL17 i wpi璚iu si w wej軼ie PF1 jedynie co to zrobi這 si zwarcie bo zasilacz piszcza.
    Wlutowa貫m z powrotem PL7 i PL17 (nie by這 豉two)
    i wstawi貫m z powrotem gniazdo zasilania.
    Efekt ten sam. Przy w陰czeniu dioda si zapala niebieska i nic poza tym.

Bardzo prosz o dalsze wskaz闚ki.
    W Poniedzia貫k jeszcze sprawdz (o ile barteksz7 mi potwierdzi) czy jak wyrzuce te same kondensatory ceramiczne czy nie pomo瞠 mi to.

Mam zasilacz 11V (taki jak bateria do mojego laptopa).
    Czy mo瞠cie mi powiedzie jak pod豉czy ten zasilacz do gniazda (wpustk闚) w p造cie g堯wnej.
    Dzi瘯uje

Ps. P騧niej wrzuc fotki z pr鏏y uruchomienia.

0
  • #16 04 Lut 2012 20:43
    misiupan
    Poziom 35  

Ten fragment schematu wystarczy do zdiagnozowania gdzie jest zwarcie, bo o tym chyba tu mowa.

Generalnie na widocznym fragmencie schematu wi瘯szo嗆 element闚 jest na potencjale 19v, wiec je瞠li jest zwarcie to 豉two ustali czy jest przed PD2 czy za ni, w闚czas mo積a obra jaki fragment p造ty za uszkodzony i w nim szuka usterki. Np plusowy otw鏎 pod gniazdem dc mo瞠 zwiera pomi璠zy warstwami, demontuj帷 bezpiecznik i u篡waj帷 omomierza mo積a szybko ten fragment p造ty sprawdzi. Kolega Vogelek napisa 瞠by nie przetyka plusowego bolca gniazda DC prze otw鏎 w p造cie tylko odgi望 go i zdemontowa dwa d豉wiki, natomiast odizolowany plus gniazda po陰czy przewodem za wymontowanymi d豉wikami jak zaznaczy na p造cie.

0
  • #17 04 Lut 2012 23:39
    barteksz7
    Poziom 9  

No w豉郾ie. U mnie na pocz徠ku przede wszystkim by這 zwarcie mi璠zy warstwami i zasilacz te piszcza. P騧niej si okaza這, 瞠 zwarcie by這 na PC85 i pali豉 si tylko dioda na niebiesko, a komp nie startowa. U mnie pr鏏a wpi璚ia si bezpo鈔ednio w gniazdo baterii niestety nie powiod豉 si, ale nie wiem czy w wyniku mojej nieudolno軼i, czy po prostu technicznie z g鏎y jest to skazane na niepowodzenie.

0
  • #18 06 Lut 2012 00:52
    utoll
    Poziom 11  

Witam
    Dzi瘯i za wyja郾ienie.
    Ale w豉郾ie zrobi貫m tak jak pisa Vogelek23.
    Poni瞠j zdj璚ia z serwisu.

Dalej czekam na propozycje.
    Mo瞠 powonieniem wywali te dwa kondensatory ceramiczne (lub wstawi w nie nowe?) PC 84 i PC85?

Benq Joybook P52 - gniazdo zasilania, przegrzana p造ta, migotanie obrazu Benq Joybook P52 - gniazdo zasilania, przegrzana p造ta, migotanie obrazu Benq Joybook P52 - gniazdo zasilania, przegrzana p造ta, migotanie obrazu Benq Joybook P52 - gniazdo zasilania, przegrzana p造ta, migotanie obrazu Benq Joybook P52 - gniazdo zasilania, przegrzana p造ta, migotanie obrazu Benq Joybook P52 - gniazdo zasilania, przegrzana p造ta, migotanie obrazu Benq Joybook P52 - gniazdo zasilania, przegrzana p造ta, migotanie obrazu Benq Joybook P52 - gniazdo zasilania, przegrzana p造ta, migotanie obrazu

Dodano po 2 [minuty]:

Niestety nie pomog這.
    Zwarcie zlikwidowa貫m ustawiaj帷 tak jak by這 wcze郾iej.
    Dalej sprz皻 tylko mruga niebiesk diod.

