Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

piec olejowy Ulrich ED20 2004rok

27 Gru 2011 19:56 3959 7
  • Poziom 2  
    Od pewnego czasu piec ''zwariował". Po włączeniu, przez ok. minutę pracuje prawidłowo a następnie palnik wyłącza się i zapala lampka "COMBUS TION". Non stop pracuje wentylator. Pompa paliwa nie pracuje. Po pewnym czasie ponownie włącza się piec, chwilę popracuje i gaśnie. Wówczas zapala się lampka "MIS-FIRE". Nie korzystam z cwo. W miejsce modułu AW-04 mam wstawiony moduł AW-03. Dotychczas przez kilka lat nie miałem problemów. Piec sprawował się nienagannie. Próbowałem odłączyć moduł AW-03 a po ponownym wpięciu piec pracował do pierwszego wyłączenia po osiągnięciu ustawionej temperatury na panelu sterowania FR-DIGI. I wszystko od początku. Czy widzicie Panowie jakieś rozwiazanie tego problemu? Nadmieniam, że dysza, czujnik temperatury kotła i inne zostały wymienione i domniemam, że są sprawne.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Specjalista - systemy grzewcze
    remik54 napisał:
    Nadmieniam, że dysza, (...) i inne zostały wymienione i domniemam, że są sprawne.

Trzeba by "zapiąć" analizator spalin aby coś więcej powiedzieć. Bez tego będzie trudno. PS: Jeśli silnik pracuje to pompa paliwa również :) Może to jakaś cewka, lub element światłoczuły. No ale zostały wymienione - zgodnie z Twoim oświadczeniem.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 2  
    Przed ubiegłym sezonem został wykonany serwis łącznie z analizą spalin. Serwisant był zdumiany wynikiem. Powiedział mi, że piec jest jak nowy. Tak sobie kombinuję, jak bym wypiął moduł AW-03 i bezpośrednio włączł sterownik pokojowy, czy nie padnie jedno i drugie? Po wypiędiu tego mudułu uruchamiał się i chodził do pierwszego wyłączenia.Później to samo.
  • Poziom 10  
    Witam. Czy piec jest już sprawny?
  • Poziom 2  
    Witam! Piec naprawiłem metodą prób i błędów. Bardzo uprzejmy serwisant nie chcąc wpędzać mnie w koszty dał mi nowy komputer sterujacy bym mógł sprawdzić. Po podłączeniu piec jak nowy. Koszt komputera 550zł. Usterki które opiywałem były wynikiem uszkodzonego komputera. Pozdrawiam
  • Poziom 10  
    No to rzeczywiście serwisant w porządku. No ale ten padnięty komputer daj komuś do naprawy, to będziesz miał na zapas.
  • Poziom 11  
    U mnie elektronik od napraw RTV wymienił jeden z 2 kondensatorów w tym sterowniku (za 1 zł) i piec działa jak nowy.
  • Poziom 10  
    No tak właśnie powinno być. Ten modół jest wart nie więcej niż 20zł. ale bezwstydni naciągacze wołają za ten adapter 250pln.
    piec olejowy Ulrich ED20 2004rok