A mo瞠 wiecie czy kto w zachodniopomorskim by to da rad naprawi?
    Mo瞠 jaki serwis w Szczecinie?

Z g鏎y dzi瘯uje.

Pozdrawiam
    ㄆkasz

Dodano po 58 [sekundy]:

I ile taki serwis by kosztowa?
    Mo瞠 si orientujecie ?
    Thx.

0
  • #19 09 Lut 2012 15:12
    barteksz7
    Poziom 9  

U mnie ju nie ma PC84 i PC85 i chodzi. Zanim je usun掖em te zapala豉 si tylko niebieska dioda. Je郵i w razie gdyby to nie pomog這 umia豚y z powrotem wlutowa PC84 i PC85 to mo瞠 spr鏏uj. Pozdrawiam.

0
  • #20 10 Lut 2012 22:43
    boro1234567
    Spec od komputer闚

Przez t pseudo napraw to sobie p造t za豉twi貫.

0
  • #21 09 Mar 2012 22:39
    utoll
    Poziom 11  

Witam ponownie.
    Dzisiaj wymontowuje te dwa kondensatory o kt鏎ych tak wszyscy pisz 瞠 jak ich nie ma to jest OK.

Aha: boro1234567 - pseudo napraw poleci Vogelek23

Po wszystkim dam zna co i jak.

0
  • #22 09 Mar 2012 22:46
    misiupan
    Poziom 35  

Chcia豚ym dopyta czy pomiar omomierzem na bezpieczniku i do masy wykazuje nadal zwarcie? Zasilacz przygasa tak jak masz na fotkach wy瞠j podpi皻y czerwony kabelek?

Chcia豚ym ustali pewne fakty, bo mo瞠 jest jeszcze gdzie dalej usterka nie zwi您ana ju z samym zwarciem pomi璠zy warstwami p造ty w okolicy gniazda DC.

0
  • #23 13 Mar 2012 10:32
    barteksz7
    Poziom 9  

Witam. Otrzyma貫m pytanie na priv o to jak u mnie uda豉 si ta naprawa, wi璚 postanowi貫m jeszcze raz to opisa. Ale chc te uprzedzi, 瞠 nie jestem fachowcem w tej dziedzinie i to, 瞠 mi si uda這 to nie znaczy, 瞠 m鎩 spos鏏 jest najpewniejszy.
    U mnie nadpalenie by這 spore. Miejsce, w kt鏎ym do tego dosz這 musia貫m dok豉dnie i zdecydowanie wyczy軼i pozostawiaj帷 dziur o 鈔ednicy oko這 7-8 mm. Gniazdo musia貫m ca趾iem wywali. PC84 by ca趾iem stopiony, a PC85 robi zwarcie, wi璚 te go wywali貫m. Spalone miejsce czy軼i貫m dot康, a zlikwidowa貫m zwarcie mi璠zy PL7 i mas. Gdy ju mi si to uda這, przylutowa貫m przew鏚 "+" do n騜ki PL7 i przew鏚 "-" do n騜ki obudowy gniazda S-VIDEO. Wyprowadzi貫m przewody na zewn徠rz i dzia豉 do tej pory. Dodam tylko, 瞠 nie wiem jaki wp造w maj te zmiany na bateri, dlatego u篡wam benqa tylko na kablu.
    Pozdrawiam i 篡cz powodzenia.

0
  • #24 13 Mar 2012 17:39
    lotis
    Poziom 11  

Czy m鏬豚y zrobi fotk twojego rozwi您ania ? Nie chcia豚ym czego wi璚ej ju popsu w tej p造cie .

0
  • #25 21 Mar 2012 23:21
    barteksz7
    Poziom 9  

Witam i przepraszam za zw這k. 疾by zrobi fotk musia貫m rozebra ponownie kompa, a ostatnio miewam bardzo ma這 czasu. Ale przy okazji poprawi貫m przewody, bo poprzednie by造 tylko prowizork, tzn. by造 zbyt cienkie. Mia造 by tylko po to, by sprawdzi czy ta metoda zadzia豉 i tak wytrzyma造 kilka miesi璚y. Zmieni貫m miejsce przylutowania przewodu "-". Teraz jest w miejscu, gdzie wcze郾iej by豉 wlutowana n騜ka obudowy gniazda zasilania. My郵, 瞠 obrazek jest czytelny. Poni瞠j dow鏚 na to, 瞠 m鎩 spos鏏 zda egzamin. Powodzenia.

0
  • #26 22 Mar 2012 05:32
    lotis
    Poziom 11  

Niestety u mnie wygl康a to nieco inaczej.Pomierzy貫m napi璚ia i wydaja si by dobre.Na oko nie wida 瘸dnych uszkodze element闚.Zwarcia nie ma ,zasilacz nie piszczy ,napi璚ia przechodz.Niestety nadal pali si tylko niebieska dioda po w陰czeniu Wszystko by這 dobrze , a sta這 si to podczas podlutowywania gniazda zasilania .Zachcia這 mi si pomierzy napi璚ia i trzask ,podczas pomiaru miernikiem zrobi貫m jakie zwarcie od strony gniazda zasilania.Od tej bory tylko niebieska dioda :-(

0
  • #27 22 Mar 2012 22:16
    barteksz7
    Poziom 9  

Jak ju pisa貫m wcze郾iej, u mnie tak by這 zanim wywali貫m PC85 (PC84 stopi si wcze郾iej). Mo瞠 u Ciebie te jest co z nimi nie tak. Ale tutaj powstrzymam si od namawiania do ich usuni璚ia, bo nie znam si na tym a tak dobrze.

0
  • #28 23 Mar 2012 01:23
    oc4u
    Poziom 7  

Wydaje mi si, 瞠 w tym momencie problem nie le篡 w gnie寮zie zasilania, je郵i sprawdzisz napiecia na p造cie w losowych miejscach - b璠zie napewno, raczej skupi豚ym si na stabilizatorze max8724e - zaraz za gniazdem baterii, sam pisa貫 o zwarciu, to drugi po 'wypadaj帷ym gnie寮zie' problem p52. Mog si myli, ale co ja tam, nowy jestem....

0
  • #29 23 Mar 2012 07:23
    lotis
    Poziom 11  

w okolicach uk豉du MAX8724E mam napi璚ie 1.2v-6v .
    Napi璚ie na wyj軼iu do baterii 3,35V

Zaraz po d逝窺zej przerwie po w陰czeniu zasilania drgn掖 wiatrak mo瞠 par razy si nawet obr鏂i .Niestety p騧niej ju tylko niebieska dioda :-(

0
  • #30 23 Mar 2012 22:21
    oc4u
    Poziom 7  

Mam to samo i podobny przypadek - po pod豉czeniu zasilania z lekka 鈍ieci dioda D7, bawi貫m si z gniazdem zasilania finalnie wylutowa貫m (zwarcia) i zastosowa貫m ko鎍闚ke z FL90 - na chwil p造ta wsta豉 do postu, tyle 瞠 bez podpi皻ej klaiatury - od陰czy貫m mirnik i na jakim duperale zwarcie :-/ nie wstaje swieci sie s豉biutko D7, zasilanie PD2 19v, PQ1 z n騜ek 8,5V, zasilanie baterii OK, strasznie grzeje si uk豉d PC87541V-VPC (klawiatura i touchpad od豉czone) profilaktycznie n霩ki poprawione hotem i past, troch mnie wkurza ta p造tka, zw陰szcza fakt, 瞠 zachai這 mi si robi zwarcie w momencie gdy ju spokojnie wstawa豉, btw, wcze郾iej mia貫m dziwny objaw p造ta budzi豉 si bez dawania sygna逝 po pod豉czeniu zasilania....

0